Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ismerkedésnél zavarna, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkedésnél zavarna, ha a lány nem dolgozna, nem tanulna?

Figyelt kérdés

Az egyetemből egyedül a diplomamunkám és a záróvizsga van még hátra, tehát most tanulni sem tanulok “aktívan”. Nézegetem az álláshirdetéseket, jelentkeztem is állásokra és magam is küldtem önéletrajzot pár helyre, de eddig nem jártam sikerrel. Viszont mivel anyagilag nem indokolt, hogy munkát vállaljak (a szüleimnek köszönhetően), ezért nem szeretnék mindenáron dolgozni. Nekem még nincsen semmi végzettségem és tapasztalatom, itt vidéken pedig eleve kevés a lehetőség is. Úgy vagyok vele, hogy nem szeretnék olyasmit csinálni, ami nagyon távol áll tőlem vagy nem látok benne lehetőséget. Nyilván hosszú távon nem így képzelem el az életem és én sem érzem magam annyira jól így, de ez van.

Tudom és tapasztalom is, hogy sokak szemében ez elfogadhatatlan, emiatt kellemetlennek is érzem mikor mesélnem kell magamról és szóba kerül a téma. Nem akarom, hogy lustának, céltalannak nézzenek vagy azt gondolják “pénzből értek”. Próbálom így is értelmesen tölteni a napjaimat és vannak terveim a jövőre nézve, illetve az anyagiak sem foglalkoztatnak túlzottan. Nem érdekel a másik fél anyagi helyzete. Valamint ismerkedéskor és egy kapcsolatban sem várnám el, hogy a másik fél költsön rám.


2022. nov. 19. 23:16
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
73%
Az más, én több mint fél évig tartottam el egy lányt, "aki munkát keresett" semmit nem fektetett keresésbe, csak élvezte, hogy napról napra járunk étterembe. Hiszékeny voltam egy ideig, aztán segítettem az álláskeresésben. Ami a későbbiekben került ki, Ő utasította el... Ez akkor derült ki, mikor ismerősél helyeztem el volna... Ő világosított fel, hogy nem akar dolgozni. Ekkor lapátra került. Ma már max fél évet adok neki, akkor is ha nem látja el Önmagát nem segítek neki.
2022. nov. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
79%

Nem.

24F

2022. nov. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
39%

⬆️⬆️⬆️

Majd dolgozol még eleget, most inkább koncentrálj a vizsgára és magadra, na és persze élved ki azt hogy szabad vagy.

Lematadt,bocsi.

2022. nov. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
33%
Helyesírási hibáért is sorry.
2022. nov. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
34%

Mivel gyakorinvagyok és durva a kettősmérce, ezért leginkább lehordanám az ilyesmiket, hiszen a nők ezeket már lenéznék a férfiakban erőteljesen, de mivel értelmes és normális vagy, megilletlek:

Egyáltalán semmi gond nincs ezzel. Nulla. Amíg nem várod el a másiktól a dolgokat, addig nagyon jó. A fontos, hogy te ne lustulj el, hanem értelmesen töltsd a napokat.

Én nagyon sokáig a projektjeimet építettem, otthon voltam, nem kerestem pénzt, de egész nap dolgoztam magamon és a projektemen, ezért szuper hasznosan telt az idő.

2022. nov. 20. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
55%
11est ne pontozzátok le, kerüljön az a csaj lapátra aki nem dolgozik. Egyenlőség legyen már, ne higgyétek azt lányok h nem vagytok képesek munkára. Segítünk benne szívesen. Csak ne onlyfans meg prostizás menjen.
2022. nov. 20. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
73%

Nekem kizáróok lenne, szintén régebbi rossz tapasztalatok miatt.

Az exem is otthon lakott, már csak a diplomamunka hiányzott, ami valahogy sose kèszült el. Jelentkezett olyan állásokra, ahol esélye se volt, de ahová felvették volna, az nem volt neki elég jó. Egész nap rajtam lógott. Ha nem írtam vissza két perc alatt, akkor hívott, hogy kivel vagyok, mit csinálok, miért nem fontos nekem. Hát mert ezerrel dolgoztam, és a faxon se érdekelte, hogy kit evett reggelire. Például.

Nekem az se tetszik, hogy egy "ez van" az összefoglaló. Te alakítod az életed. Otthon lakva is tudnál dolgozni, legalább levennél egy kis terhet a szüleidről. Az se mindegy, hogy milyen diploma húzódik. Azért egy mérnöki meg egy óvónői között van különbség. Az megint csak negatív számomra, hogy ahogy a munkához állsz. Látszik, hogy szakmai gyakorlatod sincs. A legtöbb munka egy pár hónap után nem érdekes, rutin feladat. Egyszerű pénzkereset. Amitől jó vagy rossz egy munkahely, az leginkább a kollégák, a fizetés és a munkaidő, illetve az, hogy mennyi szabadidőd van mellette. Meg ne legyen túl sok a stressz. Ha ez okés, akkor az egy jó munka. Mindegy, hogy villamost vezetsz, vagy egy multicéget igazgatsz.


Szóval bocsánatot kérek, ha tévedek, és kivetítem rád az előítéleteim. De ha pár randi után kiderül, hogy egy unatkozó királylány vagy, akkor szívfájdalom nélkül reptetnélek.

Gondolom, nem véletlenül született a kérdés. Valószínűleg arra, hogy mivel töltötted a napod, egy fél mondattal tudsz válaszolni. Ezért fullad ki itt az ismerkedés.

2022. nov. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
33%
Kerdezo, hagyd a picsába az itt károgókat. Ha a szüleid megtehetik es akarjak, miert ne? Még fiatal vagy, élvezd, hasznald ki a nyarat. Jarj kirandulni, ha kover vagy, fogyj le, csinald meg a sulis dolgaidbol amit tudsz es tanulj valami hobbit ha meg van idod ( horgolas, fozes, gorkorcsolya, festes...stb) barmit amit szeretnel es melo mellett ugyse lenne ra idot. Ha elkezdesz napi 8 oraba dolgozni, konkretan meghalni nem lesz idod es energiad, nemhogy diplomamunkat irni. Amigy meg nem kene rafuggened a pasi temara, kit erdekelnek? Neked fiatal nokent nem kell pasit keresgetned soha, nem kell tarskeresoznod. Magadra koncentralj, csinald a dolgaid, a pasik akiknek tetszel es eloben ismernek, majd kezdemenyeznek ha akarnak.
2022. nov. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Nem vagyok unatkozó kiskirálylány és társfüggő sem, teljesen jól feltalálom magam és nem várom, hogy valaki szórakoztasson. Vannak barátaim, de egyedül is teljesen jól elvagyok, nem kell kísérgetni sehova. Nem vagyok ráfüggve a pártalálásra sem, de nyitott vagyok rá. Nem is emiatt szokott abbamaradni az ismerkedés (bőven van miről beszélgetnem is, igen), de bennem felmerült ez a kérdés és tapasztaltam is, hogy ez sokak (ebbe nem csak a potenciális partnerek tartoznak) szemében ez elítélendő dolog. Azt is hozzátenném, hogy szeretnék még tanulni és dolgozni, szóval mint korábban is írtam nem így képzelem el az életemet hosszú távon. Viszont nem érzem úgy, hogy most megérne elvállalnom olyan munkákat, amiket egyáltalán nem érzek magaménak csak azért, hogy elmondhassam magamról, hogy dolgozok.
2022. nov. 20. 09:48
 20/36 anonim ***** válasza:
65%

"Viszont mivel anyagilag nem indokolt, hogy munkát vállaljak (a szüleimnek köszönhetően), ezért nem szeretnék mindenáron dolgozni."


🚩


"Nekem még nincsen semmi végzettségem és tapasztalatom..."

Igen, pont ezért nem vagy abban a helyzetben, hogy ne akarj dolgozni. Minél öregebb leszel pályakezdőként, annál rosszabbak az esélyeid. Ha nem releváns az ember munkatapasztalata, azt is előnyben részesítik, mint azt, akinek nincs egyáltalán. Nem hiszem el, hogy ezt felnőtt emberek szájába kell még rágni, hogy nem azért kell dolgozni, mert a szüleid nem tesznek a valagad alá épp mindent, hanem mert eljön az az idő, mikor nem fognak és ha addig kényelmeskedsz, egyre nehezebb lesz elhelyezkedni.


Másrészt meg az ilyen mentalitású ember egy magának normális életet biztosítani képes partner mellett is ugyanezt fogja érezni. Sosem jön el az a pont az életében, mikor felemelje a fenekét úgy igazán.

2022. nov. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!