Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Az miért van rendben, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az miért van rendben, hogy a nő fizikailag bántalmazza a férfit?

Figyelt kérdés
Tegnapi napon elmérgesedett veszekedés során a (volt) barátnőm 2x is megpofozott. A szomszédok hallották a veszekedést, hallották, hogy ő üvölt, mint egy eszelős, de nem segítettek. Azóta akárkinek elmesélem a közös ismerősök közül, senki nem szól semmit. Ha fordítva lenne, akkor persze a fejem venné már mindenki.

2023. márc. 7. 13:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván fizikailag erősebb vagy, tehát komolyan megverni sem tudna, mert lefognád a kezét. Ez a két pofon megalázó lehetett, de nyilván nem akadályozott meg abban, hogy pl. távozz a helyszínről (ami a legegyszerűbb módja a további bántalmazás megelőzésének).

Amúgy volt barátnőddel miért tartod a kapcsolatot?

2023. márc. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs rendben. Nyugodtan tegyél feljelentést.

Ugyanakkor mivel fizikailag erősebb vagy, ő meg semmi kárt nem okoztt benned, így nehéz komolyan venni. Mámrint... nem minősül fenyegetésnek a dolog. Ha te ütötted volna meg ugyanakkora lendülettel, nagy eséllyel nagyobb sebesülést okozol neki, mint ő neked.


De teljesen mindegy, dobd ki, egy erőszakos embert tilos megtűrni párkapcsolatban.

2023. márc. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Engem is pofozott már fel férfi, hiába sírtam, kiabáltam, senki nem segített.Lett egy monoklim, ennyi.

Én el sem meséltem senkinek, mert szégyelltem, hogy ez történt velem.Letagadtam inkább, hogy megvertek.

2023. márc. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
31%

Hát, ez valóban kicsit igazságtalan, de ez nem a jog hibája, hanem az emberek ostoba beidegződései. Kicsit olyan ez, mint amikor a feketék kitiltanak egy fehéret, az nem éri el az ingerküszöböt, fordítva viszont nagy-nagy hangoskodás követi az esetet.


Fogadd el, lépj tovább!

2023. márc. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszik, hogy domina szerepet játszik.
2023. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rendben, szakíts.


Amúgy ha nem szakítasz, akkor pont te fogod azt az üzenetet küldeni pl felé, hogy ez rendben van.

2023. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rendben. De az hogy a szomszédok nem kapták ki a szekrényből a szuperhős köpenyt és törték rátok az ajtót, hogy megmentsenek nem jelent semmit. Ha te ütötted volna agya-főbe őt azt is pont ugyan úgy leszarták volna.
2023. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nem szeretnek más balhéjába belekeveredni. Lehet felháborodni, hogy milyen közönyös mindenki, de mindenkinek a saját testi épsége a legfontosabb. Plusz kívülállóként soha nem egyszerű megítélni egy helyzetet. Azt írod közös barátoknak panaszkodtál erről. Mit tudják ők azt, hogy esetleg nem-e békültök ki holnapra, vagy esetleg a csaj egy teljesen más sztorit ad majd elő a történtekről és ha "rossz oldalt" választanak, akkor később rajtuk csattan majd.

A bántalmazás senkitől nem elfogadható, de sajnos külső segítség magától szinte soha nem lesz. Neked kell felállni és elmenni. Ha azért "volt barátnő" már, mert azóta kiraktad, akkor helyesen jártál el.

2023. márc. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként milyen segítséget vártál volna? Férfiként nem tudod egy nő kezét lefogni? Vagy abban kellett volna segítség, hogy valaki - szintén eszelős módra - visszaordítson a barátnődnek? Te komolyan azt gondolod, hogy kívülállóknak erkölcsi kötelessége lenne így beleavatkozni a ti perpatvarotokba?
2023. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Nincs rendben egyáltalán, és ilyen esetben ha a férfi visszaüt vagy csak lefogja a nőt, akkor abból könnyen fordított felállás születik. A szomszédok gondolom csak azt hallották, hogy egy nő ordít (esetleg te is vele), és úgy általánosságban nem akartak beavatkozni - lehet ha te segítségért kiabálsz más lett volna a helyzet (fordítva, ha a nő sikoltozik, ordít, akkor sem mindig avatkoznak be, jó esetben legalább valaki rendőrst hív).


Hogy érted, hogy ismerőseid nem mondanak semmit rá?


Szakíts a nővel, ezt tudom tanácsolni, ne maradj bántalmazó kapcsolatban.

2023. márc. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!