Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha a volt párom 6 hónappal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a volt párom 6 hónappal azután, hogy elhagytam öngyilkos lett, abban nekem vajon mennyi részem volt?

Figyelt kérdés
2,5 évig voltunk együtt, nagyon rossz passzban volt a szakítás után, de soha nem gondoltam volna, hogy ezt fogja tenni magával. Kicsinált a halála, azóta pszichológushoz járok és nyugtatókon tengődöm, de nem tudom feldolgozni a történteket. Hibásnak érzem magam, tudom, hogy én indítottam el a lejtőn. Régen is voltak érzelmi válságai és régebben már megkísérelt egy öngyilkosságot. A dilidokim pedig csak erre apellál, hogy emiatt nem lehet az én hibám. Pedig tudom, hogy azután a kísérlet után rég felgyógyult, mert én vidám természetűnek és kiegyensúlyozottnak ismertem meg, nem is számítottam rá, hogy ezt ilyesmit fog tenni. És hiába láttam, hogy a szakítás után mennyire szenvedett és mennyire befordult, nem próbáltam segíteni neki sehogy...Persze ha tudom hogy mire készül mindent megtettem volna amit csak tudok, hogy megakadályozzam, de azt hittem majd kiheveri és kész.Érdekelne, hogy ti hogy látjátok, mi a véleményetek, mennyire vagyok felelős a haláláért?

2019. szept. 30. 16:31
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Mert én egy patkány vagyok és csak szórakoztam vele, pedig meg sem érdemeltem volna. Nem volt depressziós, nagyon is életigenlő,bizakodó egyéniség volt. Akkor se volt szomorú, ha oka lett volna rá. Ha épp rossz passzban voltam néha már fárasztott mennyi energia és életerő vaolt benne. Utána pedig teljesen kifordult magában. Én meg magamban még vádaskodtam, hogy biztos csak a külvilág felé adja a mártírt, hogy mindenki neki adjon igazat és én legyek a gennyláda. De ő már rég nem ezen a szinten tartott, és kiderült, hogy én meg tényleg egy gennyláda vagyok
2019. szept. 30. 16:51
 12/33 anonim ***** válasza:

Dehogy szórakoztál. Akkor nem éreznél most semmit.

Ezt ilyen szituációban mindig megelőzi egy depresszió. Korábban is volt öngyilkossági kísérlete.

Minden, csak nem egészséges.


Szerinted miért nem egzakt tudomány minden, ami a gondolatokkal és a lélekkel foglalkozik? Mert képtelenség egy másik ember fejébe látni és azzal gondolkozni.


Ha te lettél volna az oka, akkor nem 6 hónappal a szakítás után teszi ezt, és közvetlenül az öngyilkossági kísérlet előtt felkeres. Ez esetben nem lett volna mit veszítenie.

2019. szept. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
De igen, csak szórakoztam vele. Ha nem hal meg tuti nem érdekelne mi van vele, ahogy nem is érdekelt míg élt. 6 hónap alatt biztosan próbálta keresni a kiutat, de aztán feladta.
2019. szept. 30. 17:00
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát de basszus, ha nem hal meg nem is kellene ennyi idő után, hogy érdekeljen. Ez már jócskán a tovább lépés ráadásul ő egy ex.


Neki a fejével volt baja onnan pedig sajnos nem találta meg a kiutat. Te hiába lettél volna mellette, mihelyst teljesen mindennapossá válsz ugyanez történt volna.


Van, akin nem lehet segíteni. Na meg el ne képzeld, hogy egy szuicid ember 6 hónapig próbál megoldást keresni és csak utána szánja el magát. Akkor legalább pszichológushoz kellett volna járjon, ha ő megoldást keresett. Baromira nem ez történt mert ő felismerte volna és kórházban kezelték volna.


Ha miattad tette volna, akkor kb. 3 nappal a szakítás után csinálta volna, vagy max 1 héttel

2019. szept. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
93%
14es te tényleg nem ismered fel az önvádlást?
2019. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Pont az, hogy boldog volt velem. Amúgy milyen nője nem volt?? Ő volt a nő, én férfi vagyok, bár nem kéne annak neveznem magam.
2019. szept. 30. 17:08
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne hibáztasd magad.Mi lenne,ha minden szakitás után valamelyik fél öngyilkos lenne.Nem biztos,hogy a szakitás miatt volt,főleg,hogy azelőtt is már megkisérelte.
2019. szept. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Rockarc ***** válasza:
95%

Az eros egoval rendelkezok lesznek ongyilkosok altalaban. Valoszinuleg nem sok sikerlemenye volt az utobbi idoben, lehet a szakitas volt az, ami meginditotta a lejton. Ettol fuggetlenul rengeteg emberrel szakitanak es megse hevernek temetetlenul a halottak az utak menten. Ertem, hogy valamilyen szinten felelosnek erzed magad, szerintem valaszd ket reszre a kettot.


A szakitas korulmenyeit nem ismerem, azzal neked kell elszamolnod magaddal. Annyi a felelosseged, hogy hogyan viselkedtel egy masik emberrel. De a fegyvert nem te adtad a kezebe, es nem te huztad meg a ravaszt. Ha a szuksegesnel nagyobbat rugtal bele, akkor szegyeld magad, de a halalaert nem te vagy a felelos. Kezeld erteken a dolgokat, es leginkabb tanulj belole. Vissza nem tudod hozni az eletbe, de tegyel meg mindent, hogy masoknak jobb legyen.


43F

2019. szept. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Vagy 20 évvvel ezelőtt kísérelte meg. Aon már rég túl volt.
2019. szept. 30. 17:16
 20/33 anonim ***** válasza:
92%
20 évvel ezelőtt? Hány évesek vagytok?
2019. szept. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!