Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan oldjam meg a szakítást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjam meg a szakítást, hogy viszonylag jól jöjjek ki belőle?

Figyelt kérdés

A párom az én házamban lakik. A lakásfelújítást elkezdte önszántából, de nem fejezte be, mert saját pénzt nem szán rá nekem meg nincs már rá pénzem egyenlőre. Egy teljes szobát kellene gipszkartonozni, festeni meg mindent bele megvenni. Azt már eldöntöttem, hogy ehez hívok szakembert, aki befejezi, de nem lesz olcsó. Ezen kívül a páromnak tartozok pénzzel, mert nem felnőtt párkapcsolatként éli meg a helyzetünk, így a vásárlásokat is külön fizettük és ha nem volt pénzem, akkor tartozásba ment az az összeg. Sok cucca van nálam, egy-két dolgot pótolnom kellene ha elmegy.

Ti hogyan oldanátok meg egy ilyen szakítást? Nekem sajnos nem lesz annyi pénzem, hogy még a tél beállta előtt befejezzem a házat, mert úgy érzem az lenne az első, hogy kifizetem felé a tartozásom. Személyi kölcsönt ha felveszek az mennyire lenne jó választás? Vagy hogyan tudnám rávenni a párom, hogy segítsen továbbra is a házat felújítani amíg itt lakik? Hozzá teszem neki eddig nem került pénzbe, mindent én fizettem. Ezért is halad lassan az egész, mert a párom ilyenben nem segít, hisz amint írtam csak magára gondol, hogy neki legyen pénze és nem számit hogy milyen a lakás, vagy hogy milyen az én helyzetem.



2019. júl. 31. 13:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Huh kemény a csávó, nem csoda, hogy besokalltál. Tényleg légy kitartó és ne csinálj meg neki semmit. Felnőtt ember, oldja meg, nem vagy az anyja.

Amúgy ha a te tulajdonod a ház, hatóságilag is kirakathatod őt az ajtó elé, nézz utána a jogaidnak!


30n

2019. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Tegyük fel Budapesten laksz, 40 négyzetméteres lakásban, kb 120e forintért adták ki korábban, legyen annak a fele, az 60e forint/hó, + a rezsi fele, ami legyen méltányosan csak 10e forint/hó, ami 1 évre vetítve összesen 1 millió 140e forint. Innentől kezdve milyen tartozásod van a barátod felé, amit ki kell fizetned?


Olyan nincs, hogy valaki nem költözik el a lakásodból, ugyanakkor azt meg tudom érteni, hogy nem megy egyik napról a másikra. 1 hónap határidő szerintem korrekt, ha nem tesz semmit a költözésért kérj meg valakit a családodból segítsen kitenni, ha másképp nem megy, rendőrséggel. Ne hagyd magad, mert ő erre alapozik!

2020. dec. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!