Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lányok, helyén való, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, helyén való, hogy inkább lemondanám a randit, mert nincs diplomája a lánynak?

Figyelt kérdés

Lenne egy randim, de valahogy nincs hozzá kedvem a következők miatt. Mindig is nyitott voltam és elfogadó, sok olyan barátom és randipartnerem is volt, akiknek nem volt diplomájuk, sőt az egyik barátomnak még érettségije sem. Elfogadtam őket, sose éreztettem velük, hogy alacsonyabb a végzettségük. Mindig egyenrangúnak kezeltem őket, meghallgattam a véleményüket és elfogadtam, ha nekik jobb gondolataik voltak.

Viszont ők mindig kisebbségi érzéssel voltak irántam, inkább csak zavarta őket, hogy nekem van diplomám. Csöppet sem voltak elfogadóak velem, inkább próbáltak lenézni, lehúzni. Egy idő után már nagyon rosszul éreztem magam velük a primitívségük miatt és a sok butaság miatt, amit összehordtak.

Most viszont lenne egy randim, a lány szimpatikus, de "műkörmös". Nem tudom, kell-e ilyesmihez akár érettségi is, és nem akarok már megint belekeveredni butuska emberek társaságába. Lehet, megóvnám magam a felesleges körtúráktól, ha nem is törődnék olyanokkal, akiknek nincs felsőfokú végzettségük. Az elfogadásommal mindig magamat szivattam.

Nem tudom, mi tévő legyek? Nem akarok előítéletes lenni, de már annyiszor megjártam. :(

28/F



2019. máj. 24. 00:06
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Mondd le a randit teljesen felesleges egy alsóbb renduvel összejönni, főleg ha szellemi partnerre vágysz.
2019. máj. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan lett 20 éves korodra diplomád #20? o_O

32/f

2019. máj. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Ne etessétek a trollt!
2019. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
22, akkor kezdtem dolgozni, diplomát később fejeztem be.
2019. máj. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%

22.-nek.


Mit csodálkozol? Itt a Gyakorin a válaszokat olvasgatva, mindenki 12 évesen lett pilóta-orvos-mérnök IT-s, és 20 évesen cégtulajdonos vállalkozó. >:)

2019. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Nem értem mi ebben a fura, utolsó.. aki hamar akar tapasztalatot szerezni, az legkorábban masodevben elkezd gyakornokoskodni. És akkor hány évesek az emberek általában..?
2019. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy mit mondasz. Itt nem arról van szó, hogy "jajj mert a diploma csak egy papír, nem jár mellé intelligencia, meg a szakmunkás lehet értelmesebb, tájékozottabb, ma már mindenki le tud diplomázni, többet ér egy jó szakma" vagy ezeknek a fordítottja és a tipikus idióta diplomás-nem diplomás viták. Hanem ez szimplán annyi, hogy a rossz tapasztalatok után az ember már duplán meggondolja, hogy kitől mit szeretne, mert felmerül, hogy talán van valami összefüggés és így is megpróbálja szűrni, hátha nagyobb sikerrel jár. Ha úgy tetszik, akkor ez is egyfajta szempont, amit az ember figyelembe tud venni a társkeresésnél.


Ilyen tényleg létezik, amit a kérdező írt, én is tapasztaltam. Sok ilyen jellegű probléma már szimplán a képzés során is kiütközik, később pedig akár még jobban. Nekem voltak olyan barátaim, akikkel nagyon jóban voltunk és egy osztályba jártunk gimiben, majd miután én egyetemre mentem és ők inkább OKJ képzésre, akkor megromlott a viszonyunk. Ők állandóan jöttek ezekkel a diplomás viccekkel, ráadásul akkor bölcsészkaron tanultam, szóval jöttek a mekis, krumplis viccek is ezerrel. Én sosem kérdőjeleztem meg, de ők valamiért állandóan próbálták bizonygatni, hogy az ő végzettségük fontos, fontosabb vagy értékesebb és nekik keményen meg kell érte dolgozni, bezzeg én csak lábat lógatok és az egyetemen nem is csinálunk semmit. Én sosem lehettem fáradt vagy elfoglalt, hiszen amit én csináltam, az nekik egy nagy nulla, bezzeg ők... Később volt egy szakmunkás barátom is, akivel szintén felmerültek ezek a problémák. Ő is állandóan engem becsmérelt, sőt sokszor le is akart beszélni arról, hogy tanuljak, illetve sosem értette meg, hogy minek járok órára, minek tanulok stb., az úgyis csak egy vacak papírfecni, nem ér semmit, hülye vagyok. Borzalmas volt. Valamint általánosságban azt is tapasztaltam, hogy mindig görcsösen be akarták bizonyítani, hogy ők is műveltek, tanultak, szorgalmasak, értelmesek stb., ha nem jobban mint én vagy "a diplomások" és folyton próbáltak okoskodni, nagyobbat mondani, ami nagyon idegesítő és kellemetlen volt. Illetve mindig éreztem egyfajta lenézést is irányomba, hogy nekem biztosan büdös a munka, csak henyélni akarok, másra nem vagyok jó és így tovább. Nem szép dolog lenézni vagy sértegetni a nem diplomásokat, de a diplomásoknak sem esik jól. Nem egy és nem két emberrel tapasztaltam ezt, hanem sokkal és emiatt már én is hajlamos vagyok ez alapján általánosítani. Persze, vannak kivételek mindkét oldalon, de egy idő után az ember már azt érzi, hogy talán könnyebb ezt is egyfajta szűrőként használni, hátha bejön. Úgyhogy én megértelek és nem tartom ezt egy rossz dolognak, ha te úgy érzed, hogy ez számodra fontos, akkor miért ne?

2019. máj. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
36%
Diplomás diplomassal ez 90 százalékban helyes. Vannak kivételek de alapvetően diplomás keressen diplomás társat. Nekem nincs diplomám és nincs diplomás párom se. Próbáltuk nem jött be ezerszer meghallgattam ha diplomás lennék megertenem a gondolatait.
2019. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
44%

#4, fekszeM (lévén a "fekszik" ikes ige) 😉


Egy diploma nélküli nő

2019. máj. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
47%

"#4, fekszeM (lévén a "fekszik" ikes ige) 😉

Egy diploma nélküli nő"


Nah, már is jön az eggyel fentebb említett görcsös bizonyítási kényszer és okoskodás.

2019. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!