Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Idegesíti a páromat a fiam....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idegesíti a páromat a fiam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 8 éve vagyunk együtt. Fiam 12 éves. Vér szerinti apuka nincs az èletèben 11 éve. Évente egyszer talán felbukkan.

Eddig egy családnak éreztem magunkat,de fiam kezd kamaszodni. Nem fogad elsőre szót, néha visszaszól. Én azt gondolom ez èletkori sajátosság,de a párom nehezen tűri és látom,hogy szinte idegesíti a fiam és igazából mondta is nekem. Az ő viszonyuk sem olyan,mint volt és mi is többet veszekszünk. Szerinte túlságosan körbeugrálom a fiamat és elkènyeztetem. Részben igaza van,de nem esek túlzásba abszolút. Barátaim is pont azt mondják mennyire jól nevelt és milyen határozott vagyok vele. Nagyon rosszul érzem magam,mert attól tartok ez az egész nem vezet jóra.


2019. jún. 19. 19:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

19. Nyilván van olyan helyzet, amikor a gyerek mellé kell àllni a partnerrel szemben pl ha bántja vagy megalázza vagy semmibe veszi a gyereket, egyébként viszont nevelni kell azt a szerencsétlent.

Nem úgy neveled, hogy leugatod, hanem, hogy információt adsz neki, elmondod, mi az, amit várnak tőle egy helyzetben, hogy a viselkedésén mit módosítson. Meg is kell dicsérni a jó elemekért, de ettől még nem lehet olyan tiszteletlen, korlátozatlan, amilyen csak akar lenni.

Szükségük van a korlátokra.

Még mindig javaslom a Melegszívű fegyelmezés c könyvet.


Mondjuk ha a Kérdező írna egy konkrét példát egy vitás helyzetre, az segítene.

2019. jún. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
33%

# 20


ha én belemagyarázok szted, akkor te is.


mostohaként te is a mstoha pártját fogod, és arra biztatod a kérdezőt aakítsanak kolaíciót ők ketten a fiúval szemben.


ezek szerint nincs saját gyereked.


ha lenne, akkor tudnád, h. egy igaz anya számára a gyerek az 1.


a pasi megcsalhatja, átverheti, leléphet, bármi... a gyerek stabil pont, nincs nála fontosabb, számomra legalávbis.


épp elég nehéz lehet neki a biplógiai apja nlkül felnőni, egy mostohával.


a viselkedése mögött az is állhat, h,. megérzi, h. a mostoha nem szereti annyira, és harcol az anyjával, az anyja figyelméért.

2019. jún. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
26%

Van saját gyerekem. De az, hogy a gyerek a szereteted vagy a prioritásaid szintjén az első, az nem jelenti azt, hogy mindig neki kell igazat adni. Sőt, Te neveled, a Te feladatod alkalmazkodni is tanítani.


A két szülő koalíciója a nevelés lényege. Ha a szülők jól és együtt nevelnek, ki sem alakulhat olyan helyzet, hogy a gyerek az egyik szülővel a másik ellenében szövetkezik.


Értem, amit írsz, hogy a szülő a gyerekét védje meg a mostohával szemben, de ez szerintem nem erre a helyzetre igaz. Hanem ha újonnan összejönnek, és a partner fúrja a gyereket vagy ilyesmi. Itt a férfi 8 éve neveli a kisfiút, aki akkor 4 èves volt (az unokatesóimat pl ennyi idősen fogadták örökbe). Ha jól érteni, eddig nem volt baj, a Kérdező is inkább a gyerek apjának tartja. Ha most probléma lett, akkor azt vsz nem csak kitalálja a férfi, hanem vmi nem stimmel a gyerek viselkedésével, ami vsz életkori sajátosság.


Ha mostohànak kezelik a férfit, az ront a helyzeten.

Nálunk èn nem vagyok mostoha, mert nem nàlunk él a fiú és 4-nèl jóval több éves volt, amikor megismertem. Én őt nem nevelem csak azért hogy neveljem (pl nem szólok rá olyankor, amikor én vmit csak másképp csinálnék - az én gyerekemnél ha nagyobb lesz nyilván igen pl hogy milyen ajándékot kap, vagy milyen mesét olvassunk mert szerintem az jóra nevel - hanem csak akkor szólok neki, ha egyszerűen mint ember az embert zavar vmi (pl ordít a számítógépes játék amikor altatnék), akkor sem lelkizek, csak szólok, illetve beszélgetek bármiről vele, amiről beszélgetést kezdeményez (sokmindenről szokott).

2019. jún. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!