Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Állattartással kapcsolatos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Állattartással kapcsolatos kérdés. Hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Hozzánk Került két kiscica 3 hónapja. A lányom hozta őket, úgy hogy senkivel sem beszélte meg. Megszerettük őket. Az volt az eredeti elképzelés, hogy kinti macskák lesznek. Viszont egy hete beláttuk, ez az elképzelés helytelen, és igen veszélyes lenne a cicusok számára. Az előttünk lévő forgalmas úton sajnos történnek balesetek. Felelőtlenség lenne a kintim tartás. Tehát behoztuk őket a lakásba.

4-en vagyunk a családban. Én és a gyerekeim elfogadják a helyzetet, imádjuk a két cicát. Igazán nem sokat zavarnak, sokat játszanak egymással. A férjem kirohanásait viszont elég nehéz elviselni. Ő nem akar macskákkal élni.Ezerrel kampányolunk, hogy rajta kívül mindenki akarja. Néha úgy viselkedik mint aki elfogadta sőt szereti az adott szitut. elkezd játszani velük. Sőt előkeresett egy pingpong labdát, had érezzék vele jól magukat. Máskor meg esténként rájön,olyan ordítozást csinál, hogy elképesztő. (Persze lehet a napi streszt vezeti le így. Már nehéz neki a munkája de váltani nem mer.) Mit tennétek az adott helyzetben? Vajon helyes dolog rákényszeríteni az akaratunkat?


2019. jún. 18. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Sokkal könnyebb macska nélkül élni egy macskaszeretőnek, mint macskával élni egy macskautálónak. Ha úgy érzed, hogy a férjednek tényleg csak a macskák okozzák a feszkót, nektek kéne engedni a dologból. Viszont ha a férjed amúgy is belekötne akármi másba is, mert így jön ki rajta a stressz, akkor semmi értelme eltávolítani a macskákat.
2019. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Én sajnos a férjeddel vagyok "egy oldalon", az állandó benti macskatartást, csak hatalmas házban tartom jónak, ahol saját szoba/helyiség van a macskának, különben szerintem csak baj van ezzel, látom-hallom "lakásos macskás" ismerőseimtől. A macskának kell a tér, ahogy a kutyának is (kivéve a természet megcsúfolására létrehozott nevetséges 10 centis acsarkodó bundát és agyat nélkülöző díszkutyák), ami egyféle félig bent - félig kint állapot, és az a macskánk ami vidéken van (esetemben csak volt), van olyan okos, hogy messzire kerülje az autóutat.


Hidegben, betegség idején, nagyon melegben bent, illetve napközben amíg normálisan viselkedik. De egyébként kint a helye, van neki nagyon szép házikó, dívány, párnák a fedett teraszon.


És a legtöbb állatossal nehéz jól megbeszélni ezt, mert azonnal "legonoszozzák", azt akinél nem pálya a macska az ágyban/étkezőasztalon/mindenhol stílus. Én is mindjárt megkapom dacból a 0%-ot, csak úgy füstölnek majd az egerek.

2019. jún. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Én azt mondanám, hogy sokkal mélyebb gondok vannak a férjednél mint a macska. Valószínűleg ha nem lenne macska akkor is agresszív lenne, akkor is lenne valami amiért le tudja rajtatok vezetni az ideget.

Nálunk semmilyen gondot nem okozott a macska. Párom is úgy volt vele, hogy neki biztos nem lesz macskája. Aztán végül ő hozta haza az első macskánkat nekem ajándékba, és imádják egymást azóta is. Persze, nem örül amikor lelök valamit vagy alkalmatlan szituációban belemászik az arcába, de teljességgel elképzelhetetlen, hogy emiatt ordítson meg jelenetet rendezzen. Annyit mond, hogy "csináljál valamit az állatoddal mert kibszom a varjaknak", de nyilván soha nem tenne ilyet. Nekem azért elég nagy vörös zászló lenne ha üvöltöző, agresszív állat lenne amikor egy ilyen kis dolog felidegesíti. Szerintem ez egyáltalán nem normális és komolyabb oka van.

2019. jún. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem sem (csak) a macskák) a baja a férjemnek. Talán , hogy nehezen tudja érvényesíteni az akaratát az élet minden területén. A gyerekeinkkel kapcsolatban sem volt sosem következetes. Sok dolgot megengedett nekik, kényelemből. Aztán mikor a fejére nőttek (szó szerint rajta ugráltak, meg tiszteletlenek lettek vele.) akkor aztán kiengedte a hangját. Szóval nála ez egy bevett módszer.
2019. jún. 18. 16:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 Szerintem nagyon jól látod, hogy ez inkább akarat kinyilvánításról szól, mint a macskákról.

Mennyire vesz részt a férjed a macskatartásban? Beszáll legalább néhányszor az alompucolásba, az etetésbe, vagy a tálkáik kitisztításába? Ha rá maradna a munka, ti meg néha megsimogatnátok a macskát, akkor érthető lenne, hogy feszült, de ha meg vannak osztva a teendők, vagy rátok hárul minden, akkor tényleg az lehet a dolog mögött, hogy csak kell valami, amin dühöngeni lehet.

Mert az alapján, amit írtál, nem gyűlöli a macskákat, ha még játszik is velük, csak gondolom jól esik ordibálni. (Ami mellesleg elég alpári dolog, pláne két gyerek mellett.)


Nem hiszem, hogy igaza lenne a férjednek, de ha ezen annyit problémázik, hogy az tönkre teszi a családi életet, akkor nem hiszem hogy tudtok mást tenni, mint megszabadulni a macskáktól.


(Ha viszont úgy döntötök, hogy megtartjátok a macskákat nyugi, nem kell, hogy palotátok legyen, mert a macskák amúgy is ott érzik a legjobban magukat, ahol ti vagytok, ráadásul ha ketten vannak, akkor nem igényelnek annyi törődést sem.)

2019. jún. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

Férjeddel vagyok én is! Nincs az az Isten, hogy macskát lakásban tartsak, pedig szeretem őket, amíg a nagy, kertes szülői házban laktunk, addig mindig volt. Sokat mi is utcáról fogadtunk be :)


De ahogy mondták: állatoknak tér kell. Territóriumuk van, amit védenek, megjelölnek, ha szukák akkor jönnek hozzájuk a kanok, ők veszekednek, szintén jelölgetnek.

Nekem pedig nem kell az állandó macskaszőr, hogy mindig azon kelljen gondolkodni, hogy egy morzsát nem szabad kinn hagyni, mert összenyalja a macska, én meg abból tuti nem eszek. Mert hiába tanítod, ha nem vagy ott, akkor a macska felmegy. Tapasztalat. Sosem engedtük bútorokra a macskát, kaptak kokszit, ha megpróbálták, mégis elég volt fél órára kimenni a szobából, és véletlenül bennhagyni, már a legpuhább takaróban feküdt :D Láttuk pörköltes fazékból az asztalon husit kicsípni :D Na azt forralhattuk újra, de inkább kidobtuk a francba, miután egyszer-kétszer torkunkon akadt a macskaszőr. Hiába kapott ki nagyon, legközelebb is megpróbálta.


Engem soha semmivel nem lehetne ilyen állattartásra rávenni. Hiába mondanátok, hogy hárman vagytok ellenem, akkor elköltöznék.

2019. jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Aaaa de utálom az ilyen állatos kérdéseket, mert általában minden félreinformált idetéved, hogy megossza a (nem is saját tapasztalaton alapuló) véleményét.


Nem; nem baj ha bent tartod a macskákat. Nem lesz tőle semmi bajuk, hozzászoknak, és nem lesz sem depressziós sem frusztráltak tőle. A benti macskák hosszabb ideig is élnek, és milliószor kevesebb esélyük van elkapni az életüket megnehezitő parazitákat és betegségeket (manapság szinte minden macska fiv-és, ami jócskán megroviditi az életüket).

Ezen kívül a macskák nem is őshonosak itt, Európában, és pláne nem olyan elképesztő mértékben hogy jóformán mindent ellepnek a kinti/kóbor macskák, ezért a macskák a vadászási szokásaikkal kárt is tehetnek az őshonos fajokban (pl védett madarakat levadaszhatnak, meg gyíkokat meg mittudomén mit)



Tök mindegy, lényeg az hogy a macska is tovább és egészségesebben él bent, és a környezetnek is jobb, ha nem kint garazdalkodik. Annyit néha megtehettek, hogy leviszitek sétálni őket; ha van park a kozeletekben, az a legjobb, és tokmindegy hogy hímek-e vagy nőstények, ivartalaníttatni kell őket.


Az egyetlen probléma itt a férjed, nem a macskák.

Ezt a problémát meg nem tudjuk megoldani helyetted, bár elég aggasztó hogy azt írtad hogy "olyan ordítozást csinál, hogy elképesztő"

Nem tudom, de szerintem ezzel a problémával amúgy is foglalkoznotok kéne, mert nem állapot, hogy zárt osztály lesz a lakásotokból, ha neki nem tetszik valami.

2019. jún. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 piroska és a farkas ***** válasza:
50%
Nem lesz vàlasz a kérdésre, de én itt a legnagyobb problémàt abban làtom, h " lànyom hozta őket, úgy, h senkivel sem beszélte meg." Bocsànat, de ilyen nincs. Màrmint van de nem jó, h van. A két szülő közös döntése ELŐRE, h legyen- e bàrmilyen hàziàllat vagy sem, nem a gyereké. Ha a lànyod hazahozta, neg kellett volna beszélni együtt, hogy hogyan tovàbb, és lehet, h az lett volna a vége, h keresnie kellett volna neki màsik gazdàt.
2019. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

#7


Ez szép, de azt elfelejted, hogy a lakásban a macska milyen parádét művel éjszaka, amikor jó esetben aludni szeretnének az emberek... Macskának könnyű, nappal lustulgat meg alszik, aztán éjjel - mivel alapból éjjel aktívabb - ugrál meg nyafog. És hiába mondod, hogy "ránevelhető" az éjjeli alvásra, ez akkor igaz, ha van munkanélküli vagy nyugdíjas a családban, aki nappal nem hagyja aludni végig.


Sajnos.

2019. jún. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Úristen... Annyira érdekelne, hogy némelyik embernek tényleg volt köze már macskához, vagy csak nyomja a dumáját...nálunk is voltak cicák és érdekes végig aludták az estét, "rászoktatás" nélkül. Nekünk nagyon sok cicánk volt már, sok csak ideiglenesen, mert gazdásodtak. Bérházban lakunk, nem is forgalmas helyen, mégis az egyik kijáros cicánkat elütötte az autó ott megfogadtam, hogy soha többet! Ha már úgy döntöttetek megtartjátok, akkor legyetek felelőség teljesek! Egy kinti macskát bármikor elüthet az autó, elkaphat egy kutya, másik cica megtámadhatja, FIV-es lesz, megmérgezik, mérgezett egeret eszik. Szóval én ebben az esetben nem engednék, vagy másik gazdi vagy akkor bent. Viszont én is azt látom, hogy nem feltétlen a cicák a baj, csupán úgy érzi semmibe nincs beleszólása, nem ő viseli a nadrágot otthon.

Egyébként kedves első, ha azt hiszed így kell macskát nevelni, hogy vered hát gratulálok, ezért sz*rt a fejedre és csinált, amit akart, mert nem tisztelt! Egyébként meg, ha ki van ivartalanítva, akkor nem mennek oda a kandúr cicák.;) Ami ugye szintén egyik lépése a felelős állattartásnak, de hát az már túl sok macera!

2019. jún. 19. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!