Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Külön kassza esetén hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza esetén hogy "figyelitek" a másik pénzügyeit?

Figyelt kérdés

Leírom nálunk ez hogy volt/van:


Külön kassza van, még csak a közös dolgok sincsenek felezve amiket mi veszünk ( érzésre kb egyenlő), de azért kb az egyensúly tartva van, hol én hol ő fizet.


Össze költözés előtt mivel a családom üres ingatlanába költöztünk mondtam spóroljunk önerőre hisz nem lesz semmi kiadásunk a házra,szüleim támogatásként fizetik a rezsit stb, vesznek nekünk dolgokat vagy főznek mivel anyum ráér.( bár mondtam hogy megoldjuk nehogy már ti álljatok mindent, de nem értik)


A lényeg hogy most könnyen félre tudnánk tenni, amit én megteszek. Rendben nekem nincs nagy kiadasom neki van az autója meg egy mellékállású vállalkozása. De valahogy nem akar gyarapodni az ő félre tett pénze már 2éve kb ugyanannyi..valahogy úgy látom hogy nem érdekli ha marad pénze a hónapban marad ha nem akkor vesz el a kevés félretettből..


2021. aug. 30. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Hát mondjuk csináljátok egy kasszát, amire minden hónapban mindketten betesztek x forintot, amit előre megbeszéltek?
2021. aug. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Lehet csak nem köti az orrodra mennyi félre tett pénze van
2021. aug. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk nincs ilyen gond. Külön kassza van, van a közös dolgoknak húzva egy összeg, amit mindenki belead (kajára, rezsire, nyaralásra, stb), a többivel meg azt csinálunk, amit akarunk.


Én szinte csak félreteszem a fennmaradó összeget, esetleg egy keveset költök a hobbimra belőle, úgyhogy néhány éven belül tudok venni a mostani lakásomból egy nagyobbat. Hogy a párom mit csinál, az nem érdekel ilyen szempontból. Tudom, hogy gyorsabban haladnánk, ha együtt gyűjtenénk, de ugye érted az iróniát abban, ha valaki külön kasszán van, mégis közös tulajdonú lakást vesz...? Együtt élünk, de semmilyen tulajdonunk nem közös és nem is hagyom, hogy az legyen. Ha ő a gyűjtött pénzéből vesz egy autót mondjuk, az is teljesen az ő nevén lesz. Lehet, hogy néha használom én is, ahogy ő is nálam lakik velem együtt, de attól még megvan az, hogy minden egyértelműen valakié.

2021. aug. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
85%

Nem akarok ezzel jönni, de szerintem ez off. Mármint, én nem lennék ilyenben-így együtt.

Ha jól értem, minimum 2 éve már együtt vagytok. Abba most nem megyek bele, hogy a külön kassza számomra mit jelent, de mondjuk közös kasszát is csak normális partnerrel lehet. Te félre teszel, ő nem. Gondolom nem 16 évesek vagytok. Te tudod ki mellett képzeled el a jövőt, kinek akarsz lebabázni...de ne feledd: "mindenki olyat szagol..."

2021. aug. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, hogy nem lehet spórolni, ha csak ételre és tisztítószerre költötök. Ha meg a vállalkozására költi, akkor meg kellene gondolnia, hogy megéri -e csinálni, ha nem rentábilis.
2021. aug. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

A #4. válaszoló szóról szóra leírta, amit én akartam.


Nem biztos, hogy ez a párkapcsolat vezet valahová.

2021. aug. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, hogy nem ott van a fèlretett pènze, ahol te nèzed.

Amúgy meg már èvekkel ezelőtt is írtuk többen, hogy ne úgy tegyetek fèlretett, hogy "amennyit csak lehet". Nyissatok egy közös számlát, ahova minden hónapban mind a ketten x-x összeget ráutaltok. Arról nem költöztek, az a házra fèlretett pènz. Így garantáltan gyarapodna, ès látnátok hogy álltok. Tiszta sor.

De neeem, mèg vèletlenül sem. Egyszerűbb kiírni egy újabb nyamvadt kèrdèst arról, hogy nem növekszik aegtakarítás.

2021. aug. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

Tehát a családod ad ingatlant te biztosítod az ingyen lakhatasat és számodra ez fele fele.


Logikus.

2021. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

#8, az ingyen lakhatást nem ő biztosítja, hanem a szülei. Ez nagyon nem ugyanaz. A kèrdező semmi ad bele semmivel sem többet a közös èletbe. Azok a szülei. Ja ès cserèbe meg elvárják, hogy menjen ingyen ugrálni meg segíteni a vállalkozásukba.

A csajnak van normális állása, plusz mellèkesrn is dolgozik, a kèrdező meg ott szerencsètlenkedik ingyen szülei boltjában, amit nem is szeret, de hát normális állást nem talál, mert mèg mindig a sebeit nxalogatja egy èvekkel ezelőtti munkahelyi dolog miatt.

2021. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
#10 A csaj vásárolja a kaját stb ha jól emlékszem, a kérdezőnek nincs munkája, a szülei vállalkozásában dolgozik, és fizetség helyett vannak a lakásban. Így azért már nagyon nem ugyanaz a helyzet. Én nem gyűjtenék vele közösre, milyen önerő, ha csak a csaj hitelképes vagy a szülei vállalkozása nevére lesz egy újabb ingatlan, amiből majd kitehetik? Ja, és a kérdező évek óta több ezer kérdést feltett már, amiben a nőt szapulja. Az én kérdésem az, hogy miért van még mindig vele. De erre persze nem fogok választ kapni.
2021. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!