Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha a volt párom 6 hónappal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a volt párom 6 hónappal azután, hogy elhagytam öngyilkos lett, abban nekem vajon mennyi részem volt?

Figyelt kérdés
2,5 évig voltunk együtt, nagyon rossz passzban volt a szakítás után, de soha nem gondoltam volna, hogy ezt fogja tenni magával. Kicsinált a halála, azóta pszichológushoz járok és nyugtatókon tengődöm, de nem tudom feldolgozni a történteket. Hibásnak érzem magam, tudom, hogy én indítottam el a lejtőn. Régen is voltak érzelmi válságai és régebben már megkísérelt egy öngyilkosságot. A dilidokim pedig csak erre apellál, hogy emiatt nem lehet az én hibám. Pedig tudom, hogy azután a kísérlet után rég felgyógyult, mert én vidám természetűnek és kiegyensúlyozottnak ismertem meg, nem is számítottam rá, hogy ezt ilyesmit fog tenni. És hiába láttam, hogy a szakítás után mennyire szenvedett és mennyire befordult, nem próbáltam segíteni neki sehogy...Persze ha tudom hogy mire készül mindent megtettem volna amit csak tudok, hogy megakadályozzam, de azt hittem majd kiheveri és kész.Érdekelne, hogy ti hogy látjátok, mi a véleményetek, mennyire vagyok felelős a haláláért?

2019. szept. 30. 16:31
1 2 3 4
 31/33 LazyJones ***** válasza:
82%
Megnehezítetted a helyzetét? Alighanem igen. Lehetett volna kíméletesebben csinálni a dolgokat, hogy ne viselje meg ennyire a szakítás? Valószínűleg. Te ölted meg? Hát, baromira nem. Ez sajnos az ő döntése volt, és lehet felelősöket keresni, csak értelmetlen. Mindenki magáért felel, te is, ő is. Ő ezt választotta, egyedül.
2019. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
91%

Kedves Kérdező! Most szerintem mindenki (aki nem élte át a másik oldalt) le fog pontozni/hurrogni a válaszom miatt, de nem érdekel. Hasonlót éltem át, csak épp a másik oldalról.

Volt egy nagy szerelmem, akivel úgy tűnt, nagyon jól alakulnak a dolgok. Kérte, hogy költözzek ki hozzá Írországba. Nos, én felmondtam az akkori munkahelyemen, kiszedtem az összes (kevés) tartalék pénzemet a bankból és a lakásomat is feladtam, hogy vele lehessek kint. Eredmény: Kint 2 hét (!) elteltével elhagyott és vissza kellett költöznöm – a semmibe. Azért hagyott el, mert kint sírni merészeltem előtte többször és feszültebb is voltam a szokásosnál, hiszen egy teljesen új kezdtet baromi nehéz volt ám! (Főleg, hogy nem állt mellettem igazán.) Ő pedig egy csupa mosoly nőt keresett és így már nem illettem bele a képbe. Ez volt márciusban. Mikor hazajöttem, telefonon folyamatosan hülyített fél évig, azaz „kispadra ültetett”, amíg a kívánalmai szerint jobb nő nem akad számára. Mikor ez megtörtént (augusztus), telefonon röviden, hidegen közölte, hogy van egy új barátnője, nagyon szerelmes és nekem akkor egy kis lelki beszélgetésre lett volna szükségem, ám őt idegesítettem ezzel és néhány perc múlva közölte cinikusan, jéghidegen, hogy mennie kell, leteszi. Természetesen azóta sem nézett felém, hogy megkérdezze, mi újság. Amikor közölte velem a hírt a fél évig tartó hülyítésem után és kifejezetten bunkón is viselkedett mellé, azutáni időszakban nekem is megfordult a fejemben az öngyilkosság gondolata.

Tehát nem értek egyet a fenti hozzászólókkal, mely szerint az, akinek megfordul ez a fejében és tán meg is teszi, mindenképp beteg! Mert sajnos van az az élethelyzet és megalázottsági szint! Egyetértek hát az utolsó hozzászólóval, hogy lehet, megnehezítetted a helyzetét és mindezt kíméletesebben is lehetett volna csinálni! Óvjuk egymást! Viszont ettől függetlenül nem gondolom, hogy a te felelősséged, mert ez az ő döntése és tette volt.

Le fognak hurrogni, de nem érdekel. Kívánom, hogy tanulj belőle és felépülj, mert az ő életéért ő volt felelős, te viszont felelős vagy a tiedért, a tied rendbetételéért.

2019. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
23%
Ő választotta ezt az utat. Nagyon sajnálom!
2019. okt. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!