Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Török barátom nem enged még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Török barátom nem enged még telefonon se beszélni férfiakkal. Szerintetek ez elfogadható?

Figyelt kérdés

Török barátom van, én 23 ő 32 éves. Nagyon nagyon féltékeny, nem merek már a telefonomhoz se nyúlni mert azt hiszi fiúkkal beszélek. Én nagyon társasági lény vagyok, szükségem van sok barátra. Vannak török és magyar barátaim is, de a fiúkkal mindig jobban kijöttem. Ha összefutnék egy fiú barátommal egy kávéra, nála az olyan nagy hiba lenne mint magyarországon egy megcsalás, vagy annál is nagyobb. Ha csak valami fiú ràmír pl instagramon akit nem is ismerek, azonnal tiltanom kell. Azt mondja itt ez a normàlis, itt nem beszélhetek pláne nem találkozhatok más fiúval. Egyébként nagyon jól megvagyunk, sokat hülyéskedünk nevetünk bolondozunk. A tenyerén hordoz, magyar sosem törődött még velem így, mint Ő. Bennem már nagyon összekeveredtek a magyar és török normák, én itt élek kint.


Szerintetek ez mennyire normális amit elvár? Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben?



2019. jún. 23. 17:07
1 2 3 4 5
 31/41 Szergej55 ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz kilépni, akkor nem tudunk segíteni, más megoldás ilyen esetekben pedig nem nagyon van. Sok szerencsét, nagy szükséged lehet rá még a jövőben.
2019. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%
Persze semmi megoldás csak hogy fusson... nem is tudom pl megbeszélni...ég egy kicsit visszább venni a haverkodast... a férfiakkal
2019. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
58%
Szert se ettem még, mégis tudom, hogy rossz. Török pasival se kell összejönnöm, hogy tudjam, nem illünk egymás kultúrájába. Én egy igazi européer, emancipált, liberális nő vagyok, saját döntésekkel, véleménnyel. Ők meg a szellemi feudalizmus posványában fetrengnek. Hát egészsédükre, meg neked is, hogy ezt választottad, csak nekem ne kelljen.
2019. jún. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
73%
Magyar helyett török, cseberből vederbe. Miért nem nyugatra mentél normális pasit keresni?
2019. jún. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
78%

Ha kulturális okból csinálja, esetleg megbeszélhetitek, hogyan kössetek kompromisszumot. Nem csak Neked kell alkalmazkodnod az ő hiedelemvilágához, hanem mondjuk ha hosszú távon tervez veled, akkor neki is kell a tiédhez. Ha ismerősökkel találkozol, barátkozol, azt valahol el kellene fogadnia, mert akkor mi is mondhatjuk, hogy nem tiszteli a Te kultúrádat. Idegenekkel szerintem se érdemes direktbe ismerkedni, mert esetenként tényleg bajba is kerülhetsz, nem tudom, mennyire idomultál már az ottani szokásokhoz, mennyire tudod, hogy mi mit jelent.

Ha viszont azért korlátoz be, mert alapból hajlamos a bántalmazásra, az más tészta és eléggé intő jel. Ha Magyarországon írnád ki ezt a kérdést, akkor nagyjából ez lenne az egyetlen elképzelhető verzió erre, hogy úgy be van csavarodva a barátod, hogy egy szép kis bántalmazó kapcsolatnak nézel vele elébe. De azért megmondom, hogy úgy is gyanús ez, hogy török a drága, hiszen miért ilyen bizalmatlan, akármilyen okból akárkinek is telefonálhatnál, mit parázik, hogy férfi van a dologban?!

Az a kombináció, hogy török is és még betegesen féltékeny is - ami a bántalmazó magatartás melegágya - ez nem a legjobb párosítás, gondolom tudod. Szóval azért éljen benned a gyanú, hogy nem biztos, hogy annyira kulturális ez, lehet hogy tényleg zakkant a barátod és egy ilyen országban nem biztos, hogy melléd állnak, ha menekülni kell az agresszívvá váló féltől.

2019. jún. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
81%

Ez a török férfiak többségére jellemző viselkedés. A testvérem Törökországban tanult, ugyanezek a tapasztalatai a török férfiakkal. Az utcán nagyon figyelnie kellett mindig magára, kísérő nélkül nem mert menni sehova, mert állandóan zaklatták (szőke haj, kék szem, világos bőr). Azt mondta, hogy ők ilyenek, borzasztóan tudnak udvarolni, a csillagokat leígérik az égről, aztán jön a feketeleves és úgy kezdenek viselkedni mint a te pasid, aztán ez a kontroll mánia egyre inkább eluralkodik rajtuk. Megismerkedett egy rendes, kedves török sráccal. 1 hónap után meg akarta kérni a kezét, egyre mondogatta, hogy költözzön az ő családjához, ne dolgozzon, gyerekeket szüljön és otthon legyen mindig, mert az a dolga. Nyilván ebből nem lett semmi. Mikor hazajött látogatóba akkor is állandóan zaklatta, megparancsolta neki, hogy itthon sem mehet sehova, ne menjen a barátaival találkozni, stb. Szóval ő itt rövidre is zárta ezt a kapcsolatot. Az ő kultúrájukban nem érzi jól magát egy európai szellemben neveledett nő.

Biztos köztük is van kivétel, de nem az a jellemző. Megváltozni valószínűleg nem fog, úgyhogy te tudod, így akarsz-e vele maradni.

2019. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
56%

"Magyar helyett török, cseberből vederbe. Miért nem nyugatra mentél normális pasit keresni?"


Hát igen. Én is inkább választanék valami nyugati normális pasit... De te tudod.

2019. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
0%

Neked az nem normális amit ő kér,neki meg az nem ahogy viselkedsz.

Valamelyikőtöknek be kell adnia a derekát vagy el kell beszélgetni a kapcsolatotokról lefektetni akár új szabályokat.

Itt mindenki azt ordítja hogy jajj problem van akkor el kell hagyni rögtön.

Kérj inkább tanácsot házas ismerősöktől,azok el fognak tudni látni pár jótanáccsal.

2019. aug. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Én szakítanék. Nem éri meg feláldozni a szabadságomat senkiért, senki kedvéért sem.
2019. szept. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Nyugi, kérdező, ez még csak a kezdet. Lesz még rosszabb is.
2019. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!