Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ismerkedésnél zavarna, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkedésnél zavarna, ha a lány nem dolgozna, nem tanulna?

Figyelt kérdés

Az egyetemből egyedül a diplomamunkám és a záróvizsga van még hátra, tehát most tanulni sem tanulok “aktívan”. Nézegetem az álláshirdetéseket, jelentkeztem is állásokra és magam is küldtem önéletrajzot pár helyre, de eddig nem jártam sikerrel. Viszont mivel anyagilag nem indokolt, hogy munkát vállaljak (a szüleimnek köszönhetően), ezért nem szeretnék mindenáron dolgozni. Nekem még nincsen semmi végzettségem és tapasztalatom, itt vidéken pedig eleve kevés a lehetőség is. Úgy vagyok vele, hogy nem szeretnék olyasmit csinálni, ami nagyon távol áll tőlem vagy nem látok benne lehetőséget. Nyilván hosszú távon nem így képzelem el az életem és én sem érzem magam annyira jól így, de ez van.

Tudom és tapasztalom is, hogy sokak szemében ez elfogadhatatlan, emiatt kellemetlennek is érzem mikor mesélnem kell magamról és szóba kerül a téma. Nem akarom, hogy lustának, céltalannak nézzenek vagy azt gondolják “pénzből értek”. Próbálom így is értelmesen tölteni a napjaimat és vannak terveim a jövőre nézve, illetve az anyagiak sem foglalkoztatnak túlzottan. Nem érdekel a másik fél anyagi helyzete. Valamint ismerkedéskor és egy kapcsolatban sem várnám el, hogy a másik fél költsön rám.


2022. nov. 19. 23:16
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Az zavarna, hogy nem akar mindenáron dolgozni, mert kényelmes, hogy eltartják. Ez zavarna. Az igénytelenség. Egy felnőtt nőnek igénye, hogy saját magát eltartsa, haladjon előre az életében és nem azt mondja, hogy "vagy kényelmes és szuper állás, vagy ez van". Amíg valaki kislány, addig nem gondolkodom komoly kapcsolatban, és nem azért, mert költeni kell rá, hanem mert nem azonos szinten vagyunk érettségben.
2022. nov. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%

En sem dolgoztam egyetem mellett, lazabb felevekben sem, hanem csak az egyetemre figyeltem vegig, szoval megertenem.


Azert a felreertesek elkerulese miatt talan nem artana valahogy ugy kozolnod ezt, hogy a masik ne azt erezze, mintha valami megelhetesi influencernek keszulnel, akit el kell tartani, hogy tudja minden nap tolni az insta/TikTok storykat. Eg es fold lehet ekozott a kategoria es kozotted, de elsore nem feltetlenul egyertelmu, hogy melyik lehetsz.

2022. nov. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
43%

Én végig dolgoztam egyetem mellett, 18 éves korom óta eltartom magam.

Ilyen társat is kerestem, aki tudja, hogy ez mit jelent és nem huszas évei közepén kezd rájönni, hogy mit jelent felnőni. Más a személyisége annak, aki felelősséget vállal az életéért és megélhetéséért, mint az, aki alá raktak egész életében mindent, és utána 25 évesen taláááán egyszer végre hajlandó elmenni dolgozni.

2022. nov. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
58%

Ingyenélő nem kellene.

Még akkor se ha szupermodell.

2022. nov. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
80%

Nálam ez kizáró ok lenne.

Csak lébecolsz otthon, mert a szüleid eltartanak. Aki ebben él benne, az ilyen lesz házasságban is.

2022. nov. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
89%

Én sem voltam rászorulva, de nem akartam felnőttként is, hogy a szüleim tartsanak el, egész egyetem mellett dolgoztam és tavaly szeptemberben elkoltoztem otthonról 22 évesen.

A párom ugyanígy tett, ő elég jó anyagi körülmények közül jött, de dolgozni akart és tenni a jövőnkért. Nekem is kizáró ok lenne ferfiben.


24N

2022. nov. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Amíg egyetemre járok nem tudnám magam teljes mértékben eltartani. Egyszerűen nem tudnék megkeresni annyi pénzt, hogy abból fizessem az albérletet, a rezsit, az étkezésem, a buszbérletet stb., lehetetlenség. Vagy dolgozok és eltartom magam, vagy tanulok és a szüleim eltartanak. Ezek a lehetőségeim. Ez a része engem éppen emiatt nem is foglalkoztat, a kérdés sem erre irányul.


Konkrétan az a kérdésem, hogy mit gondoltok arról, ha valaki egy ideig “nem csinál semmit” (abban az értelemben, hogy nem tanul és nem is dolgozik). Erre várok válaszokat és szeretném, ha picit bővebben kifejtenétek.

2022. nov. 20. 00:17
 8/36 anonim ***** válasza:
0%
23*
2022. nov. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
62%

A diplomamunkádat írod, nem? És készülsz a záróvizsgára. Ha nem évek óta húzod, hanem időben vagy, akkor neked ez a munkád. Csak itt a gxk-án szokás a nappalisokat dolgozni küldeni, akkor is, ha a nincs rászorulva.

DOlgozhatsz még éppen eleget.

2022. nov. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
69%
Baratnoim is dolgoznak es sajat magukat tartjak el nappali szak mellett es fizetik a rezsit stb nulla szuloi hatterral….tehat lehet, ja , es nem akarmilyen egyetemen….
2022. nov. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!