Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha valaki nem szereti önmagát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki nem szereti önmagát de szerinte egy párkapcsolat megoldja ezt, nem csalódhat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha valaki nem szereti önmagát, utálja magát, nem tudja elfogadni sajátmagát, de párkapcsolatot keresve úgy gondolja, hogy majd minden megoldódik azzal, ha a másik szereti őt, ekkor nem fura, hogy olyat vár el mástól, amit önmagának nem ad meg? Boldogságot kívülről várja, aki ilyen alapokra épít párkapcsolatot, nem várható az, hogy a rózsaszín köd elmúlásával előjön ismét az önutálat?

2019. jún. 14. 18:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Ebbe nem gondol bele az ilyen ember, de abba se, hogy a kisebbségi komplexusaiból fakadó viselkedésmintáival garantgáltan tönkre fogja tenni a kapcsolatot, de még a másik ember életét is, lerántva a saját szintjére.
2019. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

De, hatalmasat fog csalódni. Főleg azért, mert ezzel az egész kapcsolatot tönkre fogja tenni. Az ilyen emberek kivétel nélkül betegesen féltékenyek, folyamatosan azon kattognak, hogy a párjuk találna jobbat, pár hónap alatt képesek őrjöngő pszichopatává változni akik folyamatosan cseszegetik a párjukat ha nem csak velük foglalkozik vagy nem ég a maximumon a dolog.

Meg persze vannak egyéb irritáló dolgok, szégyenlős a szexben, lehetetlen neki bókolni mert nem hiszi el, ha a párja megszakad akkor sem fogja elhinni neki, hogy szereti.

És miután a párjuknak elege lesz ebből véget fog vetni a kapcsolatnak. Vagy éppen ő maga fog szakítani, mert nem tudja elviselni a gondolatot, hogy a párja elhagyja és inkább próbálja magát menteni a sérüléstől. És amikor véget ér ez a kapcsolata akkor még lentebb csúszik és még jobban fogja magát utálni, az önbizalma még lentebb csúszik.

2019. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ez olyan mintha azért keresnének párkapcsolatot, hogy valaki megmentse őket önmaguktól, mintha el szeretnék terelni a figyelmet. Miként lehetne segíteni ilyen helyzeten? Hiszen önszeretetet senki sem adhat egy másik embernek.
2019. jún. 14. 18:37
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

az ilyen ember szépen kinyírja a saját kapcsolatát. bizony így van.

volt egy exem, betegesen viselkedett. másfél évig birtam. holott 2hónap után jöttek elő olyan gondok, hogy mai eszemmel már ott lelépnék.

ma már, nem áll szándékomban kikészíteni magam.

2019. jún. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Miért, mi történt mik a jelek?
2019. jún. 14. 18:42
 6/18 anonim ***** válasza:

ki volt készülve, mikor találkoztam a barátnőimmel este. csak beültünk egy helyre beszélgetni,semmi extra.. ráadásul csak 2 hetente tudtunk összefutni velük pár órára. attól is parázott,hogy majd iszom, nem értette,hogy nem lerészegedni megyek, de azt se értette,hogy felnőtt ember vagyok,ha kedvem van meginni két deci bort,akkor ennyit hagy tegyek már meg.

mindenről be kellett számolnom, ha hazaértem és beértem az ajtón,első dolgom volt leírni a kisregényt: mit ittam,mennyit ittam, mekkora pohárból, kik voltak ott, kikkel beszéltem.

kritizált. de sokat.

ha rá hallgatok,akkor nem végzek el egy tanfolyamot, és nem dolgozom ezáltal két évig egy helyen, mert ő annó azt mondta ,hogy ilyen munkakört úgysem bírnék csinálni..

az önbizalmamat eléggé megtaposta, sok ilyen elszólása volt.

egyébként bevallottan önbizalomhiánya volt, ( pl ez szexuális életünket is megkeserítette. )

2019. jún. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem szereti önmagát (pl.én),az ne akarjon párkapcsolatot.Nem lehet senkitől elvárni,hogy mentsen meg saját magamtól.(Főleg,ha én nem teszek semmit a dologért.)Arról nem beszélve,ha magamat nem szeretem,akkor mit adhatnék másnak?Az elbűvölő személyiségemet?
2019. jún. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Fájdalmas ezt leírva látni és sokak másoktól kapott lelki sebek, bántalmazás miatt válnak ilyenné, félnek változni, nyitni, újba fogni, mert a csalódás fájdalma visszatartja őket.
2019. jún. 14. 19:30
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom,mit akar jelenteni az utolsó megjegyzésed,de akkor tisztázzuk:Gyűlölöm magam.Ennélfogva,nem fogok megváltozni.Az ellenség ne várjon tőlem szeretetet/bizalmat/megbecsülést/tiszteletet/stb.

Tudom,skizoidnak hangzik,mivel ÉN vagyok a saját ellenségem,de,ha nem szeretek valakit,azzal nem fogok jól bánni.Nem akarom,hogy boldog legyen.Szóval,egy esetleges párkapcsolatban (amibe nem mennék bele),úgyis elszabotálnám saját magamat,és elrugdosnám a másik felet,mert NEM HISZEM EL,hogy engem is lehet szeretni.

Érted már,miért jobb hanyagolni a fajtámat?

2019. jún. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én csak arra utaltam, hogy fáj olvasni ahogy önmagadról írsz, biztosan sok bántás, elutasítás miatt alakult ki ez az érzés, ez nagyon fájdalmas. Rossz, hogy valaki a sok bántás miatt ilyen lesz. :-(
2019. jún. 15. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!