Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ismerkedésnél zavarna, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkedésnél zavarna, ha a lány nem dolgozna, nem tanulna?

Figyelt kérdés

Az egyetemből egyedül a diplomamunkám és a záróvizsga van még hátra, tehát most tanulni sem tanulok “aktívan”. Nézegetem az álláshirdetéseket, jelentkeztem is állásokra és magam is küldtem önéletrajzot pár helyre, de eddig nem jártam sikerrel. Viszont mivel anyagilag nem indokolt, hogy munkát vállaljak (a szüleimnek köszönhetően), ezért nem szeretnék mindenáron dolgozni. Nekem még nincsen semmi végzettségem és tapasztalatom, itt vidéken pedig eleve kevés a lehetőség is. Úgy vagyok vele, hogy nem szeretnék olyasmit csinálni, ami nagyon távol áll tőlem vagy nem látok benne lehetőséget. Nyilván hosszú távon nem így képzelem el az életem és én sem érzem magam annyira jól így, de ez van.

Tudom és tapasztalom is, hogy sokak szemében ez elfogadhatatlan, emiatt kellemetlennek is érzem mikor mesélnem kell magamról és szóba kerül a téma. Nem akarom, hogy lustának, céltalannak nézzenek vagy azt gondolják “pénzből értek”. Próbálom így is értelmesen tölteni a napjaimat és vannak terveim a jövőre nézve, illetve az anyagiak sem foglalkoztatnak túlzottan. Nem érdekel a másik fél anyagi helyzete. Valamint ismerkedéskor és egy kapcsolatban sem várnám el, hogy a másik fél költsön rám.


2022. nov. 19. 23:16
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
69%

Lehet alkalmi munkákat is vállalni. Én gimi mellett hétvégén néha elvállalok asztalszedő, mosogató, bármilyen munkát. Nyáron többet dolgoztam, és nem azért mert nem tartanak el a szüleim, hanem azért mert nem szeretek pénzt kérni tőlük ha éppen megteszik nekem egy ruha, amire egyébként nem lenne szükségem, de szeretném megvenni. Vagy most például telefonra gyűjtök.

Bátyám egyetem alatt itthon lakott, de ő is dolgozott pultosként alkalmi munkák elvállalásával.

Lehet így is dolgozni, és élettapasztalatnak is kíváló.

Barátom is dolgozik tanulás mellett. És igen, nekem is kizáró ok lennek, ha csak lébecolna otthon.

És ne mondjad nekem, hogy értelmesen el tudod tölteni a napodat. Oké, feltalálod magad. Max. telefonozol, filmet nézel, ilyenek.

2022. nov. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Mint ahogyan korábban is leírtam, nem ez a hosszú távú elképzelésem. Magam is tisztában vagyok azzal, hogy fontos a munkatapasztalat és a mesterképzés mellett már mindenképpen tervezek is dolgozni. Akkor úgyis elköltözöm, sokkal több lehetőségem lesz mint most.

Ugyanis említettem, hogy vidéken élek. Itt nem tudok elmenni még egy gyorsétterembe vagy szórakozóhelyre se dolgozni, hiszen az sincsen. Az pedig szerintem nem érné meg, hogy napi 4 órát ingázzak (ha egyáltalán van a munkaidővel összeegyeztethető járat) valami hasonló kaliberű munkáért a városba, vagy ami pénzt megkeresek azt szinte egészében el is költsem a lakhatásra. Ha kapnék olyan munkalehetőséget, amit mindezek mellett is hasznosnak tartanék, akkor viszont most is szívesen dolgoznék. Jelentkeztem is több helyre (egyik sem volt olyan, aminek az elvárásainak ne felelnék meg), viszont a legtöbb helyről vissza sem jeleztek semmit.

2022. nov. 20. 10:58
 23/36 anonim ***** válasza:
21%

"kerüljön az a csaj lapátra aki nem dolgozik. "


Nappali tagozatos, te szerencsétlen. Minek dolgozzon egyetem mellett, ha nem kell,

Uncsi tesóm pont ebben a helyzetben volt. Szakdolgozatot írt és záróvizsgára készült, közben nem dolgozott. Minek? Ja, és fiú. Barátnője is van. Szóval lehet eldugulni.

2022. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
18%

23

Én is éppen szakdolgozatot írok és ugyanúgy dolgozok mellette. Nem kell teljes munkaidőben, végezhet diakmunkat is, aminek az óraszáma rugalmas, amikor akar/tud, megy többet, amikor nem, akkor kevesebbet. Nekem senki ne mondja, hogy aki szakdolgozatot ír az a hét minden napján napi nyolc órában azzal foglalkozik, mert ezt senki nem hiszi el :D

2022. nov. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
21%
Ezt mondjuk én sem értem. Nem kell szakmai gyakorlat a diploma megszerzéséhez?
2022. nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
71%
Lesz még úgy is 40 éve dolgozni. Szánalmas, hogy attól vesztek valakit emberszámba, hogy beállt-e már biorobotnak vagy nem.
2022. nov. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
68%
De azt mondtad h most szakdoli és tételtanulás van. Akkor most miről beszélünk? Én sem dolgoztam ekkor. Neked most ez a dolgod. Ha valaki zseni, az nyugodtan melózzon mellette, nekem bőven elég volt csak tanulni. Kérdező, ha bejössz a pasinak nem fogja zavarni ha látja rajtad h akarsz dolgozni és teszel érte. Sajnos ha nincsenek az embernek kapcsolatai, akkor nem biztos, hogy hamar munkája lesz. Egyébként én nőként otthon lakom szülőkkel, sokkal gazdaságosabb. Majd ha lesz valaki komoly az életemben, na akkor majd ráérek költözni.
2022. nov. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
60%

Most itt kinek van szövegértési problémája?

"Ismerkedésnél zavarna, ha a lány nem dolgozna, nem tanulna? Az egyetemből egyedül a diplomamunkám és a záróvizsga van még hátra, tehát most tanulni sem tanulok “aktívan”."

Tehát a kérdező se nem dolgozik, se nem tanul.

Csak szólok. Ha valaki nem értené.

Nekem továbbra is kérdés, hogy miért nem kell gyakorlatot igazolnod?!

2022. nov. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
75%

28

Persze. Normáliséknál és aki megteheti, ez így is van. AKi meg nem teheti meg, az fröcsög a szerencsésebbekre. Tipikus magyar mentalitás.

2022. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
75%
Rengeteg ismerősöm van, aki megtehetné, mert a szülők tele vannak, de ha már felnőttek, akkor megpróbálnak ennek megfelelően is viselkedni és legalább egy kicsit segítenek a szüleiknek abban, hogy ne ok fizessenek neki mindent.
2022. nov. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!