Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért viselkedik így a párom/e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viselkedik így a párom/exem? Mentális probléma lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

28 évesek vagyunk, és szeretnék segítséget kérni, hogy a barátnőm, miért viselkedik így, nem tudom hogy van e rá ésszerű magyarázat, de remélem van aki tapasztaltabb hasonló ügyekben. Tanácstalan vagyok.


Történet: 2015ben ismerkedtünk meg azóta rengetegszer szakított velem én ő vele soha. Voltak kisebb és nagyobb szünetek és volt amikor talált mást úgy, hogy közben engem szeretett és velem is tartotta a kapcsolatot, ami beszélgetés volt csak, de napi szinten, és egyszer több is. Majd újra összejöttünk.


Cirka 1 hónapig volt az illetőkkel. Soha nem veszekedtünk, mindig szépen és kedvesen beszéltünk egymással, és váltunk el, és ami a legrosszabb tudom, hogy szeret és én is szeretem őt (ha nem is fellángolással de hiányzunk egymásnak). Még ennyi idő és ezek után is, és ő valahogy úgy érzem hogy jobban is, mint lassan én őt. (Én már sajnos nem bírom. Jelen pillanatban 20 feletti a szakításunk száma, ez alatt 3 barátja volt.)


A szakításokról annyit, hogy soha semmi komoly indok nem volt. Az utolsó, hogy elköltözött, azért volt, mivel nem szóltam hozzá. Ő szint úgy 2 napig (azt hittem csak egyedül szeretne lenni). 2 nap után bejelentette, hogy költözik ő ezt nem bírja. Előtte semmi baja nem volt, és azt akarta, hogy vállaljunk gyereket (3 nappal szakítás előtt). Majd 4 hétre rá szintén talált mást, de akár hányszor találkozunk láthatóan rajong értem, és mielőtt összejött a mostani sráccal komolyabban össze is gabalyodtunk, közvetlenül mielőtt összejött vele. Szerintem pótlékot keresett. Azóta napi szinten keres ír, tény lassan válaszol/reagál az üzenetekre, de mindig keres, hogyha nem válaszolok neki.


Én ezt már nem bírom, és ameddig tudtam kitartottam mellette összeszorított foggal.


Mikor szakítás után összejöttünk többször megkérdeztem, hogy miért csinálta, erre a válasza az volt, hogy rengeteg rossz gondolat volt a fejében, elborult az agya, hogy nem illünk össze, nem passzolunk...

Ezekben a tisztább pillanatiaban, mondta hogy tudja hogy hülyeség mert összeillünk, és úgy szeret mint soha senkit és sajnálja hogy ilyen, de van hogy elkattan és sokszor próbálja visszatartani de van amikor már nem megy neki.


A problémák és mint mondtam jelentéktelenek, soha nem tudtuk megbeszélni, mert egyszerűen nem lehetett vele, hiába ültem le vele... ez ment éveken keresztül..inkább szakított velem. Én mindenben partner vagyok, és ha a párom szeretne valamit, minél hamarabb próbálok a kedvére tenni, ez legyen tárgyi vagy élményi alapú dolog (pl.:utazás), szeretek örömet okozni neki és boldognak látni. Én úgy gondolom minden problémát meglehet velem beszélni, de ha nincs kommunikáció maximum csak találgathatok, hogy ő mit is akar. Igazából én valami mentális problémára gondoltam, de teljesen tanácstalan vagyok, és már beleőrültem.


A közös cuccok, amiket felépítettünk az összeköltözésünk óta, spórolt pénzek is szétosztva stb. Lényegébe mindent eldobott, szétzúzott.. Azóta bulizik és szórakozik, és szintén napi szinten tartja velem a kapcsolatot, amíg ezzel a sráccal össze nem jött állandóan átjárt és mindennap rám írt. Most már kevésbé, de így is keres. Én őt egyáltalán nem.


Köszönöm előre is a segítségeteket!



2021. júl. 30. 17:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
En egy borderline-os no vagyok. Gyanusan ismeros dolgok ezek. Egyutterzesem!
2021. júl. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg simán csak egy önző gyökér, aki pörget, mert megteheti. Ki kéne őt zárnod teljesen az életedből.
2021. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem érzem magam hülyének, bár teljesen igazatok van. Voltak olyan szakitasok amik 1 hétig tartottak. 15 éves korába osszejott egy kis fiú neki aki meghalt. Ennek tudtam be a viselkedés problémát. Többek között én is a borderline kort illetve a skizofréniara gondoltam de sose tudtam ravenni hogy pszichológust felkeressen.
2021. júl. 30. 19:49
 14/24 A kérdező kommentje:
Azzal nem értek egyet, hogy a végén rám marad. Nem szeretnék tőle már semmit, bár sajnálom hogy nem tudok neki segíteni, és a családja is elviseli ezt. Ők ezzel nem foglalkoznak, nem tartják hibának.. Nem érdekli őket vagy nem látják a helyzetet.
2021. júl. 30. 19:53
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen történhet különösebb tünetek nélkül...
2021. júl. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is a bipoláris felé húznék, valami borderline-szerűség, de ezt persze nem lehet megmondani így látatlanban, meg hát szakemberek se vagyunk. Lényeg hogy kattant, igen.


Te pedig engeded hogy hülyére vegyen és rongyként használjon, nagyon kicsi az önbecsülésed. Már rég dobni kellett volna és nem engedni, hogy így bánjon veled.


Nagyjából ezt a témát dolgozza fel az Egy makulátlan elme örök ragyogása című film, tudom ajánlani.

2021. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
48%
Általánosságban kerülni kéne a pszichiátriai kórképek felállítását. A tisztelt kérdező meg inkább beszélje meg a párjával, hogy mi a frászt csinál. Szerintem azon kívül, hogy egy öntörvényű önző lény, nem biztos, hogy bármi problémája van.
2021. júl. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Skizofrenia mindenesetre mas. Ott hallucinaciok, tevkepzetek miatt lehetetlen a normalitas.

En vagyok a borderline-os no. Nalam a gyogyszer, oregedes es elkepesztoen jol kezelo tars az, ami egeszen jo szinten tart tobb evenkenti kitoreseket leszamitva.

2021. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Így van. Szerintem ez még csak nem is borderline. Csak tudja, hogy ezt megteheti és meg is teszi.
2021. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendes csávónak tűnsz, majd ha kijózanodsz meglátod, hogy sokkal többet érdemelsz. Szerintem nárci, de minimum önző liba, nem szeret csak előrángat amikor úgy tartja kedve. Lépj ki ebből, gyászold meg és legyél egy egyenrangú kapcsolatban boldog. Tudom miről beszélek és tudom milyen benne lenni, amikor azt hiszed ilyen a szerelem. Nem ilyen, itt csak te szeretsz egyedül. Kitartás.
2021. júl. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!