Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Tudom, hogy jó döntés volt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom, hogy jó döntés volt a szakítás, de mégis fáj?

Figyelt kérdés

Nem szeretném taglalni a részleteket, csupán a lényeget: az illető nem "csak" a női mivoltomban alázott meg, hanem emberileg is. Lényegében kikényszerítette azt, hogy szakítsak. Én szerettem őt, próbáltam vele megbeszélni a dolgokat, kértem keressünk megoldásokat, de nagyon durván elutasította minden próbálkozásomat. A végén már feladtam, és szakítottam. Pedig nem ezt akartam, de muszáj volt, mert a viselkedése az kritikán aluli volt emberileg. Erre neki állt feljebb hogy szakítok, érzelmileg zsarolni kezdett, bűntudatot akart kelteni bennem. Mondtam neki, nyilvanvaló hogy nem kellek neki, a sok elutasítása (a kapcsolat rendezésére tett kompromisszum ötleteim), az hogy konkrétan semmit nem tett a kapcsolatért,egyértelművé tette számomra azt, hogy ezzel "megmutatta a kifelé utat".

Tudom jól, hogy jó döntést hoztam, az önérzetem sem bírta már elviselni a semmibe vételem, de mégis fáj hogy szakítottam, mert bennem a legjobb szándék volt, hogy hozzuk rendbe. Volt már valaki hasonló helyzetben, hogy kénytelen volt szakítani a másik viselkedése, hozzáállása miatt?


2022. máj. 25. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és tudom,hogy baromira fájdalmas,ha szerelmes vagy,de azért nem annyira,hogy teljesen vakká tegyen.Csakhogy majd elmúlik.Ha meg benne maradsz egy ilyen kapcsolatban,az is fájdalmas,csak egyrészt nem múlik el,másrészt téged is erősen lerombol.
2022. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Ez természetes dolog.

Attól, mert valami jó döntés volt, még nem is biztos, hogy kellemes. A szakítást is egyfajta gyászreakció követi. Az éeltedből távozott valaki, aki eddig része volt. Ez általában nem kellemes, akkor sem, ha egyébként enélkül még rosszabb lenne a folytatás.

Nyugtasson meg a tudat, hogy jól döntöttél, egy döglődő kapcsolatban még évekig sínylődni egy olyan mellett, aki a legkisebb mértékben sem támogatja annak rendbetételét, egyszerűen butaság lenne. Egy ideig még fájni fog, de később talán mint életed legbölcsebb döntésére fogsz emlékezni, amikor megszabadultál egy arrogáns, zsaroló jellemtől.

Én büszke vagyok rád, hogy megtetted. Sokan sajnos nem merik, és akár a teljes életüket is tönkrekehetik így.

2022. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, pont az volt a baja hogy átláttam rajta. Sajnos így is sokáig türelmesen vártam, de az utolsó csepp a pohárban az volt, hogy egyszerűen semmilyen érzelmi megerősítést nem adott, úgy bánt velem érzelmileg, mint egy ridegen tartott "állattal" és amikor szomorú voltam, nem vígasztalt, hanem magamra hagyott. Ő provokálta a szakítást, aztán ő sértődött be hogy szakítottam.
2022. máj. 25. 16:34
 4/12 A kérdező kommentje:
Sokszor volt, hogy számomra ismeretlen ok miatt, egyik napról a másikra teljesen elfordult tőlem, a kommunikációt csökkentette, és mindig vmilyen hangulatingadozásra fogta. Az utolsó ilyennél besokalltam. Napokig hozzám sem szólt, az üzeneteim olvasta, de nem reagált. Majd x nap múlva hogy nincs semmi baja, csak a hangulati gondok, amik miatt már több fontos embert elveszített és nem tud ezzel mit kezdeni. Kérdeztem akar-e ezen változtatni, mert kb lábtörlőnek érzem magam. Érdemi választ nem kaptam. Konpromisszumot ajánlottam. Arra sem reagált. Szakítottam.
2022. máj. 25. 16:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha így bánt veled mint amit leírtál a #3, és #4 válaszodban akkor mi a fenét akartál még ezen javítgatni?

Neki ilyen az alapszemélyisége és te ezt akartad megváltoztatni olyanra ami neked jó lenne (ez érthető). Csakhogy nem lehet senki alapszemélyiségét megváltoztatni, átnevelni. Egy két dologban lehet alkalmazkodni a másikhoz (és egy jó kapcsolat érdekében kell is), de ő nem akart hozzád igazodni.

Te egy számodra toxikus emberhez ragaszkodsz, pedig tudod hogy magadnak ártasz vele. Valószínű hogy te is úgy jártál hogy kezdetben felruháztad olyan jó tulajdonságokkal amik nem is voltak neki, aztán amikor feloszlott a rózsaszín köd, akkor jöttél rá hogy milyen ember ő valójában.

Ha ő nem akar együttműködni veled, akkor te nem tudsz semmit csinálni, azon kívül hogy megpróbálod minél gyorsabban elfelejteni.

Ha egyedül nem tudsz ezen túllépni akkor keress fel egy pszichológust.

Egyszer már kiírtad ezt a kérdést, de látom hogy még mindig nagyon fel vagy dúlva (megértem).

Itt az előző kérdésed:


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__szaki..

2022. máj. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ő tudja hogy ilyen, és ő mondta hogy ez mindenkinek gond volt, de ő ezen nem akar változtatni. Hiába fordulnak el tőle sorra az emberek.
2022. máj. 25. 18:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akinek hangulatingadozásai vannak az gyakran bűntudatot érez olyankor mikor nincs jól. Esetemben legalábbis ez igaz. Tehát nem szeretek senki közelében sem lenni, mert nem érdemli meg, hogy én a rossz kedvemmel "fertőzzem". Két dolgot tehetsz, vagy hagyod, hogy ezt később is megélje egyedül vagy bíztatod, hogy olyankor is ugyanaz a személy és te azzal az oldalával együtt is el akarod fogadni és szeretni. Volt mostanában egy kialakuló kapcsolat, de nekem a gond az volt, hogy nem szánt rám annyi időt, mint szerettem volna, és igen ez is tűnhetett neki is elhidegülésnek, de egyszerűen nem értette meg, hogy többször szeretnék vele személyesen találkozni, mert a chatelés az csak egy pótlék, hogy ott is van a másik, de tulajdonképpen mégsem.
2022. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nála ez a hangulati valami csak kifogás volt. Tárgyként akart kezelni, akit kedve szerint elővesz, meg elrak. Ezek a hangulati dolgai kizárólag rám korlátozódtak, de már rájöttem, hogy az összes eddigi nőjének ezt adta be. Mert így nem vádolható azzal, amit pedig tesz: a másikat tárgynak nézi.
2022. máj. 25. 21:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én. A legjobb döntés, de piszkosul fáj. Az idő segít, és ma már. Bánom, hogy nem hamarabb szakitottam.

Az hogy valaki klinikai eset nem a Te hibád.

2022. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es valóban az! Tudja hogy olyan tulajdonságai vannak, amik miatt már sok ember elfordult tőle, de elintézi annyival, hogy ő ezt nem tudja kezelni. Magyarán inkább tönkretesz, elveszít embereket, minthogy saját magán változtatna.
2022. máj. 25. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!