Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Egy főiskolát, egyetemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy főiskolát, egyetemet elvégző embernek miért jó elvárnia azt, hogy a párja is diplomás legyen, neki ez miért jó?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy diploma után észt nem osztogatnak és nem ettől lesz valaki értelmiségi. Miért jó neki az, hogy én is átessek a egyetemi bulizásokon, zhk-on, vizsgaidőszakokon, mikor igazából nem jelent semmit, mert nem ez határozza meg az értékeinken. Ne jöjjetek azzal, hogy akkor semmi beszédtáma nem lesz, mivel nem csak a suliról, végzettségéről lehet beszélgetni, nem is beszélve arról, hogy számomra egy rém unalmas téma. Nem az ilyen felületes dolgokat kéne nézni valakiben, hanem hogy mik a valódi értékei.
2015. jún. 7. 07:41
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát te nem tudom, hol élsz, de a legtöbb évfolyamtársam a harmadik évben elment kötelező 1 év szakmai gyakorlatra multikhoz, ahol eleve(!!!) felsőoktatásban lévő hallgatót kerestek. (Bosch, Exxon, GE, Schneider Electric, BrokerNet, OTP Bank, stb stb). Fizu nélkül ledolgozták az egy évet, és utána fel lettek ugyanoda véve fix-re. A legtöbbjük még azóta is ott van (5 éve diplomáztunk.) A vállalkozói státuszt nem tudom, hogy miért kevered ide. A vállalkozó az önmaga főnöke, nem beosztott. A vállalkozó tőkéből indul, apám is az lett és a válság előtt több milliót is megkeresett. Ő amúgy eredetileg villanyszerelő. A vállalkozásig hosszú út vezetett. Sokat is kellett hazudnia és csalnia is amúgy hogy ezt elérje. A legvégén a válságon kívül az is betett neki, hogy annak ellenére, hogy külföldre értékesített, egy idegennyelvet se volt hajlandó megtanulni, angolt sem. Plusz: arra se vette a fáradságot, hogy megtanulja kezelni a számítógépet, internetet. Legyen ez egy tanulságos történet.
2015. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
"Most beszéltem sráccal biztonsági őr volt és semmi HRS-hez nem kellett neki menni és felvették Marketingre." - Cégnév? :)
2015. jún. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem elvárás, mert ha van egy szakmája amihez ért szeret, ugyanúgy becsülni fogom érte. Viszont az ilyen megnyilvánulású embereket, akik szerint a diploma csak egy papír, meg nem adnak észt vele, nem számít stb ejteném az tuti. Nem tudom feltűnt e, de te elvárod a másiktól hogy becsüljön úgy ahogy vagy, de neked alap hogy a diploma semmire nem jó. Ergó te lenézheted, ledegradálhatod őt, de vissza már szemétség?

Normális ember nem a papír alapján választ társat, de mintha ennek a kritériumnak te sem nagyon felelnél meg, már megbocsáss....:)

2015. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván reklámozok majd itt cégneveket meg majd a személyes adatait is leírom:)


Felvették őket fixre, az lehet. 5 éve diplomáztatok. Oké.

Egyébként felesleges is mondanom hogy egy szakmával felvették haverom faterját még anno egy céghez, ott meg tovább képezték ma meg ha nem is egy céget vezet, de 250-350 között kap mint beosztott ,,vezető''.

Ehhez pedig nem társul diploma.


Olyan nagyra vagy a diplomával hogy az valami hihetetlen mert az tényleg csak a világ legjobbjai szerezhetik meg gondolom:)

Véletlenül sincs életképtelen embereknek diplomája:)

2015. jún. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom hogy te tényleg csukott szemmel jársz-e vagy csak nem akarsz látni, de mindegy is.


Majd ha valaki megmondja hogy neki nem kellett HRS mert ismerik, vagy hogy ő neki X év tapasztalata van abban a pozícióban egy kezdővel szemben akkor majd magad is rájössz hogy mi ér többet:)

2015. jún. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

"Véletlenül sincs életképtelen embereknek diplomája:)" - Ezt nem mondtam :) Arról beszéltünk éppen, hogy multik milyen végzettségű embereket keresnek irodai pozícióba, erre reagáltam.

Természetesen vannak 'életképtelen' emberek diplomával. Ők azok, akik az egyetem/főiskola alatt nem vállaltak munkát vagy vállaltak de az nem elég a munkaerőpiacra. Sajnos vannak, akik csak a diploma kézhezvétele után kezdtek el először munkát keresni. Azok megszívják. Amúgy meg nyugodtan írhatnál cégnevet, én is írtam.

2015. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
A támadó stílusodból meg vegyél vissza. Ez itt nem a Trónok harca.
2015. jún. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán fogalmam sincs mi az a Trónok harca, de nem is érdekel.

Irodai munkára is be lehet kerülni ha van tapasztalatod, csak mondjuk nem mérnök leszel, hanem egy irodai munkás vagy irodavezető esetleg marketinges vagy bármi más:)

Ha megvan a bizalom egy vezető részéről és vállalja a kockázatot bárhova berakhatnak, vagy ha van tapasztalatod az is sokat nyom. Ha van mit írni az önéletrajzodba és még értesz is hozzá az elég sokat számít.


Ha meg nem nincs kijelölt gyakorlati hely, vagy esélyed elmenni dolgozni céghez egyetem alatt az esélyed hogy bárhova felvesznek igen csak csekély.

2015. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
68% te a Kiskegyedből vagy részeg munkások anekdotáiból tájékozódsz egyébként? Mert nettó baromság, amit összehordtál. És le ne írd még egyszer, hogy HRS. Csak égeted magad ekkora ökörséggel.
2015. jún. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%

Ha így jobb akkor HR-es:)

Kiskegyed?:)

Inkább a valóság:)

Papír semmi más mint belépés az ajtón. Ennyi a diploma.


Majd ha megtudod hogy mik az előnyei a kapcsolatoknak akkor majd rájössz hogy akinek van mennyivel könnyebb azzal szemben akinek nincs:)

2015. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!