Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha már nem szeretem a Barátoma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha már nem szeretem a Barátomat, mindenképp szakitsak vele?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt, úgy terveztük hogy mindig együtt leszünk. Talán már ő sem gondolja így, de én az érzést, hogy nem szeretem már próbáltam elnyomni magamban, mégis utat tört,és már néha úgy érzem, az lenne a legjobb,ha szakitanánk.

Van egy "közös" lakásunk,ami az ő tulajdonában van, de a bútorok, a függönyök, szönyegek, minden lakberendezési tárgy az enyém.+ van egy közös kutyánk is, akit szintén el kellene hogy vigyek magammal. (alapból az én ötletem volt, és én jobban is szeretem)

Szakítás után vissza kellene költöznöm a szülői házba, ahol nem felhőtlen a viszonyom anyámmal...és mivel közös a munkahelyünk, azt is ott kellene hagynom.

Mindezt már átgondoltam részletekbe menően, tudom, sokat vesztek vele, főleg őt, és azt a 2 évet. Sajnálom, hogy így alakult, én is szerettem volna örökre vele maradni, de az érzelmeket nem lehet irányítani. Félek, hogy szakítás után meggondolnám magam, és nagyon hiányozna. De ő büszke ember, már nem fogadna vissza. Nem tudom, mit tegyek. :(


2020. márc. 29. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Aha igen, hát ez a tipic példja, amikor úgy tűnik nem építgeted ki eléggé a magad egzisztenciáját ahhoz, hogy önállóan is tudj létezni szükség esetén (párod, vagy szüleid lakása nélkül). Tudom, nem kényelmes, hogy ezzel kellene foglalkoznod, de szerintem ezzel foglalkozz elsődlegesen, a saját fejlődésed érdekében.

Emellett szerintem először probálj meg beszélni vele, próbáld meg felélénkíteni a kapcsolatot, próbálj tüzet csiholni belé, hátha még tudtok változtatni.

Ha nem érzed, hogy neked ez elég vonzó lenne, akkor igen, szakítsz és persze, nehezebb lesz az élet egyedül de majd amikor találsz egy olyan embert akiért lángolni tudsz, akkor majd azt mondod, megérte....

Egyébként a kapcsolatok nagy része erről szól, hogy az egyik - másik fél nem akarja eldobni a kényelmét, és csak úgy lézeng a párjával évekig. Nem egy új eset... csak szerintem elég gány dolog.

2020. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

1.: Miért kéne otthagynod a melót?

2.: Anyádéktól tudnál melóba járni?

3.: A szerelmen kívül a többi jó? (Csak azért, mert a házasságban sincs örök szerelem!!!)

4.: Anyagilag bírnád egyedül/anyádékkal?

5.: Találnál jobbat? (NEM a szerelemről beszélek, hanem az egészről?)

2020. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1) közös munkahely, kellemetlen lenne minden nap találkozni vele,és így nem is tudnám elfelejteni.

2) nem igen tudnák bejárni anyámtól munkába, túl messze van.

3)tudom,hogy nincs örök szerelem, de még fiatal vagyok, nekem kell az a "mindent elsöprő szerelem" érzése. Vannak vitáink,talán le tudnám vele élni az életemet. De pont ez a lényeg. Nem azt keresem, akivel letudnám élni az életem, hanem aki nélkül nem. Tudom, ez úgy hangzik, mintha okokat keresnék a szakitasra, de valójában csak mérlegelek.

Valójában sok dologban különbözünk. Ő otthonülős típus, én pedig imádok járkálni, bulizni, sétálni,barátokkal találkozni. Sokszor engedek neki, és nem megyünk sehova,de ezzel is úgy érzem, megfolyt.

4) anyagilag bírnám, ha fél évig nem is lenne munkahelyem, fenn bírnám tartani magam a megtakarításomból.

5) nem tudom, találnák-e jobbat, de bízom benne.

2020. márc. 29. 15:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Új pasi a dologban?
2020. márc. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nincs új pasi a dologban, egyszeruen csak így érzek. Szürkék lettek vele a hétköznapok, nem érzem, hogy bologságot hozna az életembe..
2020. márc. 29. 15:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha igaz, akkor ülj le vele beszélgetni, mondd el neki ugyanezt. Te pedig kezdj el keresni egy albérletet a városban. Ha nagyváros akkor találhatsz munkát lakást simán, egyéb esetben kicsit majd utaznod kell a lakás és az albérlet között, de egyenlőre egy saját albit csak így tudsz fenntartani.

Kicsit zagyva tudom. :)

Vagy biztos van barátnőd vagy olyanod akikkel szoktál bulizni. Hátha meghúzhatod magad náluk pár hétig. Ez is opció.

2020. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Tudod nincs olyan, hogy az ember évekig szerelmes. Átlagosan ez a nagy love érzés egy évig tart, esetleg kettő, utána szeretetről beszélhetünk már. Ami nem annyira intenzív érzés de sokkal mélyebb, és emiatt sokkal értékesebb is kéne hogy legyen. Nagy butaság eldobni azért hogy egy rövid ideig újra nagy szrelmes legyen az ember, aztán utána az a kapcsolat is ugyanígy járjon. Mert hidd megbánnád. Ha hasonlóak az értékek, ha meg tudjátk beszélni a problémákat, akkor beszéljétek inkább meg. Lehet még meg lehetne menteni a kpacsolatot. Viszont ha már szeretni sem szereted, azaz már idegesít hogy ott van, már inkább vagy dühös ha találkozol vele, mint boldog, akkor igen akkor lépni kell.
2020. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
És kétévenként szakítani fogsz mindenkivel, ha elmúlik a szerelem? Mert mindig el fog, ebben biztos lehetsz.
2020. márc. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, ebben nem tus senki segíteni, meg megmondani neked, mi neked a jó.

Ilyenkor a válaszolók egyik fele tipic "igénytelen vagy magaddal és megalkuszol a langyos fosban", a másik fele meg a "nem érdemes szerelem nélkül kapcsolatban maradni" választ adja. :D


Szerintem dönts belátásod szerint, ha a kis hang miatt sokáig boldogtalanul élsz a kapcsolatban, mert hiányérzeted van és valami nem az igazi, az sem jó sajnos. De ha benne maradsz, akkor érdemes beletenned magad neked és, átbeszélni ezt és felpezsdíteni.

Ha meg már most tudod, hogy nem tudod vele leélni az élete, ha ma megkérne, meg fölösleges húzni.


Munkahelyet pedig szvsz butaság lenne pont most váltani, ha amúgy biztos munahelyed van... Egy gazdasági világválság elegén vagyunk.. A munkanélküliség csak nőni fog, senki nem tudja perpill, meddig fog a jelenlegi helyzet elhúzódni.

2020. márc. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog elmúlni a szerelem minden kapcsolatban. Pláne nem 2 év után. Ez a világ legnagyobb hülyesége amivel csak azok takaróznak akik egy szar kapcsolatban élnek de nem akarnak lépni. Ha egy kapcsolatban munka van ott meg fognak maradni az érzelmek, nem lesz szürke, boldogtalan maszlag. Ahol 2 év után itt tartanak annak semmi értelme. 2 év után még ezer fokon kéne lángolni nem ülni a langyos szarban.

Úgy sem fog működni érzelmek nélkül, nincs is értelme. Sosem leszel boldog mellette. Viszont nem értem hogy lehet úgy összeköltözni valakivel, hogy ennyire nulla az önálló egzisztenciád.

2020. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!