Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pofon és fenyegetés azért,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pofon és fenyegetés azért, mert nem akarok szülni, szakítok és kiállok magamért?

Figyelt kérdés

Úgy indult a kapcsolat, hogy lelkileg sérült önbizalomhiányos, szorongó voltam. 7 éve vagyunk együtt, most 27 éves vagyok, a párom egy évvel idősebb. Volt egy 120 ezres fizetésem, adminisztrátorként helyezkedtem el, pedig van piacképes diplomám, de egyszerűen nem mertem komolyabban belevágni egy ideig. A párom nem is támogatott benne, ő sokat keres, azt mondja, bőven elég, ha ő gürizik.

Az utóbbi években megváltoztam, lett először egy szakmámnak megfelelő, de belépő szintű pozícióm, majd fokozatosan kerültem feljebb, de most, fél éve kaptam egy nagyon jól fizető, pörgős, stresszes munkát.

Emellett elkezdtem ízlésesen sminkelni is és az utóbbi másfél évben edzek is, ami meg is látszik. Sikeresebbnek, erősebbnek, önállóbbnak és szebbnek is érzem magam, elkezdtem élvezni az életet.

A párom a változásaim óta egyre bunkóbb velem, olyanokat mond veszekedéseknél, hogy insta liba testem lett, és, hogy minek csinálom ezt mikor nemsokára szülni fogok, mivel abban állapodtunk meg. Mondtam, hogy mégsem szeretnék még pár évig, és egyébként is jobb egy karban tartott, sportos testtel belevágni a baba projektbe, de csak hajtogatja. Szerinte felelőtlen is vagyok, mert a reform étkezésemmel veszélyeztetném a magzatot is, mert nem eszem hozzáadott cukros dolgokat.

Az új munkahelyemnél csak az interjúzás 3. körénél szóltam neki és akkor mindent megtett, hogy szabotálja, majd kikelt magából, hogy lassan anya kéne legyek, mert ketyeg az óra, nem ilyenekkel bohóckodni. Meg úgysem fogom bírni, gyenge és döntésképtelen vagyok.

Én már itt megfenyegettem szakítással, ezért visszavett még akkor.

Tegnap viszont összevesztünk a politikán, nagypofájú libának nevezett, és megkérdezte, hogy mikor lettem ekkora semmirekellő, versengő femináci és mégis mikor akarok szülni. Mondom SOHA. Amit persze úgy értettem, hogy neki soha. Erre azonnal lekent egy pofont. Sírtam, kimondtam a szakítást, de megfenyegetett, hogy megtalálja a módját, hogy kirúgasson a munkahelyemről, szét fogja küldeni a régi papírjaimat, amiken az áll, hogy kezelt pszichiáter - nála összesen 3x voltam, pszichológus, és hangfelvételekről is beszélt, elvileg felvette azt, amikor egy családi balhé után dühösen beszéltem édesanyámról, és azt is el akarja küldeni a családomnak és a főnökömnek is.

Szerinte ez jogos, ha ennyire felnőttesdit és önállósdit akarok játszani, akkor viseljem büszkén, hogy senki sem fogja nagyra tartani a valódi énemet, amit csak ő ismer.


Mihez lehet kezdeni az ilyennel?


2019. máj. 27. 17:50
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyellek. Hasonló lejárató tortúrán mentem keresztül, fenyegetésekkel (az ő részéről) váltam el exemtől.

Lementette egy beszélgetésemet egy barátnőmmel, amiben pasizásról meséltem neki (nem csaltam meg, ekkor már nem voltunk együtt, feltörte a fiókom) és elkezdte rokonoknak, ismerőseimnek elküldözgetni... Megfenyegetett, hogy szüleim vállalkozásába belerondít, ahogy csak tud (rájuk küldte a NAVot, de minden rendben volt). Nem semmi fél év volt, de végül leállt.

Minden ismerősömtől, barátomtól nem győztem bocsánatot kérni, szüleim pedig nagyon támogatók voltak, annak ellenére, hogy rajtam keresztül kellemetlenség érte őket.

Kb fél év kellett, mire kihevertem és nyugodtan át tudtam aludni az éjszakát, vagy egy jóízűt tudtam enni.

Ne hagyd magad, minél hamarabb szabadulj meg tőle!


Jó ötlet "megelőzni a bajt", ülj le a főnököddel beszélni, írd ki közösségi oldaladra, ha úgy van, ne lepődjenek meg rajta, ha ez meg az történik. Ez nem a te szégyened, hanem az övé, hogy ilyenre vetemedik, hogy a körülötted élőket akarja ellened fordítani. Amint rájön, hogy ez téged nem zavar, vagy hogy meg tudod oldani ezt a kellemetlen szitut, le fog állni vele.


Ami nem öl meg, az megerősít, tapasztalat. :)

2019. máj. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Úr isten mintha csaj magamról olvasnék

-7 év

-rossz lelkiállapot

-külső változás

-anyagi kontroll (neki több a pénze és mindent majd megold)

-politikai ellentétek

-elnyomottság

-gyermek iránti vágy részéről

-lekezelő hangnem és stilus

-bunkosag

-teljes kontroll

-fenyegetés

-27 éves vagyok


Menekülj én is azt fogom tenni!

2019. máj. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Na és ott hagytad?
2019. máj. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha a környezete egyébként normális, és őt is annak ismerik, akkor nyugodtan emlékeztesd arra is, hogy az, hogy megütött dühből egy nőt, "kicsit" gázosabb, mint hogy te pszichiáternél jártál, vagy mérgedben csúnyán beszéltél egy rokonodról (nem is a jelenlétében).
2019. máj. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Savlekotő ***** válasza:
Miújság Kérdező?
2020. máj. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!