Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Randinál hogyan és kinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Randinál hogyan és kinek illik fizetni?

Figyelt kérdés

Adott egy férfi, aki hosszú ideje kerülget egy nőt (én vagyok a nő)Felületes ismeretség. Egyszer csak összeszedi magát és randira hív. Igent mondok, de első randit nem szeretek hosszúra tervezni, így egy kávé-sütiben egyeztünk meg. Ő választott helyet, jól éreztük magunkat. Ő fizetett, én illendőségből felajánlottam, hogy fizetem a sajátomat. Megnézte a nyugtát és teljes nyugalommal közölte az összeget. Én meglepődtem, de simán odaadtam neki. Este írta, hogy mennyire jól érezte magát és szívecskéket küldött. Én meg legszívesebben azt írtam volna neki vissza, hogy köszönöm, hogy nem valami Michelin csillagos étterembe hívott meg, mert akkor eladhattam volna a fél vesémet, hogy kifizessem a nagylelkű meghívást.

Most én vagyok a túlérzékeny? Én soha nem voltam abban a cukrászdában, mert nem engedhetem meg magamnak. Nem is lettem volna soha, ha nem akart volna annyira lenyűgözni :D

Nem lesz második randi.

Aki tudja, hogy ilyenkor mit, hogyan illik magyarázza már el nekem!



2023. máj. 26. 20:44
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%
Red flag...
2023. máj. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

26, pontosan! :D

27, nem szeretnék konkrét helyet írni, bár kétlem, hogy az illető olvassa. Azért ne olyat képzelj el, ahol százezres számlát hoznak ki, de nem az én pénztárcámhoz illik. Kifizethető, csak én a saját sütim-kávém árából 2 ebédet kihozok. De megért a tapasztalat minden fillért :)

2023. máj. 26. 23:25
 33/51 anonim ***** válasza:
55%

Az előző kommentekből úgy látszik, nagyon le leszek pontozva, de ez van. :D

Nem mindenki ugyanúgy éli meg ezeket a helyzeteket.

Én a magam részéről nagyon nem szeretem a fölösleges udvariaskodásokat, játszmákat, kemény alkudozásokat, stb.

Ha valaki nem szeretne fizetni, akkor ne mondja azt, hogy fizet.

Nem gondolom, hogy bármi baj lenne azzal, hogy valaki megengedi a másiknak, hogy fizesse a saját részét.

Viszont pont itt olyan nőt is olvastam, aki halálosan megsértődne, ha egyáltalán felajánlaná a férfi, hogy meghívja, mert az mennyire megalázó. Na, azt sem fogom megérteni soha.

2023. máj. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
87%

A meghívó félnek illik, amennyiben randi.


Ha csak baráti vagy kollegális találkozó, akkor pedig mindenkinek a sajátját, de akkor a helyszín közös megegyezéses.

2023. máj. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%
Az én világomban a meghívó fél fizet.
2023. máj. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
68%

Az minden egyes randinál egyedi.


"Aki tudja, hogy ilyenkor mit, hogyan illik magyarázza már el nekem!"

Természetesen. Én mint hivatalosan zseni, autisztikus, aki nem mellesleg erősen reál beállítottságú, ésszerűség hívő, válaszolok.


Nos mivel felajánlottad az egészet, nem tudhatta a te helyzetedet, de akkor is ő volt a meghívó( nem kellett volna bárhova menjetek ami fizetős), valamint ő volt a választó is. Szóval ha te úgy döntöttél felajánlod, akkor is illett volna minimum e 2 tényezőre tudatosan gondolnia, és MINIMUM rákérdezni, hogy e szempontokból mi a helyzet, vagy még inkább mivel mindkettőben ő döntött, mondani, hogy dehogy is, fizeti, hisz az ő választása és felelőssége is volt. E mellé még talán egy harmadik tényezőt is megemlítek, hogy ő erre nagyon erősen számíthatott. Mármint, hogy bármit is kértek, azt teljesen ő fizeti, hisz ő kezdeményezte a kapcsolatot is, a randi körülményeiben lévő tényezőket, hogy fizetni kell majd és magát a helyet is, hogy mennyit kell majd.


Nos ez a mostani helyzetben van, ahol te felajánlottad. Ha ez sem lett volna, akkor csak még inkább neki.


Őszintén mondom, nem igazán látok a te oldaladról nagy hibát. Bárhogy is beszéltetek mire eljutottatok a randi helyének megbeszéléséig, neki (sokkal) nagyobb figyelmességgel és tudatossággal kellett volna rendelkeznie az anyagiakat illetően, vagy egyszerűen elutasítani a felajánlásodat, hiszen nem tud a te helyzetedről semmit sem, csak annyit, hogy felajánlod, hogy fizesd, ami csak kicsi részben anyagi adat, és ő volt mindennek a fő alakítója vagy a teljesen egyedül választója.


Én régen nagyon "fogamhoz vertem a garast". Sosem hívtam meg randira senkit sem fizetős helyre. Volt amikor fizetni kellett és amikor én hívtam a másikat, nem volt számomra felvetés sem, hogy én fizetek, hisz az én teremtett dolgom velejárója.


Pont annak kéne inkább fizetni aki fogához veri, mert emiatt az az érzésünk is van, hogy a másikat károsítjuk anyagilag. Szóval aki garasoskodó, az inkább hajlamos fizetni a másiknak, pont mert neki fáj a pénz vesztés, így azt randipartnerének jobban nem akarja, mint más, akit pl nem érdekel a pénzköltés.


Konklúzió.., ő nem csak surmó és figyelmetlen, hanem önző is.


Ird meg neki, amit meg szeretnél írni neki. Ha kiábrándító számodra, hogy mindenféle további interakció nélkül elfogadta, hogy fizesd a sajátodat, ezzel a figyelmességed kimutatva, hátha neki nincs annyi, pedig ő hívott meg oda, akkor írd meg azt.


Amikor én felajánlom, szokott jönni minimum egy gyors megbeszélés, hogy "biztos? megteheted?" de inkább az a megszokott, amit én mondok, amikor nekem ajánlják fel, hogy "jaj dehogy is, hisz én hívtalak meg".

2023. máj. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
80%
Kétlábonjáró redflag! MINDIG a férfi fizet!
2023. máj. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

Talán még, ha Te hívod randizni, ok, de akkor sem feltétlenül. Így viszont ultra gáz a pasas.

Hidd el, nem szeretnéd Te Őt.

2023. máj. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
11%
Bírom, milyen agyatlanok ezek a konzervatív illemszabályok. Minden értelem és funkció nélkül le kell folyatni egy értelmetlen párbeszédet. Hisz a nőnek az illemszabály szerint meg kell kérdeznie olyat, amire a férfi csak egyféle választ adhat. Ha az őskövületek azt írtâk volna az illemkönyvbe, hogy a férfinak a farkát a pincér lábához kell dörzsölnie, akkor most azon hápognâtok, hogy milyen bunkó a pasi, amiért ezt nem tette meg 😀
2023. máj. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem két szituáció lehetséges. Ha egy nő úgymond esélyt ad egy férfinak azzal, hogy elfogad egy meghívást akkor a nő ne ajánlja fel a felezést, a meghívó fél igenis fizessen. Ezt akkor is így gondolom, ha a nő a meghívó, akkor fizessen ő, persze a pasi lehet gáláns ettől függetlenül és fizethet ebben a helyzetben is de nem negatív ha ezt nem teszi meg.

Akkor kell felezni ha mindkét fél egyértelműen párkereső, pl. a Tinder randik amikor mindkét fél ugyanannyira érdekelt a találkozásban akkor fizetném a felét minden további nélkül.

2023. máj. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!