Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Gyerekvállalás mennyi idő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekvállalás mennyi idő után kerül szóba egy kapcsolatban? Mármint nem konkrétan, csak hogy ki, mikor, mennyit szeretne?

Figyelt kérdés

Én 28 éves férfiként már szeretnék (illetve 3-4 kölyköt, és jobb időben elkezdeni).


-Pár hetes ismerkedésnél szóba került, a 22 éves csaj kijelentette "10-15 évig biztos nem..." (Szakítottunk is.)

-A 30 éves csaj 2 hónap után kijelentette, hogy a nővérének van, elég az...

-A szomszéd egyedül álló anyuka is rám akart hajtani, erre közli, hogy a jelenlegi gyereke is sok...


Számomra fontos kérdés, és kicsit fura egymás idejét rabolni, ha ezen a téren ellentétesek az elképzeléseink.


2019. febr. 7. 19:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is azt kell az ismerkedési szakaszban tisztázni, hogy márpedig ti egymástól szeretnétek-e gyereket, mert ezt amíg együtt nem éltetek 1-2 évet, addig biztosan nem fogod tudni megmondani (legalábbis, szerintem 30 alatt semmiképp sem), de azt viszont mindenképp érdemes tisztázni, hogy egyáltalán a céljaitok/vágyaitok megegyeznek-e. Neked pl felesleges olyanra pazarolnod az időd, aki állítja, hogy soha nem akar gyereket, vagy csak nagyon hosszú távon, azt se teljesen biztos, mert ez örök konfliktusforrás lesz akkor is, ha esetleg a kapcsolat tényleg megérné azt a szakaszt, amikor ez már szóba jöhetne.


Én a legelső randik egyikén, de így az első 3 alatt mindegyik pasimmal tisztáztam a kérdést, még 17 évesen is. Nem azért, mert rögtön akkor és ott akartam volna nekilátni, hanem mert mindig is úgy kerestem párt, hogy az akár életem végéig is kitartson, és ennek feltétele volt, hogy ugyanazokat a dolgokat akarjuk a jövőnkben, ilyen nagy vonalakban letisztázva, hogy mindketten akarjunk esküvőt és gyereket. A férjem esetében még egy időintervallumot is leírtam, hogy úgy KÁBÉ mit gondolok ideálisnak, de persze ezt csak mint egy rugalmas elképzelést tálaltam, nem mint egy szigorú ütemtervet. De a lényeg, hogy ugyanazon a véleményen legyetek, mind időben, mind magukat a terveket illetően, mert nem sokra mész egy "majd talán 10 év múlva"-val, ha te most rögtön akarsz már babázni.

2019. febr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes az elején tisztázni. Ami zavar abban amit írtál hogy "Én két hónap után simán neki állnék" mármint a gyerek projektnek? Mert ha valaki két hónap ismerkedés után közölné hogy gyártsunk gyereket én szakitanék. És nem azért mert nem akarok gyereket hanem mert konkrétan a nevem alig jegyezted meg mire föl kapnál akkora bizalmat hogy gyereket szüljek?

Egy két év is kevés nem hogy pár hónap. Szerintem ha akar is valaki ilyen sok gyereket tuti nem a semmire. Nem hiszem hogy van olyan felelőtlen nő aki tudatosan bele menne hogy egy idegennek szüljön pláne nem a húszas évei elején mikor az ember még élne.

Szóval a te elképzeléseidet igazán fontos lenne a legelején közölni. Annyira eltérő az átlagostól hogy minimális az esély arra hogy találj hasonlót. Legalábbis az ismerőseimből kiindulva. De sok sikert.

2019. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Jobb ezt tisztázni az elején.Azért egy 30 év körüli nő már tudja mit akar alapban.És ha gyereket akar,nem kell ezzel éveket látni.Van a környezetemben egy kapcsolat,ami nagyon működőképes.Hasonló korúak voltak.Már az elején tisztázták a dolgokat,első évben jött az első,második évben a 2.gyerek,minden flottul megy.És még terveznek több gyereket.
2019. febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérdező nálunk a párommal másfél évesen merült fel a téma, de nem úgy, hogy most rögtön, hanem majd.

Kicsit tényleg olyan, mintha neked azért kellene egy nő, hogy minél hamarabb gyereket szüljön, és ez baromi ijesztő és taszító. Az a vágy, hogy valakivel akarj élni később is, nem 1-2 hónap alatt alakul ki.

Ilyen felfogással nem hinném, hogy hamar találni fogsz nőt.


25N

2019. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Már a kapcsolatunk legelején tisztáztuk, hogy mindketten szeretnénk nagy családot és lehetőleg fiatalon. Egyetértettünk abban is, hogy minimum 3 gyereket szeretnénk és abban is, hogy előbb megfelelő körülmények kellenek hozzá. Most ezen dolgozunk, össze házasodunk, házat keresünk, el költözünk és bele vágunk. Működött a kémia kezdetektől, e nélkül nem lehetne. 3 éve vagyunk együtt.

21/N 23/F

2019. febr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mielőtt kijelentettük, hogy kapcsolatban vagyunk. Még az ismerkedés során.

Ha ebben a témában nem értünk egyet, akkor semmi keresnivalónk egymás mellett szerintem, hisz itt nincs kompromisszum, hogy kicsit legyen gyerek, kicsit meg ne. A párom is így gondolta. Szerencsére egyetértettünk. :)

Tökéletesen igazat adok neked, teljesen fölösleges egymás idejét húzni. A gyerek-téma elég fontos mindenkinek, mármint aki szeretne, az nagyon szeretne gyereket, aki meg nem szeretne, az nagyon nem szeretne... szóval elég fontos lenne mielőbb tisztázni.

Nem is értem azokat, akik pár év(????) kapcsolat után jutnak oda, hogy akkor beszéljenek róla, aztán mire kiderül, hogy egyikük 6 gyerekes nagycsaládról álmodik, a másiknak meg már 1 gyerek gondolatától is a hideg futkos a hátán, addigra már elpazaroltak egy csomó időt... Mire jó ez?

2019. febr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!