Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért jobb a nőknél a mérnökök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jobb a nőknél a mérnökök előítélete, mint az informatikusoké?

Figyelt kérdés

A programozói fizetések magasabbak még a legjobb műszaki mérnöki területeknél is. Ugyanolyan irodai munka vár mindkettőre, tehát számítógép előtt kell ülni. Mindkét pályát ugyanúgy a reál beállítottságú emberek választják, és mindkét pályán lévő érvényesüléshez kifejezetten okosnak kell lenni, ugyanolyan nehézségű diplomát kell megszerezni.


Mégis a nőknél akikkel beszéltem, a mérnök szóról egy intelligens, sikeres ember jut eszébe, a programozóról pedig egy számítógép előtt ülő, szemüveges, fogszabályozós, okoskodó, közösségi élet nélkül élő lúzer.



2018. jan. 17. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
"Előítélete" jobb vagy megítélése? xD
2018. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerintem előítélet, hiszen még nem tudja, milyen az ember, csak annyit, hogy mérnök, vagy informatikus, és máris ítélkezik.
2018. jan. 17. 18:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kevés nővel beszéltél.


A másik: sokkal több mérnők van mint programozó.

Van szerencsém programozókat ismerni, többet is.

Van aki szemüveges, de egy sem okoskodó, fogszabályzós, közösségi élet nélküli. Klassz srácok.Legalább annyira mint a mérnökök, akik között szintén van szemüveges/kontaktlencsés, bár a fogukat nem vizsgáltam :)

2018. jan. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Én ezt nem vettem észre, csak azt, hogy a csajok fellelkesülnek, hogy "jaj de jó, akkor te meg tudod csinálni a windowsomat, mert folyton bejön az alibaba, meg lefagy, meg nem tudja lejátszani a ... stb."
2018. jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Sztereotípia. A mérnököt okos tekintetű, jól öltözött fickóknak képzelik el, amint összetekercselt kék papírral (blueprint a neve) járják az épülő felhőkarcolót, időnként megtekintve egy-egy részét, és összehasonlítva a kék papíron látható vonalerdővel.


Az informatikus sztereotípia meg ugye a vézna fogszabályzós pápaszemes kis geek, vagy a kétszáz tonnás tokás pattanásos lófarokfrizurás gamer.

2018. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

#5

Mert Magyarországon olyan sok felhőkarcoló épül xD

2018. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

#6, ne szó szerint értsd, irónia volt :D a jenki filmekben, ha mérnököt mutatnak, mindig öltönyös úriember sárga kobakban jó kiállással, a hóna alatt egy valagnyi tervrajz :) és mindig építkezéseknél látni, mert tudjátok,a mérnök véletlenül se számítógép előtt ül, és ott tervez, számol, 3D-ben modellez...ááá, szép kék papírosokra húzkod fehér vonalakat :D


[szarkazmus riadó!]

2018. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ha már itt tartunk, az építészmérnökök fizetése meg aztán pláne a béka sejhaja alatt van átlagban, amiből még megélni sem könnyű itt Magyarországon, de direkt műszaki mérnökkel példálóztam, az övéké még versenyképes.


Már persze ha egy nőnek számít az egzisztencia, de szerintem a legtöbbnek igen.

2018. jan. 17. 18:53
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem rosszabb a megítélésük, már csak azért sem, mert magam is informatikus vagyok. Bár a párom pont mérnök :)
2018. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Aktív közösségi életet élés esetén jó eséllyel nem neten, hanem személyesen beszélgettek és a sztereotípiák ellenére látja, hogy nem fedi a valóságot, így a kérdés értelmét veszti.

Netes ismerkedés eyetén

2018. jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!