Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös kasza ki mit gondol erről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kasza ki mit gondol erről?

Figyelt kérdés

Én nő vagyok 28éves a párom 33éves és közös kassza híve nekem viszont nem tetszik mert hullám völgy a kapcsolatunk és félek le lép a pénzzel.

Ki szerint jó és miért és ki szerint rossz és miért?



2019. jún. 30. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha már házastársak vagytok
2019. jún. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Eleve nem lennék együtt olyannal, akinél azt kell leírom, hogy félek, hogy lelép a pénzemmel.
2019. jún. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nagyon jó, egyszer te nyírod le a füvet máskor pedig a párod, különösen jó ötlet, ha tartotok állatokat, akkor jó abrakot tudsz csinálni nekik.

Végre egy nő aki ért a kinti munkákhoz is.

2019. jún. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen félelmed van, akkor ne menj bele! A közös pénzügyek úgyis a házasságba vezető út egyik lépése, így ha stabilabbá válik a kapcsolat, akkor lehet szó közös kasszáról.
2019. jún. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem így nem kéne belemenned.
2019. jún. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A közös kassza baromi nagy bukás lehet; nem mentem bele soha és nem is fogok senki kedvéért.

Számlákat fizessétek közösen, a pénzetek maradéka meg a sajátotok.

2019. jún. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A közös kasszának szerintem is házastársaknál van értelme. A házasság jogilag szabályozott, és előre le van fektetve, hogy a házasság előtt szerzett vagyon mindenkinek a sajátja, az együtt szerzett pedig válás esetén megoszlik. Akkor is, ha a pár külön számláról fizet, tehát házasságban nincs értelme külön.


Egy egyszerű kapcsolatban viszont csak rajtatok múlik, hogy hogyan kezelitek egymás pénzét és hogyan osztoztok szakítás esetén. Ha úgy dönt, hogy lenyúlja a pénzt, amihez hozzá fér, nagyon nehéz és hosszadalmas jogi procedúrával tudod csak visszaszerezni, ha sikerül egyáltalán.

2019. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk soha nem lesz, házasság után sem lett. Teljesen közös biztos, hogy nem lesz soha. Nagyon egyszerű az oka, mindkettőnknek vannak komoly céljai, álmai, dolgok amiket el akarunk érni. Viszont tudjuk, hogy a másiknak is vannak. És ha nem lenne mind a kettőnknek saját pénze akkor a büdös életben nem érnénk el semmit mert úgy lennénk vele, hogy a másiknak legyen több és neki jusson mindenre, szóval nem költenénk semmire, ülnénk szépen a pénzen évekig és nem haladnánk. Meg mind a ketten szeretjük látni, hogy ennyi van nekem, ennyire vagyok közel a célomhoz és ennyit kell még dolgoznom érte.

De azért a közös pénz az kell ha már együtt élsz valakivel. Sokkal egyszerűbb mint felezgetni meg gondolkozni rajta, hogy ki fizette legutóbb a rezsit. Szóval én a félig közös híve vagyok, legyen meg a közös dolgokra a pénz de legyen mindenkinek külön a saját álmaira. Fiataloknál mindenképpen ennek van értelme (bár én magunkat ismerem annyira, hogy 50 évesen is lesznek új céljaink).

Ez a módszer akár még a te esetedben is működne. Annyi pénzt kell mindig a közösbe tenni amennyi feltétlenül kell, így végül is van közös pénz de ha le akar lépni akkor csak az aktuális havi pár 10 ezer forintot tudja vinni. Bár én sem lennék együtt olyannal akinél attól félek, hogy bármikor leléphet.

2019. jún. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Közös kaszának turos a nyele!:-)
2019. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kozos ugy is lehet a kassza h mindenkinek megmarad a bankszamlana.

Nem kell feltetlen egy szamlara utalni mindent.


Am tudjatok mennyi a haztartas kaja rezsi akkor mindenki eleteszi a felet es a tobbi privat love.

2019. jún. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!