Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek jól tettem, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jól tettem, hogy szakítottam, vagy egy szemétláda vagyok? 25/N

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul érzem magam, mardos a bűntudat, amiért befejeztem ezt a kapcsolatot. Kissé belesüppedtem a helyzetbe, kérlek, mondjátok el a véleményeteket!


Párommal novemberben ismerkedtünk meg. Ügyesen eltitkolta, de januárban kiderült, hogy még érez valamit az exe iránt. Bűntudata volt, amikor mellettem aludt, azt érezte, hogy megcsalja velem. Ezt nagy nehezen elfogadtam, majd túlléptem rajta.

Közben fennállt egy olyan probléma, hogy alig tudtunk együtt lenni, mert neki kell ápolnia a fekvőbeteg mamáját (pelenkázás, etetés stb). Mondtam neki, hogy adja otthonba a nyugdíjából, mert az nem élet, hogy naponta egyszer eszik, és órákig fetreng az átázott pelenkában. Azt mondta, szülsége van a nyugdíjára, nem teheti otthonba. Közben az apukájával él, aki szintén fekvőbeteg, lemondott az életről. A mama és az apja két külön ingatlanban élnek, megkértem a páromat, hogy költöztesse az apját az anyjához (a mamához), de nem teszi. Így felszabadulhatott volna az egyik ingatlan, amiben akár élhettünk volna. Az apjának évek óta nem volt TB-je, sok noszogatásra a párom elintézte neki, de nem hív rá orvost, csak nézzük, ahogy felemészti a fájdalom.


Azt érzem, hogy lelkileg belerokkanttam ennek a tétlenségnek a láttába. Borzasztó a levékonyodott mamát egy szál pelenkában láni, olyan pólóban, amit alig cserélnek rajta. Ha nem viszek neki télen meleg takarót, megfázott volna. Hetekig könyörögtem a páromnak, hogy legalább mosóport vegyen, hogy mosni lehessen, ha összecsinálja a lepedőt. Akkora nagy kérés ez?


Mindenben mellette álltam. Nem volt ideje főzésre, így anyummal gyakran főztünk nekik, hogy tudjanak főtt ételt enni, ugyanis konzerveken élnek.


Mondtam a páromnak, hogy mindenben támogatom, csak kérjen segítseget, mert egy idő után már megalázónak éreztem, hogy állandóan felajánlottam a segítségemet, de elutasított. Így még kevesebb időt tudtunk együtt tölteni. Tudom, hogy egy férdinak nehezebb elfogadni a segítséget, de itt mások egészsége a tét.

Én pedig, szégyenemre, belefáradtam.


Nagyon rossz ember vagyok? Azt érzem, etikailag megbuktam.



2020. márc. 23. 11:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%

Tudod, kedves Kérdező, ha az én szintén 25 éves volt barátnőmbe ennyi emberség és tartás szorult volna, mint Beléd, akkor a mai napig együtt lennénk és nem dobott volna piti dolgok miatt.


Semmi butaságon ne járjon az eszed, hogy hibás lennél.

2020. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Noren1989 ***** válasza:
100%
2. bekezdés végén dobtam volna ki a fricit. Ha az exe kell, ne veled töltse az időt kedvtelésből...
2020. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd te megtettél mindent. Nekem valami gyanús ebben a sztoriban, mármint a párod sztorijában. Igen persze sajnos a rendes ellátáshoz pénz kell, sok otthonban semmit sem csinálnak a betegekkel, de hosszútávon egy civil ( aka nem egészségügyi dolgozó, vagy aki ilyen helyen dolgozik) nem fogja ezt bírni. Nem élet ez, se neki, se az apjának, se a mamának. Nem is értem miért nem lehetett szegénynek venni pár új ruhát. Akár használtat is.

Szép dolog kiállni a másik mellett és segíteni de ha a másik 8párod) hülye azzal nem lehet mit csinálni. Gondolj arra hogy mások fele ennyit se tettek volna. :)

2020. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
29%

Leszel a feleségem?

Szüleim makkegészségesek:))

2020. márc. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Jo eg! Nekem lett lelkifurdalasom, a kerdesed lattan, hogy hozzad kepest milyen rossz ember vagyok. Nagyon nem birom az ilyen betegeket, a fraszt hozza ram a latvany is. Te eron felul teljesitettel, eszedbe ne jusson mergezni magad. A srac viszont eleg gaz, ez nem gondoskodas, csak eletbentartas.
2020. márc. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. márc. 23. 16:40
 17/18 anonim ***** válasza:

Jól tetted.


Mellékesen legalább van még egy szabad fiatal nő.

2020. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Neki kellene lelkiismeretfurdalásának lennie, hogy így elhanyagolja a mamát, kockáztatja az életét. Gusztustalan egy alak. Hidd el, ha valami bajod lenne, akkor te is erre a sorsra jutnál. Ezt én személyesen tapasztaltam, hogy aki a másik embert ennyire semmibe veszi, az a párját is semmibe fogja venni. Neki csak a pénz számít. Jobb is hogy vége, hidd el nagyon jól jártál, örülj neki. Majd utólag fogsz erre rájönni.
2020. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!