Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért jobb a nőknél a mérnökök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jobb a nőknél a mérnökök előítélete, mint az informatikusoké?

Figyelt kérdés

A programozói fizetések magasabbak még a legjobb műszaki mérnöki területeknél is. Ugyanolyan irodai munka vár mindkettőre, tehát számítógép előtt kell ülni. Mindkét pályát ugyanúgy a reál beállítottságú emberek választják, és mindkét pályán lévő érvényesüléshez kifejezetten okosnak kell lenni, ugyanolyan nehézségű diplomát kell megszerezni.


Mégis a nőknél akikkel beszéltem, a mérnök szóról egy intelligens, sikeres ember jut eszébe, a programozóról pedig egy számítógép előtt ülő, szemüveges, fogszabályozós, okoskodó, közösségi élet nélkül élő lúzer.



2018. jan. 17. 18:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Aktív közösségi életet élés esetén jó eséllyel nem neten, hanem személyesen beszélgettek és a sztereotípiák ellenére látja, hogy nem fedi a valóságot, így a kérdés értelmét veszti.

Netes ismerkedés esetén pedig azt javaslom, hogy inkább személyesen próbálkozz.

Főleg, hogy akkor látják a sztereotípiákkal szembeni kontrasztot, ami jó hatást szokott kiváltani.


Viszont a fizetésekben hatalmas szórás van. Egy mérnök végzettségű menedzsernek sokszorosa (nagyságrend) a fizetése, mint pl egy sima gyártómérnöknek, nem beszélve az iparági különbségekről, a legjobb műszaki mérnöki területek esetén van ott egy 0 még a végén.

2018. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mi is mérnökök vagyunk

Szoftverfejlesztô mérnökök.

Nàlam soha nem voltak elõítéletesek,sõt huhaaa imponàl nekik jó ehhez hozzàtartozik,hogy nagyon aktív életet élek mint a Wall Street farkasa kb.

Plusz jól öltözött vagyok ki vagyok gyúrva,ezek együtt ütõsek.


Mondjuk nõk is mondjàk,hogy a fejlesztõk àtlagban nem a pinanedvesítõ emberek hanem szànalmasak ahogy kinéznek sokan.

2018. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert anno nem volt programozó informatikus szak. Programozó matematikus volt, és a mérnöki szakok egy része, más nem. A legtöbb ember tipikusan olyan informatikus volt, aki otthon rohadt és gépekkel bütykölt magányában, meg kedvére hízott/sorvadt el egy elvont világban, többnyire kockulva. A másik eset valami kis betanított hibakereső szakma volt, ahol az emberke egy szakasz erejéig elegendő tudással bírt és kész. Ennyi volt a nagy képzés.


No offense, de tényleg. Később lett ez a szakma ennyire elismert, napjainkban pedig folyamatosan nő a presztízse. A mérnök lét pedig jobban feltételez egy szociálisan elismert, aktív, igényes életformát sajnos(?) még napjainkban is.


Amúgy ennyire nek éreztem soha a különbségeket. Én mérnökinformatikusnak tanulok, hívtak már mérnöknek, kockának meg a sztereotípiák megrontójának is a más területen szerzett ismereteim és a nemem/külsőm miatt.


Majd egyszer mindenki elfelejti a múlt kor hülyeségeit, csak elég ellenpélda kell lebontani a falat.;)

2018. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!