Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nem értem a szakítást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem a szakítást?

Figyelt kérdés

Úgy nőttem fel hogy szüleim, majdnem lehet mondani hogy utálták egymást és mai napig sincsenek jóban de mégis együtt vannak. Megismertem barátnőmet és az ő szülei is hasonló témában vannak, hogy szinte csak szenvednek egymás mellett. Három éve vagyok együtt barátnőmmel és úgy érzem hogy nem vagyok vele boldog. Már nincs meg az ami régen. Inkább vagyok munkahelyen mint vele. De viszont úgy érzem az lenne a helyes ha vele maradnék akkor is ha nekem "nem jó"?

Ő nagyon szeret engem. És tényleg szinte minden óra fáj neki amit nem töltünk együtt. És néha én is szeretek vele lenni. De nem tudom... Ez minden kapcsolat sorsa? Hogy majd elmúlik? És utána csak azért a pár pillanatért vagyunk együtt ami boldog? Vagy csak én vagyok körül véve rossz példákkal?

21f/20l



2020. ápr. 6. 01:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid mintája mindenképp erős hatással van rád és azért nem akarsz kilépni, csak már más világban élünk. Mint látható ugyanúgy hatalmas problémák voltak régen is, csak nem volt szokás elválni. Ismerősöm 65 éves szülei pár hete váltak, fogta magát a pali és elcuccolt egyik napról a másikra. Ugyanúgy 40+ évig szenvedtek egymással és elpazarolták az életüket.


Érdekes kérdéseket teszel fel, de felteszek én is neked párat: Van-e értelme olyan emberrel lenni akivel már nem szeretnél, aki iránt elmúltak az érzéseid? Korrekt-e vele szemben az, hogy illúzióban hagyod, lényegében kihasználod (néha szeretsz vele lenni, olyankor jó ha kéznél van)? Mennyi értelme van egy olyan kapcsolatnak, aminek semmi jövője és csak pazaroljátok egymás idejét?


Nem minden kapcsolat sorsa az hogy majd elmúlik, de ahhoz egyrészt a számotokra megfelelő személlyel kell lenned, másrészt mindketten keményen dolgoznotok kell hogy az rendesen működjön. Ezekhez mind kell megfelelő önismeret és annak a folyamatos fejlesztése, fejlődés az egyéni életetekben, közös célok, együttműködésre való hajlam és még sorolhatnám. Enélkül is akár egy életen át együtt lehet lenni valakivel, csak ne lepődjünk meg ha a kapcsolat minősége is a padlót verdesi majd.

2020. ápr. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Én azért kíváncsi vagyok, hogy mi nem jó... Leírnád, hogy miért érzed jobban a munkahelyeden magad mint a pároddal?
2020. ápr. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem is inkább az érdekelne hogy mi állhat annak hátterében hogy nem szereted. Persze tiszteletben kell tartani a döntésedet, de hidd el elég nagy kincs ha valaki még 3 év után is nagyon szeret. Ezért elgondolkoznék, hogy nem-e lehetne még megmenteni.
2020. ápr. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!