Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak én tartom furcsának,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én tartom furcsának, hogy számos férfi kezd elnőiesedni, amikor ugyanolyan dolgok miatt panaszkodik, mint a nők?

Figyelt kérdés

A kérdést egy mostani kérdés ihlette, ahol a kérdező arra panaszkodik, hogy elhanyagolja a barátnője, a fontossági sorrendben ő csak a harmadik.


Na most... :D Én világ életemben a nőktől hallottam ezt. Ugye ismerős a modell: a magabiztos, népszerű férfi, akinek leköti az idejét egy rakás dolog, és számos nő sündörög körülötte esete a tipikus nővel, aki titokban a barátnőinek panaszkodik, hogy úgy érzi, a fickó elhanyagolja, de nem akarja elhagyni, mert szereti.


Véleményem szerint egy férfinak nem kellene, hogy ilyen gondolatai támadjanak. Ez gyengeségre vall. De ahogyan Csernus is mondta, a nők ma megerősödtek, a pasik meg elpuhultak. Rendkívül büszke vagyok tehát arra, hogy én még a klasszikus modellnél maradtam, és nem vettem át a 21. századi divatot, az "érzékeny férfi modell" témában.


2019. jún. 1. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nincs semmi baj azzal, ha a férfi érzékeny. Illetve, ha van egy érzékeny korszaka. Persze később azért nyilván jó lenne megerősödni, mert ezt a tulajdonságot előbb-utőbb hiányolni fogja a nő. Mármint az igazi férfierőt. Persze ehhez gyakorolni kell, meg bátornak lennie a férfinak.
2019. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az érzékeny férfimodell ma azért lett divatos, mert a média mindenhol ezt nyomja a nők arcába (pl. legújabb Aladdin film, ami egyébként nagyon tetszett, de nem tükrözi teljesen a valóságot). Ezeket az alakokat egyébként a nők nem tudják teljesen elviselni hosszútávon, mint ahogyan a full tahókat sem, amikor már olyan korba lépnek, amikor gyereket akarnak. Fiatalon "izgalmas" a tahó pasi, de egy bizonyos korba lépve már nem.


Szóval szerintem az aranyközépút a nyerő: legyenek a pasiban érzelmek, de ne legyen gyenge sem. Többségében azonban vagy az egyik, vagy a másik szélsőségbe esnek. Emiatt a nőknek sincs könnyű dolguk.

2019. jún. 1. 10:02
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Ez inkább csak a te tapasztalatlanságod mutatja. Nem voltál még olyan helyzetben, ahol a nőd elhanyagolt.

A panasz ugyanolyan jogos mind női, mind férfi részről, ebben semmi elnőiesedés nincs.

2019. jún. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Engem ugyan nem zavar, ha a nőm elhanyagol, mert tudom, hogy okkal teszi, nekem meg van mit csinálnom. Volt már úgy, hogy külföldre utaztam nélküle munka ügyben, és csak néha beszéltünk Skype-on, kb. heti 1-2 alkalommal. Annyira lekötöttek a dolgok, hogy el tudtam magam foglalni. Ő is tette a maga dolgát, és kész. Egészséges emberekként viselkedtünk, nem kapcsolatfüggőként.
2019. jún. 1. 10:29
 5/11 anonim ***** válasza:

Sokak klasszikus férfimodellje az, hogy a férfi karriert csinál, míg a nő otthont teremt - lefordítva a férfi sokat dolgozik, de amikor aznap már ráér, addigra a nő is érjen rá, plusz várja egy nyugodt légkörű otthonnal, ahol kicsit szusszanhat, majd ha már evett-ivott és mittudomén nyugalomban megnézte a meccset, a nő örül neki, érdeklődik és kedvében jár... szóval nincs semmi kötelező vagy ha akad is, ami a kedvén túl megy, az már jófej segítség és sok pont jár érte.

Csakhogy ugye a nők "elférfiasodásával" elég kevés az olyan háztartás, ahol nekik nem kell dolgozniuk, plusz ha ebbe még beleszületik egy vagy több gyerek is, akkor egyszerűen nem fér bele egy nő idejébe annyi óra, hogy mindenhol jól teljesítsen, ahogy azt a "tökéletes nők magazinja" előírta. És a nők "elférfiasodásával" ők nem úgy pontoznak, hogy a hazaért időben 100 pont, a mosogatás meg plusz egy, hanem ez az alap, hiszen egyenlőek, ők is dolgoznak és ők sem akarnak otthon is dolgozni, és nekik is kellene idő önmagukra, mielőtt örülni tudnak a másiknak.

Legalábbis én a környezetemben ezt látom, amikor a férfiak el kezdenek panaszkodni arra, hogy hátrébb kerültek a rangsorban és nem kapnak elég figyelmet. Az "elpuhultak" meg általában azt jelenti, hogy nem tesznek érte, azaz csak megsértődnek, hogy de hát ők annyit "segítenek", sőt elkezdenek még többet dolgozni és még kevesebbet otthon lenni, hogy a nő jobban értékelje őket (saját szemszögből kiindulva mert az átlag férfiak ebben mérik magukat).

2019. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem férfias, aki kimeri mondani, hogy elhagyagolják. Ő így ÉRZI magát. Az érzéseinket nem mi döntjük el. Te nem így érzed magad, így ezzel kb ennyit kellene törődnöd. Ha hetero pasi vagy, és szerinted ez férfiatlan, akkor meg pláne miért zavar.
2019. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szerintem nincs azzal baj, egy férfi érzelmes. nem érzékeny, vagy érzelgős. pl a barátom nagyon sokszor mondja ki nekem az érzéseit, igényli a fizikai közelségem, de nekem ez tökéletes, én is ilyen vagyok. és ehhez még kicsit "régimódi" férfi is, nem panaszkodik, csinálja a dolgát, van benne egy tartás ami a mai srácokból már kiveszett. (ő 38, én 25)


szóval szerintem ez egy remek kombó, más kérdés, hogy kb egymillióból egy férfi ilyen. szerencsém van:)

2019. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
O bmeg... Ekkora erzeketlen taplot mint te! Mas embernek baja van, de te meg bele is rugsz, mert a ferfiassagod egyetlen fokmeroje, hogy mas ferfiakat leszolhatsz. :D Na ez a gammahimseg egyik jele, hogy tankonyvbol olvasod ki mi a ferfias. Es onallo gondolat hijan eloveszel egy nalad nagyobb rangu himet es az o dicsosegeben furodve kulonbnek mutatod magad. Legkozelebb mivel jossz elo, hogy igazi ferfi nem simogat macskat?
2019. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#6


Talán azért, mert egy férfinak nem áll jó, ha túlságosan érzelmes. Az gyengeséget sugall.

2019. jún. 1. 12:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem, az emberek többsége nem tud ezzel a helyzettel mit kezdeni. A feminizmus évtizedeken át ment előre és még akkor is pörög a fejlett országokban, amikor már nem igazán van miért. Ezzel szemben a férfiakkal különösebben senki és semmilyen mozgalom nem foglalkozott. Amíg a nőkkel szemben társadalmilag szinte már minden elfogadott lett, addig a férfiak még mindig a régebbi elvárásokba vannak bezárva.


Amúgy maga ez a szöveg, hogy "elhanyagol a barátnőm" lényegében bármelyik kocsmában hallható sörözésekkor. Csak egyszerűen ilyen témák sehol nem kapnak teret.


"Véleményem szerint egy férfinak nem kellene, hogy ilyen gondolatai támadjanak. Ez gyengeségre vall. De ahogyan Csernus is mondta, a nők ma megerősödtek, a pasik meg elpuhultak. Rendkívül büszke vagyok tehát arra, hogy én még a klasszikus modellnél maradtam, és nem vettem át a 21. századi divatot, az "érzékeny férfi modell" témában."

Ez nagyon szépen hangzik, de az általad említett klasszikus modellből nagyon szépen ki lett felejtve a dolog hátterének egy része: Régen sok erős férfi úgy volt erős, hogy hazament, megverte az asszonyt és ezzel kompenzálta is a puhányságát. Kiélte ebben a sikertelenségét és az érzelmeit, ezért könnyű volt erősnek gondolni.

A nők pedig egyáltalán nem lettek erősebbek, csak manapság kevesebb dologért kapnak több elismerést. Olyan dolgokért, amikért férfiak pl. nem.


"Az érzékeny férfimodell ma azért lett divatos, mert a média mindenhol ezt nyomja a nők arcába"

Ja. Minden akciófilm erről szól... :D John Wick olyan érzékenyen gyilkolászik, hogy csak na.


"Szóval szerintem az aranyközépút a nyerő: legyenek a pasiban érzelmek, de ne legyen gyenge sem. Többségében azonban vagy az egyik, vagy a másik szélsőségbe esnek. Emiatt a nőknek sincs könnyű dolguk."

Semmi gond azzal, ha valaki azt állítja, hogy az ember legyen ilyen IS és olyan IS. Meg amolyan IS. Az más kérdés, hogy az emberek nem belőtt szinteket hoznak fixen. Egyrészt, mindenki változik. Pár év alatt is. Másrészt, ha szerinted a nőknek emiatt nincs könnyű dolguk, akkor mit szóljanak a férfiak?

2019. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!