Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Érdemes együtt maradnunk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes együtt maradnunk?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, a nő 25. Már lassan 1 éve együtt vagyunk.


Eljutottunk arra a pontra, hogy mindkét családfél jól ismeri a másikat, mindenki elfogadta, hogy ez egy tartós komoly kapcsolat.


A barátitársaság mindkét félről is elfogadta a másikat és kedveli.


Mindent tökéletesen megtudunk beszélni. Azonos a gondolkodásunk, eddig soha sem veszekedtünk. Volt pár nézet eltérés, de nyugodt érveléssel vetettünk véget és nem volt egyátalán stresszes.


Ő megtalálta bennem az igazit és úgy nézki én is megtaláltam volna benne, csak 1 dolog nagyon zavar.


A kinézete...

Szexuális értelemben semmi rossz nincs a kapcsolatunkban és tetszik is, de nem a kinézete miatt jöttem össze vele, hanem mert minden más értelemben nagyon jól összeillünk és az egész emberbe szerettem bele.


Viszont kicsit zavar, hogy kinézetre a barátnői jobban tetszenek és hogy picit úgy érzem magam, mintha lemaradnék valamiről.


Ezért néha előjön bennem a megcsalád gondolata, mert nagyon sok esélyem lenne munkahelyen is van pár ember akik lényegében elém dobták magukat, de még egyenlőre hűséges vagyok.


Plusz (mivel ismerem a családját) látom hogyan néznek ki az idősebb rokonai akik hasonlítanak és a "Nézd meg az anyját, vedd el a lányát" megjegyzés itt nem hozna szép eredményeket, ha kedvesen akarnám megfogalmazni.


Meg én egy picit sport függő vagyok. Igaz, nem a kinézetem miatt csinálom, de nagyon egészséges életmódot folytatok. Míg a barátnőm eddig soha sem sportolt önszántából és rettenetesen étkezik.


Így ritkán tudjunk ugyan azt enni, ami nem is zavar, csak hosszú távon a fenti okok miatt is úgy érzem, hogy a kinézete nagyobb probléma lesz számomra.


Szakítanom kéne?


Régóta gondolkozom, hogy "Itt a tökéletes lány, én meg fennakadok a külsején" és ilyenkor felületesnek érzem magamat.


Sokszor meg úgy gondolkozom, hogy ez egy olyan dolog, ami mindig is kicsit bántani fog és egyre rosszabb lesz idővel.


Most 24 évesen még lehet megtudnám találni az igazit, aki mindenben tökéletes, de nehéz szakítani, mert nem tudnám normálisan megindokolni.


Nem csaltam meg, nincs más a képben, nincs semmilyen problémánk, csak a kinézetével van fennakadásom.

Ezen az sem segít, hogy láttam több régi férfit is akivel együtt jár és messze én vagyok a legjobb kinézetű, így kicsi olyan érzésem is van mintha levittem volna a mércémet.


Amit így vissza olvasva elég furcsa értelmezni, de ezek az őszinte gondolataim.



2019. nov. 23. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy ha elveszel egy olyan lányt, aki nagyon tetszik neked, ő is változni fog idővel. Szülés után, és a korral is természetesen. Megváltozik a stílusa, meghízik vagy anorexiás lesz..... Akkor majd elválsz emiatt?

De ha már most ellenérzésed van, és a megcsalás felmerül benned, akkor a legkorrektebb lenne a lánnyal szemben, ha elengednéd.

2019. nov. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Csak a racionalitás elve mellet döntve nem szabad tartós kapcsolatot alakítani.


Hiába mondják,hogy nem számít a külső, ez nem így van. Az valóban nem szükséges,hogy a másik csodaszép legyen, csak a párja számára szép, kívánatos. És nemcsak az első években. Láthatod itt, az oldalon is,hogy mennyi házasság záródik le a megcsalások miatt, vagy ha nincs is válás, de titokban félrelépés van.

Ha már az elején azon jár a gondolatod,hogy nem tetszik, milyen lesz X év múlva, a barátnői jobbak, akkor gondolj bele mi lesz ha szül, ha esetleg elhízik?


Én a helyedben szakítanék, bár nem tudom,hogy az okot elmondanám-e....

2019. nov. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

ja,jól szól. nem kell lehorgonyozni amellett aki nem vonz, aki nem tetszik, lehet, hogy később megbánnád.

tehát hogyha már megfordult a fejedben , márt felmerült ez, hogy ő nem is tetszik, akkor érdemes lehet 'váltani'. Hát, az az igazság, mert később mégjobban fogod bánni, meg ha már most is zavar; szal akkor mi lesz később.

2019. nov. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Én anno ugyanígy voltam. 3 évig bírtam és szakítottam. A külső dönt, bárki, bármit mond. Ha az nem jön be, vége a dalnak.
2019. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1# Igen, tudom hogy mindenki öregedik és veszít a szépségéből.


Itt inkább az a baj, hogy eleve a kiindulásnál a külseje olyan, ami annyira nem tetszik, csak a többi tulajdonságai fogtak meg eddig.


Amúgy igen, úgy vagyok vele hogy ha elveszel valakit és 15 év múlva úgy nézki mint egy tehén és te külsőre karbantartottad magad, akkor az ok az elválásra.


Igen, ebből valószínűleg szakítás lesz. Jobb hamarabb mint később.

2019. nov. 23. 18:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát...az első ami eszembe jutott, hogy jajj...


Aztán az,hogy 20 éves korom körül én is pont így gondoltam ,hogy azért a külső is számít.

Aztán eltelt 20 év....

És most már megvan az a tapasztalat, ami akkor kellett volna.

A sajátom, a másoké, a körülöttem tönkrement házasságok és kapcsolatok története, a levont következtetések...

Kár, hogy ilyesmit nem lehet átadni, hogy egy kicsit érezd a súlyát a valódi értékeknek és a gondoknak. Hidd el én is pont lesz.rtam volna...

Egyetlen értelmes dolgot tudok mondani...az,ami most van, ami jó és működik, az nem biztos, hogy valaha mégegyszer együtt lesz egy másik emberben. Persze, lehet szerencséd...de nem lesz

Húsz évesen azt hittem, hogy csak jobb jöhet majd.

Amikor először rájössz, hogy egy olyan dologért, mint a külsőség feladtad az elveid, egyiket a másik után, úgy hogy észre sem vetted, az sz.r érzés lesz...

Tudod az,ami most probléma számodra , azt egy normális beszélgetés megoldana egy JÓ! kapcsolatban...

De ezt majd néhány elrontott próbálkozás fogja benned tudatosítani.

2019. nov. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Várj, beszéltél már ezekről a barátnőddel? Adtál lehetőséget, hogy változtasson az életmódján? Avagy magadban tartottad az itt ismertetett gondolatokat? Pontosabban a testmozgásra és az étkezési szokásokra gondolok.

Úgy gondolom, könnyebb ezeken a dolgokon változtatni, mint olyan embert találni, akivel egy hullámhosszon lehet élni.

Ne dobd el, amíg nem próbálsz meg mindent, hogy jól érezhesd magad ebben a kapcsolatban.

Tudom, hogy elbizonytalanít, hogy a többi barátja nem volt olyan "jó" pasi mint te, de ne engedj a hiúságnak.

2019. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem hagyd, ha úgy érzed nem éri el a mércét nálad. Meg ha már ilyeneken gondolkodsz, hogy családtervezés stb., akkor igenis számít a kinézet. Ha még nem halogathatod az időt, de ha nem tetszik igazán, ne húzd az idejét... Keres ő majd magához való párt. Ja és lehetőleg ne így közöld, hogy bocs de nem tetszik a külsőd. Találj ki valami indokot!
2019. nov. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben evezek. 21F és 3 éve vagyunk együtt. Az elmúlt hónapokban szinte ez a kétség barátnőm kinézetével(túlsúly) egyre jobban eluralkodott rajtam. Szinte már már depressziós vagyok tőle hogy egyre jobban hízik. Nem 5-10 kilóról van szó hanem masszív 50ről amit csak a junk food miatt van És mocskosul lesz@rja pedig beszéltem vele róla. Nem tudom mi lesz a jövőben mert bár nagyon szeretem, rossz érzés hogy nem tudok úgy tekinteni rá mint egy kívánatos lányra. És ez neki sem jó, gondolom érzi és én sem tudom teljesen elfedni ezt hogy nincs rendben. Nem szeretném hogy szakítás legyen a vége, én már megpróbáltam mindent hogy segítsek neki a fogyasban de nem tudok. Az maradt hogy én legyek az elfogadó és támogató fél, és bár tudom hogy az emberek sose maradnak fiatalok és változik a külső, nem tudom hogy a jelenben nekem ez sikerülni fog elfogadni.

Bár tanácsot nem, de egy kis együtt érzést tudok így virtuálisan küldeni, remélem ez is segít egy kicsit.


Ui: megcsalás. Sose csaltam meg és nem is tenném, de néha amikor kapom a feedbacket hogy fú de jól nézek ki vagy a barátnőmnek mondják hogy de jól néz ki a barátod egy kis darabka világ összetörik mindig bennem... De hát sh8t happens :')

2019. dec. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!