Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Elmképzelhető, hogy a Death...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmképzelhető, hogy a Death Note egy bizonyos szempontból a sikeres nők ironikus ábrázolása is?

Figyelt kérdés

A sikeres, szép nőkre az átlag pasi úgy tekint, mint valami istennőre, aki teljesen megfoghatatlan. Az anime azonban mintha azt sugallná, hogy ez csak az átlag pasi szemszögéből van így, valójában téves allítás.


Az történetben a sikeres, szép nők 2 típusát ismerhetjük meg:


1. Misa - ő jelképezi a plàzacicákat, a celebeket, akiket minden pasi meg akar dugni a bulikban, de nem az eszéért szeretik őket.


2. Kyomi - ő azoknak a nőknek a szimbóluma, akik nem csak jól néznek ki, de műveltek, magas iskolai végzettséggel rendelkeznek. Ő az a fajta nő, aki tényleg nem áll le akárkivel.


Ám mindketten beleesnek a negatív főhős - Light - csapdájába, aki egy jól öltözött, intelligens, megnyerő stílusú úriember. Lényegében a közelében az "istennők" is csak halandók. Végig ő irányít. Azt csinál amit akar, a nők meg minden parancsát megteszik.


Az anime lényegében a feminizmust figurázza ki. A "női büszkség" csak illúzió, és csak az átlag pasival szemben működik. Egy magas értékű férfi jelenlétében még az nagy tekintélyű nők is behódolnak.


2019. okt. 24. 09:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
90%

Imádnivaló, hogy a múltból CSAK azt szoktátok hianyolni, hogy csicska szarként bántak a nőkkel.

A múlt tele van rabszolgasággal, elmebeteg, gyilkos, degenerált szokásokkal, gyerekmunkával,amik mind mind természetesek voltak akkoriban, de a mai kor himjei bezzeg nem akarják egyiket sem visszasírni, csak hogy a nő személyes szolgáljuk legyen. Azokat nem zokogják vissza, amik őket érintenék rosszul,de bezzeg az jó lenne, ha még mindig a nők felé tudnátok magatokat tenni erőszakkal a hierarchiában.


Oké, animenéző értelmiségi.... A szavaid sokat érnek.


Meg annak a mangakának a nőkről való nézete is, aki a civilizált világ egyik legszexistabb társadalmából származik.


És írhat akármilyen "mestermuveket" (úgy tűnik elég alacsonyan van a mesterművek léce) nem változtat a tényen, hogy az egész f aszentos kis világába egyetlen egy reális női karaktert sem tudott rakni. Teljesen mindegy hogy milyen huuu de intellektuális csata zajlott le L és Light között, a női karakterei megmaradtak a naruto meg bleach színvonalán. De persze fejtegesd itt a tarsadalmi/feminista hátterüket...

2019. okt. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
46%
Nem értek veled egyet, Misora is erős karakter volt, eszes volt, rájött mindenre. Csak egyszerűen reálisan ábrázolták a nemeket, a nők pedig érzelmileg igencsak befolyásolhatóak. Nem vagyunk férfiak. Ezt nem értem miért nem lehet elfogadni.
2019. okt. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

#21


Teljesen félreérted a helyzetet. Senki sem akar itt erőszakot alkalmazni, pusztán tényként mondtam ki, hogy a társadalmi és a családmodell hierarchikus. Aki magasabb szinten all a hierarchiában, annak még nincs joga a másikat rabszolgának tekinteni. Sőt, a vezető vállán nagyobb súly nyugszik. Az ősi, törzsi közösségeknen a törzsfőnök egyik feladata a gyengék megvédése is volt. A nők tehát nem csak a társadalmi rangja miatt vonzódtak hozzá, hanem mert biztonságban érezték magukat.


Akik az egyenlőséget hirdetik, azok pont a szociális szerepeket mossák el, ami végül anarchiához vezet, ezt látjuk ma.


Nincs tehát egyenlőség.

2019. okt. 25. 07:34
 24/25 anonim ***** válasza:

Az egyenlőség nem vezet anarchiaboz! Az egyenlőség demokráciához vezet! Azaz nincs faji vallási szexualis és nemi megkülönböztetés (oke szexualis még mindig van de inkabb a politikai életben...)


Amit te mondasz az tipikus soviniszta teritos duma! Nem kulonbb az agresszív feminista szövegnél!


És amit írtam (20-as) ha igy gondolod és ilyen not akarsz akkor ne csodálkozz hogy majd lelép egy nálad alfább férfi miatt! Mert az ilyen rendszer ezt eredményezi! Ha jon egy jobb akkor te repülsz!!!


A keresztény kiralysogokban is ha király más lett akkor el kellett vennie a királynőt... (értelemszerűen nem akkor ha közvetlen öröklés útján szerezte mega trónt...) hanem pl ha a király meghalt volt királynője csak gyerekei nem voltak a király meghalt és volt egy testvére akkor a testvérnek el kellett vennie a már nem szűz királynőt! Mivel a királynőnek társadalmi/politikai pozíciója volt! (Félre értés ne essék ez azt jelenti hogy lehetett bármilyen csúf vagy nem kívánatos az új királynak muszáj volt vele élnie!) de általában ugyan ez a helyzet tronfosztáskor is!


És amugy a nők qurvára nem buknak az ilyenekre! Irányítani akarod oke irányítás okosan min light...!

De amugy szerintem itt az van a dologban hogy abszolut nem akad neked nő... nem tudsz ossze szedni senkit sem azert gondolod igy (a társadalmat hibáztatod) hogy neked nincs nőd... és jobb lenne ha nem lenne nekik szabad akaratuk....

Csak elárulom akkor is max a legrondábbatt vagy beteget kapnád meg!

Mert ha ilyen világban akarsz élni akkor ha jo not akarsz akkor azert kőkeményen le kell tejelned az apjának!!! Lásd közel keleten is van még ilyen! Ott is keményen tejelnek! Azonban a férfiaknak is szigorú szabályai vannak! Mivel az ilyen helyeken keményen alá vannak rendelve istennek! Szoval nincs az hogy te alkoholt iszol vagy bizonyos húsokat eszel...! Azert is kőkeményen fizetned kell hogy az olcsó étel amit te megeszel az a vallásilag helyesen legyen előkészítve ami megint nem olcsó....


Egyszóval egy ilyen világhoz te kevés vagy...! Ha most nem tudsz ossze szedni egy nőt sem... (pedig vannak aranyásók) akkor abban a világban is max a legalsó osztályból tudnál...


Amugy a kutyámra sem gondoltam sosem ugy hogy alattam van hogy ő most a szolgám vagy hasonlo mivel szerettem és család tag volt! Felelősséget vállaltam érte és meg adtam neki minden szeretett...

Nyilván baratnomnel sem fogom azt csinálni amit te!!!

Felelősséget vállalalok érte, szeretni fogom őt

Ha úgymond a párkapcsolatban valamivel alattam is lesz az azert van mert alapból egy irányító típus vagyok na meg azert is mert vigyázni fogok rá nem pedig azert mert nő és most akkor neki lent van a helye...

Ha valamilyen problémám van vele akkor azt meg eszelem vele... (kommunikáció a jo párkapcsolat alapja...) ha neki van valamilyen problémája akkor szeretnem hogy ő is elmondja mert csak igy lesz működőképes!

Amugy nem mindig veszem át a gyeplőt csak ha szükséges... főleg nem olyan helyzetekben mikor abszolut nem értek egy adott dologhoz de ő igen akkor nyugodtan csinálhatja ő... rá bízom magam mivel megbízók benne...

A párkapcsolat erről szol; bizalom, szeretet

2019. okt. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Törődés, kommunikáció, szexualitás, romantika
2019. okt. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!