Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha a volt párom 6 hónappal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a volt párom 6 hónappal azután, hogy elhagytam öngyilkos lett, abban nekem vajon mennyi részem volt?

Figyelt kérdés
2,5 évig voltunk együtt, nagyon rossz passzban volt a szakítás után, de soha nem gondoltam volna, hogy ezt fogja tenni magával. Kicsinált a halála, azóta pszichológushoz járok és nyugtatókon tengődöm, de nem tudom feldolgozni a történteket. Hibásnak érzem magam, tudom, hogy én indítottam el a lejtőn. Régen is voltak érzelmi válságai és régebben már megkísérelt egy öngyilkosságot. A dilidokim pedig csak erre apellál, hogy emiatt nem lehet az én hibám. Pedig tudom, hogy azután a kísérlet után rég felgyógyult, mert én vidám természetűnek és kiegyensúlyozottnak ismertem meg, nem is számítottam rá, hogy ezt ilyesmit fog tenni. És hiába láttam, hogy a szakítás után mennyire szenvedett és mennyire befordult, nem próbáltam segíteni neki sehogy...Persze ha tudom hogy mire készül mindent megtettem volna amit csak tudok, hogy megakadályozzam, de azt hittem majd kiheveri és kész.Érdekelne, hogy ti hogy látjátok, mi a véleményetek, mennyire vagyok felelős a haláláért?

2019. szept. 30. 16:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%

Semennyire nem vagy felelős. Az, ha valaki ilyen tettet követ el, nagyon sok felhalmozott dolog eredménye. Az, amit te láttál nem a valóság volt. Korábban is próbálta ezt tenni, magyarul nem volt egészséges. Ebből nem bírt meggyógyulni.


Ráadásul 6 hónappal utána történt, ez nagyon sok idő ahhoz, hogy sokkhatás alatt meggondolatlanul cselekedett volna.


Szerintem az ő fejében sem ez volt a kiváltó ok. Megmondanám, ha úgy gondolnám, hogy bármi hibát elkövettél, de nem tettél semmi rosszat és nem te indítottad el a lejtőn. Ő súlyos mentális beteg volt, attól hogy egy ideig ennek általad nem voltak felfedezhető tünetei.

2019. szept. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
98%
Neked a halálában nulla a hibád. Az egyedül az ő döntése volt. Vagy talán te beszélted rá???????
2019. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha miattad tette volna, akkor előtte biztosan felkeresett volna téged,megpróbált volna békülni.
2019. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Annak idején ki akart békülni, nagyon nehezen fogadta el, hogy elhagyom...
2019. szept. 30. 16:40
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
De az annak idején volt, fél évvel ezelőtt.
2019. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Bence_ ***** válasza:
96%

Ez az Ő döntése volt!

Meg kell tanulnod elfogadni, hogy hozhat valaki olyan döntést amit te nem értesz, de ettől még az ő döntése.

2019. szept. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
De a fél év alatt végig ennek a hatása alatt volt. Mert előtte vidám és nyitott személyiség volt, a szakítás után pedig durván befordult, folyton egyedül akart lenni, komor volt...És ilyen is maradt a haláláig..
2019. szept. 30. 16:43
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Miért hagytad el egyáltalán amúgy? Mi volt az okod rá?

Felelős nem vagy, a depresszió egy súlyos lelkiállapot.

Kezelni lehet, van aki ki is tud belőle gyógyulni.

De sok esetben viszont visszatérő dolog.

2019. szept. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

"És hiába láttam, hogy a szakítás után mennyire szenvedett és mennyire befordult, nem próbáltam segíteni neki sehogy"

Hát igen csak ha segíteni próbálsz ki tudja rontasz e vagy segítesz. De legközelebb ha látsz valakit aki ennyire szenved, legyél vele kedves és segítőkész, de ex-szel egyébként ez kétesélyes, mert mi van ha utána reménykedni kezd és nehezebben enged el. Nem tudhattad előre. Jobb ha barátok segítenek neki csak sokszor ők is lesz.rják, vagy csak nagyképűsködnek. Ne hibáztasd magad csak próbálj másokra figyelni, hátha valakit ki tudsz majd húzni a gödörből még a jövőben. De exet nehéz, mert nem lehet tudni hogyan fogadja épp tőled.

2019. szept. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Vidám és nyitott, amit te láttál, de aki ilyen tettet követ el, annak a fejében akkor sem volt rendben valami. Én is voltam depressziós, és en mosolyogtam mindig, de azt senki nem tudta mi van a fejemben. A legdurvább gondolatok.

Hidd el, nem voltál benne felelős.

2019. szept. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!