Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Randinál hogyan és kinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Randinál hogyan és kinek illik fizetni?

Figyelt kérdés

Adott egy férfi, aki hosszú ideje kerülget egy nőt (én vagyok a nő)Felületes ismeretség. Egyszer csak összeszedi magát és randira hív. Igent mondok, de első randit nem szeretek hosszúra tervezni, így egy kávé-sütiben egyeztünk meg. Ő választott helyet, jól éreztük magunkat. Ő fizetett, én illendőségből felajánlottam, hogy fizetem a sajátomat. Megnézte a nyugtát és teljes nyugalommal közölte az összeget. Én meglepődtem, de simán odaadtam neki. Este írta, hogy mennyire jól érezte magát és szívecskéket küldött. Én meg legszívesebben azt írtam volna neki vissza, hogy köszönöm, hogy nem valami Michelin csillagos étterembe hívott meg, mert akkor eladhattam volna a fél vesémet, hogy kifizessem a nagylelkű meghívást.

Most én vagyok a túlérzékeny? Én soha nem voltam abban a cukrászdában, mert nem engedhetem meg magamnak. Nem is lettem volna soha, ha nem akart volna annyira lenyűgözni :D

Nem lesz második randi.

Aki tudja, hogy ilyenkor mit, hogyan illik magyarázza már el nekem!



2023. máj. 26. 20:44
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
35%

Az illem szerint a meghívó fél fizet.


DE!

Én is felesleges körnek tartom, hogy illendőségből felajánld a saját rész fizetését, ha ez megterhelő lenne számodra, vagy a felezés miatt rossz véleménnyel lennél a pasiról.

Én nem ajánlok fel semmit, ha nehezemre esne megtenni vagy nem gondolom komolyan. Nem hiszek a "gesztus"-ban, hisz jó példa az eseted, hogy ha nem várt válasz érkezik, az ember szívhatja a fogát.


Én nem írnám le a pasit, főleg ha jól éreztétek magatokat együtt. Következő randira szándékosan sétát javasolnék :D


Aztán ki tudja, lehet, hogy pár év múlva közösen nevettek majd azon, hogy kamilláztál, mikor elfogadta az első randitokon a felesben való fizetést :D


Lehet, hogy örült neki, hogy a másik fél felajánlja a fizetést, vagy épp annyira izgalomban volt, hogy tényleg nem gondolkodott az illem-részén, vagy egyszerűen olyan típus, hogy amit kérdezel, arra reagál, nem keres (és nem is találna) mögöttes szándékot egy-egy kérdésnél.

36/N

2023. máj. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%

Nézz erről pár youtube videót,nagyon jókat mondanak. Az a férfi fogja elfogadni a gesztust, aki nem tekint rád nőként és potenciális komoly kapcsolatként, mert nem fogja megkockáztatni, hogy kevesebb legyen a szemedben,kevesebb esélye legyen.

Ilyenkor 2 verzió van:

1. Barátzóna,mégcsak szexuálisan sem vonzod, de jó volt veled beszélgetni.

2. Csak szexelni akar veled.


Majd írd meg pár nap múlva,hogy melyik volt. :)


Az utóbbi 1 évben rengeteg randin voltam, az elején még én is nyomtam ezt a gesztust, de csak hányingerem lett attól, hogy mennyien elfogadták. Színtisztán csak azok fogadták el, akik csak szexet akartak tőlem. Nem fogok lemenni 'kutyába', hogy én fizessem a sütimet is mielőtt megd*gnak (nyílván nem feküdtem le velük, de ők valahogy így képzelték el, hogy egy ftot se kelljen rám költeni,mielőtt ágyba visznek).


Azóta egyszer sem ajánlottam fel és mindegyik fizetett,mint a kisangyal, mikor wc-re mentem. Ha ilyenekbe belemész, akkor nagyon költséges lesz a randizás és bánni fogod.

2023. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem tetted jól, hogy felajánlottad a fizetést, de attól még itt ő hibázott, nem te. Nehogy már te érezd magad rosszul, mert megkérdezted. Viszont legalább kiderült, mekkora tuskó. A randizgatást én is lezárnám vele. A következő randipartnernek pedig ilyen körülmények között annyit mondanék, hogy köszönöm a meghívást.
2023. máj. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
11%
42 - Jól van, látom sokat pörgeted a nők lapját 😀
2023. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos volt minden válasz, érdekes volt a többféle vélemény. Azoknak is igaza van, akik játszmának tekintik azt, hogy felajánlottam, hogy fizetem a részemet. Tulajdonképpen az is. Inkább csak valamiféle udvariaskodás, amivel kiprovokáltam egy "szembe" játszmát. Ami a férfi részéről csak egy mondat, hogy természetesen nem fogadja el, hiszen ő hívott meg. Nem azt a pénzt sajnálom, kifizettem, csak olyan kiábrándító volt, ahogy megörült, hogy visszakapja a pénzét. Nekem ennek így van egy sz@ rrágás színezete, azt meg nem szeretem. De nagyon hasznos, hogy ez az első randin kiderült.

A 36-os hivatalos zseni válasza szinte teljesen tükrözi az én véleményemet is :)

Azt hiszem, hogy egy következő alkalommal (mással)talán előre tisztázni fogom az anyagiakat. Bár ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor számomra az első egy-két randin sokkal jobban esik, ha a férfi kezdeményezi a randit és ő fizet. De teljesen megértem azokat a nőket is, akik inkább fizetnek felesben-előre letisztázva.

2023. máj. 27. 11:11
 46/51 anonim ***** válasza:
23%

Nekem első randis fizetés nem jön be. Le leszek mínuszba pontozva, de ilyenkor mintha sok nő (én is az vagyok) visszamenne az időben, és azok szerint a szabályok szerint élnek - amik amúgy minden logikát mellőznek, az etika már csak ilyen -, de amikor az incelkék magyarázzák nekünk, mi hogy volt régen, "hol a helyünk", akkor felháborodunk.


Olyan, mintha mindenki apucit keresné, és nekem ez abból látszik, hogy az elsőt kell a pasinak fizetnie. Számomra az logikus, hogy első randi mindenki sajátját, aztán felváltva. Nekem ez a "pasi első randin tegye le az asztalra a pénzt" olyan szimbolikusan kőkorszaki. Tényleg apuci feelingje van. Mintha a nő nem is akarna ott lenni, csak esélyt adna, hogy szórakoztassák.


És mennyire szomorú, hogy nem kommunikálunk. Sírva hazaballagunk, hogy pedig de jól összeillettünk volna, de hát az ILLEM szerint senki nem akar senkit a másiktól, mert a pénzzel jeleztünk (?) egymásnak.


Tényleg ez fogja az ismerkedést a sírba vinni, mintha teafűleveleket olvasnánk kommunikáció helyett.

2023. máj. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
96%

46-os olvass egy kis történelmet, minden korszakban a férfiak fizettek mindent is. Ma már csak annyit várunk el, hogy ha elhívnak randira, akkor fizessenek (ideális esetben az első 1-2 alkalmon,utána már mehet felváltva).

Érezd már a különbséget, régen le kellett vadásznod a vacsorát, később eltartani egy egész többgyerekes családot. Most ehhez képest egy ezer forintos sütiről/kávéról beszélünk. Ha ez is nehezedre esik, akkor szimplán nem vagy férfi. Ennyi.

2023. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:
46, én nem foglak lepontozni. Zöldet nyomtam. Pontosan ezért írtam az előző hozzászólásomban, hogy nem egyformán látjuk a világot. Nekem nincs semmiféle "apuci feelingem", ha a férfi kezdeményez és fizet. És nem érzem, hogy összeillenék valakivel, akivel kapcsolatban kellemetlen érzés maradt bennem. Így nem sajnálom és nem sírdogálok.
2023. máj. 27. 13:21
 49/51 anonim ***** válasza:
87%
46-os bocsi, elsiklottam afellett,hogy te is nő vagy, mert annyira incel vibe-ja volt a válaszodnak. Így már visszavonom a nem vagy igazi férfi mondatomat. :D
2023. máj. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
0%

49 - Mindenbe ezt látod bele, akkor is, ha a kommentben egyértelmü utalás van arra, h az írója nem incel.

Gond lehet az objektivitásoddal.

2023. máj. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!