Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha a volt párom 6 hónappal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a volt párom 6 hónappal azután, hogy elhagytam öngyilkos lett, abban nekem vajon mennyi részem volt?

Figyelt kérdés
2,5 évig voltunk együtt, nagyon rossz passzban volt a szakítás után, de soha nem gondoltam volna, hogy ezt fogja tenni magával. Kicsinált a halála, azóta pszichológushoz járok és nyugtatókon tengődöm, de nem tudom feldolgozni a történteket. Hibásnak érzem magam, tudom, hogy én indítottam el a lejtőn. Régen is voltak érzelmi válságai és régebben már megkísérelt egy öngyilkosságot. A dilidokim pedig csak erre apellál, hogy emiatt nem lehet az én hibám. Pedig tudom, hogy azután a kísérlet után rég felgyógyult, mert én vidám természetűnek és kiegyensúlyozottnak ismertem meg, nem is számítottam rá, hogy ezt ilyesmit fog tenni. És hiába láttam, hogy a szakítás után mennyire szenvedett és mennyire befordult, nem próbáltam segíteni neki sehogy...Persze ha tudom hogy mire készül mindent megtettem volna amit csak tudok, hogy megakadályozzam, de azt hittem majd kiheveri és kész.Érdekelne, hogy ti hogy látjátok, mi a véleményetek, mennyire vagyok felelős a haláláért?

2019. szept. 30. 16:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
49%
Részed biztos volt benne, felelősséged nem sok.
2019. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg szeretted nem viccből voltál vele 2,5 évig, plusz ha még boldog is volt melletted akkor valószínűleg jól bántál vele. Én pánikbeteg vagyok évek óta plusz volt már a depresszióban is részem jócskán és senki de tényleg senki nem mondta meg rólam soha ( öngyilkossági gondolatok, önbántalmazás stb) Én vagyok a kedves, segítőkész, mosolygós, életvidám lány akinek semmire semmi gondja. Az emberek ezt látták de valójában nem ez voltam belül. Pszichológus sokat segített ezért tudok erről mostmár ilyen nyíltan beszélni erről. Tehát hidd el ha azt mondjuk neked hogy amikor boldognak tűnt akkor sem volt minden rendben! Akik ilyet tesznek róluk szinte meg sem lehet mondani hogy súlyos lelki problémáik vannak.

Egyébként miért szakítottál vele?

2019. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
88%
Semennyire nem vagy felelős.
2019. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

"Én meg magamban még vádaskodtam, hogy biztos csak a külvilág felé adja a mártírt, hogy mindenki neki adjon igazat és én legyek a gennyláda"


Nagyon sokan beleesnek ebbe a hibába, hogy hergelik egymást hogy ne hagyd magad mártírkodik stb. Ha te emiatt kikészültél utólag, az már most azt jelenti hogy jobb vagy mint az átlag ebben, mert hidd el rengetegen átlépnek egy ilyen eseményen, hülye volt ő hibája címszó alatt, és élik tovább világukat. Tanulság: nem szabad bedőlni a városi legendáknak, mert sokkal kevesebb ember mártírkodik, mint amennyire rámondják. Azok akik ezt terjesztik, pont ellenük kell fellépned a jövőben. De vigyázz magadra mert ha te is kikészülsz, ők lesznek többségben.

2019. szept. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Ő 36 éves volt,én most 28. Szóval hiába próbál arra építkezni a dilidokim is hogy azt fejezte be amit akkor akkkor elkezdett, mert az semmi komoly nem volt. 16-17 éves fruskaként unta a sulit és a szokásos kamaszos problémák. Ő is kinevette magát, hogy milyen buta volt és hogy duzzogott, hogy most komolyan megöli magát. Annak semmi köze nem volt ehhez. Akkor nem is állt fenn a veszélye, hogy tényleg meghal.
2019. szept. 30. 17:34
 26/33 anonim ***** válasza:
64%

Egy 36 éves nőnek nem így kellett volna gondolkoznia.


A kamaszok pedig hisztisebbek ugyan de öngyilkosok nem lesznek.

2019. szept. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ha valakit mindenáron hibáztatni akarsz, akkor elsősorban azokat akik azt terjesztik hogy a nők 20-25 fölött értéktelenek. Szerintem olvasott ilyeneket, mint ahogy a legtöbb nőhöz eljutnak ezek, és ez tőled teljesen függetlenül létezik. Sajnálom biztos nehéz ezen túljutnod, keress olyanokat akiknél előfordult hasonló az ismeretségi körben, mert elég sok van.
2019. szept. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Bence_ ***** válasza:
41%

Te itt most mártírokodsz, hogy mi sajnáljuk és ez már majdnem olyan mintha szeretnéd magad.

Fogadd el magad, szeresd meg magad mert ezt egy idő után minden rendben lévő ember megunja.

Segíteni azon lehet aki hagyja magát, te fullba tolod a mártírt.

Tök 8 mi mit írunk, mondunk teszünk te akkor is "felelős" vagy. Mert így akarod érezni magad, ahogy ő pontosan tette, csak magára figyelt.

2019. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Az kérdés, hogy instabil volt-e a kapcsolat alatt, de nyilván ha már korábban is próbálkozott. Nehéz dolog ez, mert a kimenetelek egészen rosszak lehettek volna. Egyrészt az öngyilkosság sem kellett volna, hogy bekövetkezzen, de ha vele maradsz az lett volna az igazi tragédia. Ha már semmilyen mértékben nem érdekelt a szakításkor, az valszeg megint azt jelenti, hogy komoly oka volt annak, hogy vége lett. Annyit lehetett volna csinálni, hogy labilitás esetén rá lehetett volan néha nézni, de ez olyan, mint az autó, amit ha jól karban tartasz nem romlik el, de mivel nem vagy autószerelő, ezért nem tudhatod magadtól mire kell figyelni
2019. szept. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedvesem, nem a TE hibád...hidd el nekünk! Őszinte részvétem!
2019. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!