Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Egy főiskolát, egyetemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy főiskolát, egyetemet elvégző embernek miért jó elvárnia azt, hogy a párja is diplomás legyen, neki ez miért jó?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy diploma után észt nem osztogatnak és nem ettől lesz valaki értelmiségi. Miért jó neki az, hogy én is átessek a egyetemi bulizásokon, zhk-on, vizsgaidőszakokon, mikor igazából nem jelent semmit, mert nem ez határozza meg az értékeinken. Ne jöjjetek azzal, hogy akkor semmi beszédtáma nem lesz, mivel nem csak a suliról, végzettségéről lehet beszélgetni, nem is beszélve arról, hogy számomra egy rém unalmas téma. Nem az ilyen felületes dolgokat kéne nézni valakiben, hanem hogy mik a valódi értékei.
2015. jún. 7. 07:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha konkrét személyről van szó, őt kérdezd meg, hogy miért akarja, hogy Te ezeken végig menj.
2015. jún. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyenekkel szoba se allnek.

Akinek ez az elsodleges egy kapcsolatban, annak nyilvan komolyak lehetnek az erzesei.

2015. jún. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem vannak olyan férfiak akik kifejezetten a náluk alacsonyabb végzettséggel rendelkező nőt választanak társul,hogy ne érezzék magukat kellemetlenül a kapcsolatban.Szóval lehet ez egy kényelmi szempont is,mármint annak az ellenkezője amit leírtál.
2015. jún. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Én férfi vagyok, de nem zavarna, ha diplomás lenne, mert nekem konkrétan semmit se jelent, mert nem ez határozza meg az értékeinket.
2015. jún. 7. 07:46
 5/34 A kérdező kommentje:
Nem érezném magam alacsonyabb rendűnek emiatt, mert nekem nincs.
2015. jún. 7. 07:46
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Én nem várom el.

Nem arról van szó, hogy annyira jó lenne átesni azok amiket példának hoztál, mert többnyire nem azért jár az ember egyetemre. Hanem mert pl van terve, hogy ő mit szeretne csinálni, és ahhoz a szakmához egyetem elvégzése szükséges.


Egyébként tévedések elkerülése végett a legtöbb ember nem várja el ezt, de csak úgy megjegyzem aki igen az elég beképzelt felszínes felületes ember.


Az amit írtál, hogy értelmiséget nem biztos, hogy osztanak a diploma mellé de azért szerintem valamennyire tükrözi, az ember értelmiségi szintjét, hogy mit is csinált, mit is tanult. Persze kivétel többnyire mindig akad, biztos van értelmes 8 általánost végző ember és tapló egyetemista is, de azért többnyire ez például fordítva szokott lenni.

2015. jún. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
88%

Én nem várom el, de határozottan elôny a számomra ettôl nem érzem magam felszínesnek.

Nem az a fontos nekem, hogy átessen ô is ezeken, hanem vonzóbb számomra egy iskolázott férfi. Ahogy sok ember vonzódik a magas/kocka hasú/ kék szemû férfiakhoz, én azokhoz vonzódom, akik a tanulmányaikban és késôbb a munkájukban elértek valamit.

2015. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%

Nem várom el, de az eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy sokkal jobb, hosszabb kapcsolatok voltak, ahol a másik fél is diplomát szerzett/egyetemen, főiskolán tanult.

Ez nem szűrő, szívesen ismerkedek másokkal is, de eddig nem jött össze. Nem beszédtéma szempontjából lényeges, hanem az, hogy hasonló a gondolkodásunk, elképzelésünk az élet menetéről, célokról, illetve megértjük egymást, hogy jutottunk el oda, ahol vagyunk.

Az elejét megcáfolnám, az értelmiség leginkább a szellemi pályán dolgozókat fogja magába, amit diploma nélkül elég nehéz kivitelezni.

2015. jún. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
89%

"egyetemi bulizásokon, zhk-on, vizsgaidőszakokon" - tehát te az egész egyetemből csak ennyit látsz..

"mert nem ez határozza meg az értékeinken" - valóban. Teljesen igaz. Viszont a felsőfokú tanulmányaim keretein belül 2 országban éltem már huzamosabb ideig külföldön, részt vettem egyetemi projektekben (menekültek, véradás, továbbképzések stb témában), és ezek viszont hozzáadtak a személyiségemhez. Jó olyannal elbeszélgetni akinek hasonló tapasztalatai vannak. Ezért jó.

2015. jún. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem a diploma a lényeg, hanem h nélküle is meg tudsz-e élni.


Itthon diplomás kezdő fizetés 150k. Pár év után ez felmegy 200-250k-ra. Ebből már meg lehet élni.


Diploma nélkül meg ott a minimálbér, ami még éhen dögleni is kevés. Kivéve persze ha van valami jó szakmád.


A diploma sem ad mást: csak szakmát.

2015. jún. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!