Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Előítéletes lesz velem szemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előítéletes lesz velem szemben?

Figyelt kérdés

Az egyetemen már szeptemberben felfigyeltem egy lányra, azonban csak később mertem megszólítani. (December)

Most úgy állunk, hogy még nem mondtuk ki, hogy kapcsolat, azonban ez már minden téren több, mint barátság.

Ez eddig idilli is lehetne, azonban nemrég feljött a "cigányság", mint téma, és számomra meglepően, kifejezetten szélsőségesen nyilatkozott a témát érintően. Halványan sem célzott arra, hogy vannak kivételek, csak úgy mindenkit egy kalap alá vett.

Illetve pár, nyomdafestéket nem tűrő jelzőt is elhangoztatott.


Ezzel csak az a probléma, hogy én félig cigány vagyok. Azonban egyedül lakom egy albérletben, így még nem találkozott a szüleimmel. Rajtam meg egyáltalán nem látszik, hogy az volnék.

Nem is említettem neki, mert nem tartottam fontosnak.


Most mégis tartok attól, hogy ezt felkell hozzam, mert előbb-utóbb úgyis találkozik majd a szüleimmel, és apán pedig egyértelműen látszódik, hogy cigány.

Persze a viselkedése, mentalitása egyáltalán nem "cigányos", sőt eléggé előremutató.


Most mi legyen? Mi van, ha elmondom neki és becsapva érzi majd magát?

Én hibáztam, hogy ezt nem közöltem az elején?



2017. febr. 12. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Mutatnék neki egy családi fotót vmilyen ürüggyel. Rakja össze ő.
2017. febr. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi lesz, ha azt mondja, nem baj, kapcsolatot akar veled továbbra is, viszont közben folyamatosan szidni fogja a cigányokat, és nyomdafestéket nem tűrő jelzőket használ? Jól fogod érezni magad abban a kapcsolatban?

Saját tapasztalat: félzsidó vagyok. Szoktam közölni a kapcsolat elején, aki antiszemita, menjen isten hírével. Ennek ellenére számtalanszor előfordult már, hogy az illető állította magáról, hogy ő nem antiszemita, nincs ezzel semmi baj, aztán amikor megmelegedett egy kicsit, biztonságban érezte magát, elkezdett zsidózni. Pocsék érzés...

2017. febr. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem illett volna közölni, hogy az vagy. Jobb lesz, ha akkor hagy faképnél, amikor meglátja apukádat?
2017. febr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem nem csaptad be, ez nem olyan, mintha eltitkoltál volna valamit, amit CSINÁLTÁL.


érdekes, hogy hogy jött fel a cigánytéma. ki hozta fel? csak úgy magától elkezdett róla beszélni?


őszinte leszek. nem volt még jó tapasztalatom cigány emberrel, és romantikus értelemben soha nem volt közöm hozzájuk.


de így, hogy ismer, lehet, hogy más lesz. egy kivétel elég lenne, valószínűleg megváltoztatnám a véleményem, és örülnék neki, hogy bármi is az oka, hogy sok cigány olyan, amilyen, érnek kellemes meglepetések.


a barátom egyébként szintén a származása miatt előítéleteknek van kitéve. figyeltem, hogy hogy viselkedik, túltettem magam a közhelyeken, szerelmes vagyok bele, és óvom-védem, figyelmeztetem, ha valaki dumál róla a közelemben.

2017. febr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#2-es ez eléggé érdekes dolog. Amennyiben engem illetne ilyen jelzőkkel, vagy az apámat, biztosan nem tűrném. Lapát.. :)


#3-as nekem soha nem volt hátrányos helyzetem abból adódóan, hogy félig cigány vagyok. A külsőmön semmi árulkodó jel nincs. Ezért nekem teljesen alap ez a helyzet. Szóval nem éreztem szükségesnek, hogy ezzel indítsak egy kapcsolatban. Az igazat megvalva, eszembe sem jutott. :)

Ha faképnél hagyna, akkor nem sajnálnám.. :)


#4-es. Hárman voltunk, én, ő, és a barátnője, meg annak a pasija. A barátnőjének a pasija hozta fel, mert egy cigány beszólt neki.


A saját véleményem, hogy a cigányok 90%-a tűzre való, azonban ez is eléggé komplex dolog, de én soha nem folytam bele ebbe. Nálunk nincs bűnözés, apa is teljesen átlagos, nincs is sok cigány ismerősöm. Teljesen átlagos környezetben nevelkedtem.


Köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy a zöld!


Felhozom még ma neki a témát, és meglátjuk mi lesz.

2017. febr. 12. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!