Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Kényszeres, a rutinokhoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kényszeres, a rutinokhoz ragaszkodó férfi?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja együtt vagyok egy férfival. Alapvetően kedves, jól érzem magam vele, de a rutinok megszállottja. Gondolok arra, hogy amikor nála voltam, akkor azon szorongott, hogy x napja nem porszívozta fel az egyik helyiséget, még ki kell mosnia (és bizony ki is mosott miközben én ott voltam nála) vagy hogy a napi rutinjának én is a része lettem, úgy értem, mindig ugyanakkor beszélünk, a találkozásokat is a napi megszokott rutinokhoz kell alakítani. Amikor ott voltam, (először aludtam nála) akkor másnap délelött reggeli után visszafeküdt 2 órát aludni, mert ő hétvégente így szokta meg. Egy ilyen szinten rugalmatlan emberrel hosszú távon működhet a kapcsolat? (Viszont volt, hogy teljesen spontán kitalált valamit, amihez szintén nekem kellett alkalmazkodnom.)
2023. nov. 29. 08:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Az én életvitelemnhez nem passzolna. Hasonló rutin mániás emberrel álompár lehetnek. És sok ilyen van. Van egy barátnőm aki elbőgte magàt h borult a megszokott napirendje…. Mondjuk számomra ez már sok.
2023. nov. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
A rutinok bizonyos szintig hasznosak, nagoyn is, megkönnyítik az ember életét, de ez nagyon eltérő egyénenként, hogy kinek hol a határ és mennyire rugalmas a rutin kezelésével kapcsolatban. Nálam attól is függene, hogy jár-e terápiára? Mert nyilván ennek van háttere, akár betegség tüneteként (pl. adhd), akár valamilyen szorongás "megoldásaként", és terápia nélkül ez csak rosszabbodni fog, pl. ha szorosabbá válik a kapcsolatotok és ez plusz szorongást okoz neki, hogy nehogy elrontsa a rutinjaival, és ezt a szorongást újabb kényszeres tevékenységekkel "oldja". Arról nem is beszélve, hogy nyilván egy kapcsolat elején ez még nem feltétlenül kérdés, de a gyerekvállalás pl. azért ebbe csúnyán bele tud rondítani.
2023. nov. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nekem már most kezd zavaró lenni.
2023. nov. 29. 12:47
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi a kérdés? Ez jobb nem lesz, pláne ha nem jár/járt terápiára, nem kezeli. Stresszes időszakban valószínűleg még rosszabb, szóval akkor inkább most engedjétek el egymást.
2023. nov. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Jó, de ezen a számomra zavaró tényezőn kívül nincs vele gond, meg neki magának nem gond ez a kényszeresség, neki ez a természetes. Hogyan lehetne ezt közölni?
2023. nov. 29. 12:57
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamámat juttatta eszembe a kérdés, na ő pontosan így a rutinjai rabja. Ha meghívja a családtagokat magához ebédre, akkor pontban 12:00-kor ott kell ülni az asztalnál, mert ha 12:05-kor ülünk csak oda, akkor neki már elcsúszott a megszokott napirendje és kapkodnia kell.

Egyik ismerőse hívta el még nyáron a szomszéd településre vásárolgatni, de hogy ne a legnagyobb melegben menjenek, mondta hogy csak késő délután menjenek. De mamám pontban 17:00-kor elmegy lefürödni, mert neki 17:30-tól már az ágyból kell néznie az aktuális szappanoperát és a hat órási híradót. Így értelemszerűen a vásárlásból se lett semmi, ismerőse nem is keresi ezek után már, mert lehetetlenség hozzá alkalmazkodni, de persze ő van megsértődve, hogy már senki sem hívja sehová.

Nála mondjuk szerintem ez a szocializmusból maradt meg, amikor három műszakozott és akkor nagyon be kellett osztania az időrendjét. De mi rokonok már a hajunkat tépjük tőle, annyira idegesítő.


Szerintem te sem illesz ehhez az emberhez, ha már egy hónap alatt ez kibukott. De még mindig jobb most kilépni, mert később csak rosszabb lesz.

De azt mondom, örülj neki, hogy ez gyors kiderült.

2023. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Ott voltál nála és képes volt kimosni? De bunkó 😅.

Valahol értelek, de ha téged zavar akk hagyjad.

2023. nov. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
15-ös: nem értem mit akarsz. Gondolod, hogy ha közlöd vele, hogy úgy egyébként minden OK vele, és szívesen folytatnád a kapcsolatot, de ezek a kényszeres rutinok zavarnak, akkor máról holnapra abbahagyja? Beszélgess vele róluk ha látod értelmét, próbáld megérteni az okokat, járt-e/jár-e pszichológushoz ezek miatt vagy van valami betegsége, amire visszavezethetőek stb. de arra ne számíts, hogy ezeken tud változtatni, főleg nem hirtelen és drasztikusan, sőt, valószínűleg romlana, ha azért próbálna "lazítani", hogy ne hagyd el.
2023. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Már beszélgettünk ezekről többször is. Nem tudja az okát, de képtelen lazítani, nem bír nyugton maradni, mert a rutin/megszokás ha felborul, akkor bűntudata hiányérzete van. Az meg úgy durva, hogy a kapcsolat elején fontosabb az, hogy mióta nem volt por törölgetve, minthogy ott vagyok vele. És bizony nekiáll takarítani.
2023. nov. 29. 17:13
 20/27 A kérdező kommentje:
Ezek a rutinok/kényszerek előrébb valóak, mint én. Rutin az is már, hogy velem leginkabb mindig csak este beszél, és akkor is közben az otthoni dolgokat csinálja.
2023. nov. 29. 17:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!