Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan szakíthatnék ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szakíthatnék ilyen helyzetben? Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Sajnos a környezetemben nem igazán van olyan ember akitől tanácsot kérhetnék és őszintén szólva kicsit szégyellem is magam. A barátommal tavaly júniusban ismerkedtem meg, amikor a lehető legrosszabb helyzetben voltam. Nem volt munkám és a kutyámmal voltam albiban, full eladósodva. Éppen fontolgattam, hogy hazaköltözöm a szüleimhez, de a barátom felajánlotta, hogy kifizeti az elmaradt albérlet/rezsi árát csak, hogy itt maradjak. Őszintén nekem ez akkor nagyon tetszett benne, hogy még csak ismerkedtünk, de már ennyire fontos voltam neki és ilyen szinten velem akart lenni. Úgy nagyjából fél évig minden tök jól alakult köztünk, persze kisebb gondok akadtak, de boldogok voltunk együtt. Év elején lett nekem is munkám, elkezdtem neki visszafizetni az adósságomat, tervezgettük a jövőt stb. Csak sajnos március közepén eltört a bokám, azóta itthon vagyok és nem rég ki is rúgtak az új munkahelyemről. Pedig szerettem volna szakítani a barátommal, mert időközben kiderült róla, hogy full idegbeteg/agresszív, többször is megverte már a kutyámat és sokszor félek, hogy engem is bántana. (Hajtépés pl.volt már) Amikor megsejtette, hogy le akarok lépni egyből bunkózni kezdett, azt állította, hogy több millió forinttal lehúztam, ami nem igaz, mert bár, 900 ezer ftot tényleg kölcsön adott, de arról írtunk papírt és a szakítás után akarom is neki törleszteni, ha helyre jön a lábam és lesz munkám. Viszont ő 5 millió ftról beszél, mert annyi megtakarítása volt mikor összejöttünk, amit feléltünk meg sokat buliztunk stb, de nem húztam le róla, szóval nem értem miért rajtam kéri számon. Szeretnék minél előbb hazaköltözni a szüleimhez, de sajnos a lábam miatt komplikált a dolog és ők sem látnak szívesen, amíg nincs munkám. Máshova nem tudok menni, a kutyámról sose mondanék le, de így meg barátok sem jöhetnek szóba. El vagyok keseredve és már nagyon bánom, hogy pénzt fogadtam el a barátomtól, ha tudom, hogy ez lesz belőle menekültem volna már az elején. Szavakkal minden egyes nap bánt, kiabál, sajnálja a kaját, a kutyámmal is csúnyán bánik, korlátozni próbál, fenyeget stb. Nem nagyon látom a kiutat, de valamit lépnem kell, mert ez így nem mehet tovább. Ti mit tennétek? Tudom, hogy hibás vagyok és nem kellett volna pénzt elfogadnom, de szenvedhetek örökké egy rossz döntés miatt. Aki volt már hasonlóan rossz helyzetben hogyan oldotta meg?

Kérlek ne ítélj el, hidd el utólag már én is látom hol hibáztam és, ha lehetne megváltoztatnám a múltat.


2023. ápr. 23. 09:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Több dologban hibáztál nem csak egyben.


Csupa rossz döntést hoztál.


Szüleidhez sem mehetsz..


Ez most sajnos a te hibád, kivétel h a bokádat eltörted.


Ha a szüleidhez nem tudsz hazamenni, akkor nem tudsz tenni semmit. Ha rendőrséget is hívnál, azt mondanák menj el. látható nyomok nincsenek, azt h a barátod agresszív azt magasról le fogják sz**arni mert nem lesz bizonyítható.


Csak egy megoldás van, hogy szépen elmész, elköltözöl akár rokon vagy baráthoz.

Ha nem lehetséges a költözés, akkor...


Lehet, hogy még 2-3 hónapon át mindent el kell viselned, sőt talán tovább is amíg nincs munkád.

2023. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom milyen a kapcsolatod a szüleiddel...de ha elmondanád nekik, hogy mi a helyzet, bokatörés, agresszió stb mindent, kizártnak tartom, hogy ne segítenének. Legalábbis normális szülőt szerintem nem érdekelné ilyen helyzetben, hogy épp van-e munkád vagy sem, megpróbálna segíteni.


Én hozzájuk fordulnék és igyekeznék a jövőben okosabb döntéseket hozni.

2023. ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szuleidre szavazok, mondj el mindent. Én sem hiszem, hogy magadra hagynának.
2023. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A szüleim nagyjából mindent tudnak és engednék is, hogy hazamenjek, tavaly apukám még a kutyusnak is csinált kennelt meg minden, de ki vannak akadva, hogy megint nincs munkám és van egy függőségem, ami miatt elítélnek ezért hosszútávon nem tudom mennyire jó ötlet. Talán még a nagymamám jöhet szóba, mert nagyon szeret és mindig számíthatok rá, de ő meg egy kis faluban lakik és a legközelebbi város 30km tőle, az is Debrecen, ami egyrészt nagyon messze van a mostani lakóhelyemtől, másrészt úgy tudom rémes fizetések vannak a szakmámban arra felé.
2023. ápr. 23. 10:28
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
De nem maradsz otthon, vagy a mamádnál örökre, inkább ok, mint az agresszív pasid.
2023. ápr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha engednék akkor mi a probléma? Összeszeded magad és kész, megmutatod nekik, hogy képes vagy rá. Rémes fizetések? Basszus a semminél is rosszabb??
2023. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azon nem gondolkoztal, hogy amig a szuleidnel elsz, mondjuj megprobalsz erett, felnott modon elni? A bulizas meg a fuggoseg is kezelheto. Azon kene elgondolkoznod, hogy te miert vagy keptelen a normalis eletre es mikor szeretnel mar felnoni vegre, hogy ne masokra szorulj. Hol vannak a terveid? Mi lesz a jovod? Mit teszel erte? Azt gondolod ezek lenyegtelen kerdesek? Sodrodsz es krvara nem tudod iranyitani a sorsod. Ez szerinted felnott elet? Szedd ossze magad es menj a szulokhoz. Ott pedig viselkedj ugy, ahogy barki mas is elvarna egy felnott embertol. En meg egy 6 honapos idopontot is bemondanek, hogy lassak, nem vegleg mesz haza. Csak aztan tartsd is be.
2023. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy függőségem ami miatt elítélnek."


Mi ez a függőség?

Drogos vagy? Alkoholista vagy mi?

Erre tapsoltátok el a pénzt?

Talán ezt a függőséget is rendbe kellene tenni előbb vagy utóbb, mert így sosem kupálódsz ki ebből a helyzetből.

2023. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Leclerc ***** válasza:
Én is arra szavazok hogy költözz haza a szüleidhez. Még ha fújnak is rád, ott talpra alhatsz, és el fognak engedni költőzni. Ha viszont sokáig maradsz, ennél a palinál nem lesz menekvés tőle!
2023. ápr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Drog sajnos, de sokat javult az utóbbi időben a helyzet, már 2 havonta 1x használok kb, az is enyhébb cucc (fű vagy buliban eki, ami most a bokám miatt nem játszik). Viszont a szüleim ezt egyáltalán nem viselik el, sok a vita miatta, amit én megértek, de próbálok jobb irányba menni. Igazatok van abban, hogy a hazaköltözés a megoldás, mert bármi jobb annál, ami most van.
2023. ápr. 23. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!