Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan oldjam meg a szakítást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjam meg a szakítást, hogy viszonylag jól jöjjek ki belőle?

Figyelt kérdés

A párom az én házamban lakik. A lakásfelújítást elkezdte önszántából, de nem fejezte be, mert saját pénzt nem szán rá nekem meg nincs már rá pénzem egyenlőre. Egy teljes szobát kellene gipszkartonozni, festeni meg mindent bele megvenni. Azt már eldöntöttem, hogy ehez hívok szakembert, aki befejezi, de nem lesz olcsó. Ezen kívül a páromnak tartozok pénzzel, mert nem felnőtt párkapcsolatként éli meg a helyzetünk, így a vásárlásokat is külön fizettük és ha nem volt pénzem, akkor tartozásba ment az az összeg. Sok cucca van nálam, egy-két dolgot pótolnom kellene ha elmegy.

Ti hogyan oldanátok meg egy ilyen szakítást? Nekem sajnos nem lesz annyi pénzem, hogy még a tél beállta előtt befejezzem a házat, mert úgy érzem az lenne az első, hogy kifizetem felé a tartozásom. Személyi kölcsönt ha felveszek az mennyire lenne jó választás? Vagy hogyan tudnám rávenni a párom, hogy segítsen továbbra is a házat felújítani amíg itt lakik? Hozzá teszem neki eddig nem került pénzbe, mindent én fizettem. Ezért is halad lassan az egész, mert a párom ilyenben nem segít, hisz amint írtam csak magára gondol, hogy neki legyen pénze és nem számit hogy milyen a lakás, vagy hogy milyen az én helyzetem.



2019. júl. 31. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Sosem hallottam még olyat, hogy valaki a házfelújítást a szkításhoz kösse. Csupa érdek az egész... De hát ilyen világban élünk :/
2019. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Ne csodáld, ha a lakásodba nem tette bele a pénzét, ha most meg kirakod, és nem lát egy fillért se.

Beszéld meg vele felnőtt ember módjára, hogy te szakítani akarsz, és hogy oldjátok meg.

2019. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudod rávenni a “párod”, hogy segítsen szakítás után és szerintem ez abszolút érthetō is.
2019. júl. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél fel kölcsönt, fizesd őt ki, bocsásd útjára, a szoba ráér, előbb rendezd a tartozásod. Ne akarj nem létező pénzre felújítani.
2019. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor kicsit kifejtem hogy értsétek. Lett egy házam és ő önkényesen elkezdte bontani, hogy majd szépen felújítja. Aha csak azt nem tette hozzá, hogy a több éves kapcsolat után ő semmiben nem járul hozzá és a szétvert lakást saját pénzből oldjam meg. Minden nap főzök, mosok, takarítok és kiszolgálom. Kb cselédlányt játszok neki annak ellenére, hogy elméletileg felnőtt férfi. Nekem ez így sehogy nem jó, hisz a saját lakásomba nekem kell meghúznom magam. Állítólag komoly kapcsolatról lenne szó, de feltűnt, hogy ő csak élősködik rajtam. Hazajön a munkából és azt csinál amit akar, míg én oldjam meg a házimunkát, oldjam meg hogy mit viszünk melóba enni, oldjam meg közben hogy legyen pénzem a felújításra amit szétbontott és közben ha netán nem marad pénzem akkor felírja tartozásba. Aha akkor én meg ha már csak dolgozni jár el és semmi dolga itthon, akkor kérek lakbért es mindjárt nem lesz tartozásom. Úgy kell könyörögni neki, hogy legalább a füvet nyírja le. Meguntam, hogy élősködik rajtam. Baráti körömben ilyen nincs, amit ő vsinál hogy ennyire külön gondolkozik mindenben. Gyereket akarna tőlem úgy, hogy közben egyáltalán nem úgy élünk, mint egy komoly párkapcsolatban élők. Es akkor olyanról ne is álmodozzak, hogy együtt elmegyünk valahová. Teljesen úgy él itt, mintha csak egy lakótárs lenne, vagy mintha a gyerekem lenne akinek semmi dolga itthon. Szerintem egy felnőtt férfi nem ilyen. Exem pl nem sajnált nekem venni egy csokit vagy bármit. A mostani párom meg írja fel tartozásba.
2019. júl. 31. 13:33
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen beszéltem vele a szakításról, de mivel tökéletesen eléldegél nálam így esze ágában nincs elköltözni. Azt mondja hogy jolvan akkor pár hónap mulva elmegy innen, de még egy albérletet sem nézett. Minek is nézne, hisz ott költekeznie kellene itt nálam meg élhet mint Marci hevesen. Ott főznie meg takarítania kellene magára, itt meg még a segge is ki vam nyalva, hisz mindent megcsinálok neki. El is várja hogy csillogjon a ház. Hát nekem ebből elég volt. Nem leszek továbbra is cseléd. Csak sajnos nehezen megy a szakítás a tartozás miatt. Ő meg addig is úgy élhet itt, mintha egy gyerek lenne akinek anyuci mindent megcsinál. Próbálkoztam azzal, hogy nem csinálok neki ennivalót munkába, de akkor meg hattyúk halálát játszotta és inkabb nem vitt ennivalót a munkába. Most komolyan, ilyen egy felnőtt férfi? Férfi létére nő hátán élősködik? Szülőkhöz se tudna menni lakni, mert azok is csórók.
2019. júl. 31. 13:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ok, akkor mondd meg neki, hogy mostantól mindent felírsz, felszámolsz bérleti díjat a lakhatásért és felszámolod az ellátást is. Ezzel le is tudod a tartozást. Egy idő után már ő fog tartozni neked.
2019. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Rúgd ki a fenébe, nem kell neki fizetned semmit,nem vagytok házasok,meg ő sem fizetett neked lakbért...tehát nyugodt szívvel megteheted!

Végre egy értelmes nő aki nem hagyja ha hülyének nézik. Hajrá!

F36

2019. júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Ki kell tenni a cuccait az ajtó elé, kijelenteni a lakásból, zárat cserélni, és viszontlátásra. Aztán picsoghat, hogy milyen tartozásod van, a bíróságon is kiröhögik.

Mit kell ezen ennyit variálni.

2019. júl. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

Egyet èrtek az utolsó valaszolókkal.

1. Nincs kiszolgálás, oldja meg maga az ètkezèsèt, tiszta ruhát meg egyebeket. Kit èrdekel, hogy játsza a hattyú halálát? Feljött ember, megtalálja a módját, hogy egyen, ha nem akar èhen halni.

2. Ha továbbra is ott akar lakni, akkor lakbèrt kell fizetnie. Nehogy már tök ingyen, magát kiszolgáltatva hèdereljen már nálad szakítás után is.

3. Ès amúgy igazából ez lenne a legkèzenfekvőbb, kivagod, mint a hasmensèses macskát. Megmondod, hogy van 1 hete kitalálni hova megy, utána cucc bezsákol,ajtó elè rák, zárcsere, azt csókolom. A tartozást meg felejtse el. :)) Nálad lakhatott, ez az ára. Sőt, lehet mèg ő tartozik neked, ha nagyon bele akarunk menni. Gondolom lepapírozva nincs, nem tehet semmit.

Szóval csak kemènyen! Ne hagyd magad kihasználni, ahogy eddig tetted!

2019. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!