Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Csak én érzem úgy, hogy a nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem úgy, hogy a nők jelenleg már sokkal racionálisabbak a férfiaknál?

Figyelt kérdés

Úgy veszem észre, hogy a férfiak sokkal inkább ösztönösen hoznak döntéseket, vagy érzelmi alapon. Ha valaki tetszik nekik,vonzódnak hozzá, az lehet egy csomó dologban ellentétes világnézetű,vagy jövőképű nő, az őket nem zavarja,úgy érzik ettől még működhet bármi, még ha reálisan nézve erre nem feltétlen olyan nagy az esély.


Ezzel szemben nők sok esetben teljesen hideg fejjel,racionálisan simán visszautasítanak olyan férfiakat,akikhez amúgy vonzódnak, de valamilyen racionális érv miatt nem látják vele a közös jövőt elég jónak.

Egy nőnek sokszor elég ha hall egy szexista viccet a férfitól, vagy egy olyan kijelentést, hogy ő elégedett valami egyszerű munkájával és nem akar többet, és máris off a pali.


Nyilván nem mindenkire igaz,de valahogy ezt a mintázatot figyeltem meg a környezetemben évek alatt. Több olyan férfit látok, aki jól elvan olyan nővel,akivel szinte teljesen mások a céljaik,de mivel érzelmileg nagyon kötődik hozzá ezért nem zavarja.

Illetve sok olyan nőt látok, aki nincs oda meg vissza a párjáért,de logikusan nézve pont összeillenek,és pont hasonló mentalitásuk van,egyetértés van közöttük, és tudatosan ilyen partnert keresnek maguk mellé.

Ja és persze számtalan egyedülálló nyavalygó férfit, akik azon panaszkodnak,h a nők túl sok konkrét elvárással jönnek,aminek nem tudnak/nem akarnak megfelelni, meg számtalan nyavalygó egyedülálló nőt, akik ki vannak akadva ,hogy a férfiak többségében komolytalanok,akikkel nem lehet közös jövőt tervezni.



2023. nov. 28. 00:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%
Én nagyon egyetértek veled, kérdező. Van ez a nemi sztereotípia, hogy a férfiak racionálisabban gondolkodnak, de nem ezt látom. Náluk is van egy érzelem, ami elönti az agyukat és nekiállank vadgalkozni. Ez az érzelem a düh. Rengeteg dühét feldllgozni, kezelni nen tudó emberrel találkoztam már, aki persze nyugodt, higgadt, racionális gondolkodású férfi, egészen addig, amíg azt csinálod, amit ő mond. Aztán az első ellenállásra tajtékozni kezd. Rengeteg ilyen férfi van.
2023. nov. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
57%

"Nekem tört már össze a szívem, mikor a tökéletes pasi annyiban hibádzott, hogy gyereket akart."


Ezt is megértük...

2023. nov. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Több egyedülállót látok, mint párt. Én csak azt látom, ezek a szempontok alapján keresnek párt, az nem jelenti azt, hogy végül találnak is.
2023. nov. 28. 08:25
 14/21 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem lépcsőfokok vannak fejlődés szempontjából.

A nők fiatalabb korukban legtöbbször álmodoznak, naivak, szerelmesek és nem látják a fától az erdőt. Így amikor kopp kopp van akkor vagy okulnak belőle vagy se.

Léteznek olyan nők, hogy a 4.rossz kapcsolatban is kikötnek és aztán fásulnak be olyan mértékben, hogy már a pasik se érdeklik, egyedül a szex vagy még az se. Aki tanul a múlt hibáiból vagy eleve gondolkodik nemcsak az érzelmei vezérlik annak több esélye van arra, hogy kifogja az aranyhalat és jól is működjön a kapcsolat.



A férfiak fiatal koruktól legtöbb esetben csak szexre vágynak minél több nővel. Van aki kivétel természetesen és persze szexkalandjai során belészeret valakibe, de szakítás után ismét folytatja amit azelőtt, mert a fájdalom rossz érzés ugye. Akár hiába vágyik ő többre, mint testiség nem eléggé érett és még nem változik meg addig kudarcokba fullad a kapcsolósdi.


Mindent összevetve nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy az egyik nem észszerűbb, mint a másik egyáltalán.


Személy és helyzetfüggő, sőt az aktuális mentális állapota is szerepet játszik abban, hogy hogyan áll az ismerkedéshez, párkapcsolathoz!

2023. nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
27%
Erdekes ezeknek a racionalitast mindenek ele helyezo embereknek sosem jon ossze az a kapcsolat hosszu tavon aminek papit forma szerint mukodnie kellene.
2023. nov. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%

Ez nem a nemtől függ, hanem az embertől.

Férfiként mondom, hogy sok olyan nő volt, aki külsőre tetszett, de amint elkezdte taglalni a nézeteit és az értékrendjét,(ami teljesen eltért az enyémtől),már ott eldőlt, hogy nem lesz következő randi.

Szerintem időpazarlás olyannal kezdeni, akivel teljesen különbözünk. Más közegben szocializálódtunk, mások a szokásaink, stb.

Egy ilyen kapcsolat már az elején halálra van ítélve.

Ráadásul szerettem a problémákat megelőzni, mert kellemetlenebb akkor megszakítani a kapcsolatot, ha valami miatt elkezdtél érzelmeket táplálni(mondjuk velem ilyen nem történt).

Nők között is látok olyat, aki teljesen érzelmi alapon éli az életét.

33/F

2023. nov. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%
A hosszas fejtegetesed leroviditenem. A ferfiak racionalisak az esetek tobbsegeben, de egy dugas az nem az a kategoria, amit agyon kell gondolni. Egy no, aki hosszutavu kapcsolatban gondolkodik, az johogy tudatos, hiszen a hosszu tavhoz mar kellenek fix elkepzelesek.
2023. nov. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17%
17 . Es a nonek meg akkor is tonkre megy a kapcsolata ha tokeltesek ezek a feltetelek.. A ferfi meg beleugrik lazan es evekig jol van, nincs racionalis dontes, nincsennek dramak, nagy veszekedesek, depresszio..a racionalis noknel ezeknek az ellenkezoje..
2023. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nemtom, én ezt látom,h a nők tudatosabbak ,logikusabbak, racionálisabbak mindenben, nem csak kapcsolat terén, munkában ,egyetemen meg bárhol ezt tapasztaltam, sokkal jobban is teljesítenek egyébként szinte minden területen a párkapcsolatot kivéve,amihez ugye két ember kell.
2023. nov. 28. 13:00
 20/21 anonim ***** válasza:
26%
Ezzel meg vitatkoznek. Akkornte nem sok novel twlalkoztal, vagy valami buborekban elsz. Az iskolarendszer pedig sokkal jobban toleralja a lanyok viselkedesmintait, mint a fiuket. Ezert tobb a sikerelmenyuk. Aztan az iskila utan pedig a ferfi viselkedesmintakat jutalmazza a tarsadalom, a noit gyengesegnek tartja. Kicsit tavolabbi perspektivabol kell nezni a dolgokat, ha helyes megfigyeleseket akarsz tenni. De egyebkent erre sincs szukseg, vannak, akiknek ez a szakteruletuk es mar elvegeztek helyetted, sokkal objektivabban es szamokkal alatamasztva ezeket a megfigyeleseket. Olvass tobbet es bolcsebb leszel.
2023. nov. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!