Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Érdemes belemenni egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes belemenni egy olyan kapcsolatba ahol a másik fél akit szeretünk már az elején közli, hogy úgysem tudna hűséges maradni?

Figyelt kérdés

Kortól nemtől függetlenül most ezen gondolkodom. Órákat beszélgettem ma egy fiatal sráccal, aki nagyon érdekes dolgokat mondott nekem annak ellenére, hogy még nem lehetett több mondjuk 21nél (csak tippelek). Az ő elmélete ami lehet így hülyeségnek fog hangzani, de ha nektek is úgy kifejtette volna talán bennetek is eldított volna valamit. Szóval szerinte egy kapcsolatban a szex túl van értékelve abból a szempontból, hogy két ember csak egymással szeretkezhet mert ha nem akkor a kapcsolatnak általában vége vagy mindkét fél sérül érzelmileg és már sosem lesz ugyan olyan, ezért szerinte azok állnak szellemileg fejlettebb szinten akik nyílt kapcsolatban élnek mert így semmilyen szinten nem korlátozzák a másikat és ez az igazi önzetlen szeretet, nem pedig az, hogy a másikat magunkhoz kötjük és hagyjuk neki hogy olykor szenvedjen ha másra vágyik. Aztán kérdeztem, hogy te ilyen vagy és mondta hogy igen Ő ilyen. Ő nem álltat egy lányt sem azzal, hogy évek múlva sem fogja megcsalni mert szerinte biztosan meg fogja. És ez a legtöbb lányt elijeszti, főleg akiket normálisnak gondolt és ez milyen rossz, így nagyon nehéz párt találni. Eddig egy hosszú kapcsolata volt, egy olyan lánnyal aki annyira szerette, hogy elviselte neki ezeket de mivel még fiatalok voltak így nem tudták kezelni a helyzetet és szakítás lett a vége.

Nektek mi a véleményetek erről?


2017. febr. 4. 00:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha erre lenne jó megoldás, mindenki azt követné. Az a lány is csak "elviselte", de nem volt jó neki így. Túlságosan szerette (vagy önző módon magának akarta ) a srácot. Szerintem inkább vannak olyan periódusok az életben, amikor a tapasztalásnak van itt az ideje. Ezt olyankor nagyon nehéz visszafogni és mindenki maga dönti el, hogy érdemes-e megtenni a másikért. Az életbe mindig lemondunk valamiről, minden egyes döntésünkkel. Ha úgy döntök almát eszek, azzal lemondtam róla, hogy narancsot... Melyik a jobb? Ha az illető megér nekünk annyit, akkor lemondunk a tapasztalatokról, élményekről, amivel esetleg többek lehetnénk. Cserébe kapunk mást, esetleg még jobbat. Nyitott kapcsolatot csak úgy tudnék elképzelni, ha mindkét félnek a tapasztalat és élmény szerzés a legfontosabb és nem a ragaszkodás, biztonság, meghittség, állandóság. Legfeljebb baráti szinten.
2017. febr. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Noblesse Oblige ***** válasza:
54%

Szerintem attól, hogy nyílt kapcsolatban valaki nem lesz automatikusan szellemileg fejlettebb. Mert mi van, ha belemennek és nem tudják a helyzetet kezelni? Akkor ugyanolyan problémákkal néznek szembe, mint a monogám pár, ahol a megcsalás bejátszik.


Szellemileg akkor fejlettek a partnerek, ha le tudnak ülni beszélni erről is. Kényes téma, de együtt el tudják dönteni milyen utat válasszanak maguknak.


A szerelem, szeretet azért zárt, főként azért monogám, mert a bizalom egy fontos kérdés. Ahogy az anya is a saját gyerekeit babusgatja és nem hagyja el a világ minden kincséért. Ahogy a gyerek is egy nőt tekint az anyjának, és van is mostohája az sosem lesz az anyja.

Ezek a rendszerek kicsit önzőek, kicsit zártak, de ez teszi lehetővé a feltétlen bizalmat. Csak egymásra számíthatunk, a gondjaik, az életünk közösek.


És a legtöbb monogám kapcsolat nem az elhidegülésen bukik meg, mert az csak következmény... hanem az őszinteség és a rossz kommunikáció miatt. Hogy hagyjuk nőni a tüskéinket. Hogy nem tudjuk megbeszélni a dolgainkat, vagy épp el is akarjuk mismásolni a valót. Egy kapcsolatban akkor működik a mi, amikor a kényes kérdéseket is meg tudjuk beszélni.


Egyszer megkérdeztem a párom, hogy örülne-e neki ha 2 lány vs ő alapon hármasozhatna... ő pedig elmondta, hogy persze. Benne van a szupernormális inger, hogy mindig a nagyobbat, a többet válassza a jóból. De attól még nem csalna meg, mert ez a szíve és az esze, a két lány pedig csak színtiszta ösztön. És én ezen egyáltalán nem sértődtem meg, nem kaptam fel a vizet és nem éreztem úgy, hogy meg lennék alázva vagy elárulta volna a kapcsolatunkat.

Ahogy én is szerettem már majdnem bele férfiba és el tudtam mondani a páromnak, és el tudtuk dönteni együtt, hogyan alakuljon tovább az életünk. Nem riherongyozott le, nem sértődött meg, nem kaptam érte az ívet. Tudomásul vette, hogy ez van, én őt választottam, vele akarom megoldani és az volt a kérdés hogyan lépjünk ezen túl.


Szóval ha eljön az idő, akkor majd biztos beszélni fogunk erről is. De ez az őszinteség, megértés, nyíltság az amiért nem engedném el soha, amiért nem akarok nála szebbet, jobbat, gazdagabbat...


A nyílt kapcsolat tényleg csak ott működik, ahol már puszta barátság van a két fél között. És már a parázs is kihunyt.

2017. febr. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint nem tudnék belemenni.Az őszinteségét viszont értékelném, mivel ezzel megadja az esélyt,hogy dönthessek, ő kell-e nekem így.Nos nem kéne.Nekem egy párkapcsolat két személyből áll, ha már többen vagyunk benne, az már csak szexkapcsolat.Nincs gusztusom hozzá, hogy azt a szájat megcsókoljam, amivel előtte más nőket csókolt mellettem.Hűséges típus vagyok, adott kapcsolatban csak a párom az egyetlen nekem, másra nincs szükségem.Ha még is lenne, akkor inkább lépek, le.
2017. febr. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kissrác tévedésben él.

Mitől lenne fejlettebb szellemi szinten az, akinek a szex csak testi vágy, és nem tudja uralni az ösztöneit?

Egyrészt: igenis az van magasabb szinten, akinek a szerelmeskedés a szerelem kifejezésének legszebb formája. Nem csak annyi, hogy felállt rá, akkor bedugom, mert jól esik.


Másrészt: az ősembertől napjainkig a szerelembe esésnek egy célja van: a szaporodás. Márpedig az ember egy családnak nevezett közösségben neveli az utódokat. Akármilyen régimódi felfogásnak is tűnik ez a "modern gondolkodók" számára.

Hát nem tudom, mit szólna a kissrác, ha egyszer együtt él valakivel, és bejelenti, hogy terhes, de nem tudja, hogy kitől. Biztos nagyon szívesen segít felnevelni.

Vagy kivágja a csajt mint macskát, és megy tovább a farka után. Igaz, hogy ő nem esik teherbe, de x éves után könnyen ébredhet arra, hogy a fél fizetése elmegy gyerektartásra, és nem jut egyről a kettőre. Ehhez két gyerek épp elég, nem kell hozzá beporzani a fél megyét.


Gondolom, vele ilyen sose fordulhat elő, mert ő lesz az a férfi példány, aki 40 éven át minden alkalommal gumit használ...


Szóval a kissrác csak magyarázza a bizonyítványt, hogy miért is nem tud uralkodni a farkán, és hogy a szex csak testmozgás, semmi érzelem, mert ő annyira fejlett, hogy nem korlátozhatja ilyen barbár érzés, mint a szerelem, féltékenység, lelkiismeret és társai.


A szerelem soha nem önzetlen. A legönzőbb érzelem a világon.

Majd ha egyszer szerelmes lesz, akkor rájön, hogy ő sem akar osztozni a lányon.

2017. febr. 4. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szellemileg az áll magasabb szinten, aki belátja, hogy három felé csinálni gyereket vagy egy idegen kan kölykét nevelni nem kifizetődő.


Amúgy nyitott kapcsolatra jó példát még nem láttam (biztos van valahol, de akkor sincs rá közvetlen példám). Olyanokról tudok, ahol az egyik fél "tudottan" kúr mellé, és ezt eltűri a másik fél. Ez nem önzetlenség, hanem kényszer, rendszerint a mozgatórugó a mély, kétségbeesett ragaszkodás, gyerek vagy anyagi függőség.


Az egyik ilyen évek óta működő kapcsolat a környezetemben pár hónapja ment szét. Hogy mi volt az indok? Nevetséges. A rendszeresen félremenő férfi nem bírta feldolgozni, hogy egyszer az asszony is félrekúrt... Ennyit erről.

2017. febr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!