Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan lehet feldolgozni azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet feldolgozni azt a traumát/sebet, hogy ami nekem a szakítással kapcsolatban egy rendkívül mély fájdalom, az a páromnak élete legjobb élménye, ugyanis ő egyből továbblépett egy boldog párkapcsolatba?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, belehalok már csak abba a tudatba, hogy ennyire máshogy fogjuk fel a szakítás tényét. Hogy amíg nekem fáj, addig ő úgy gondol a szakításra, mint élete legjobb döntésére.

2023. okt. 31. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ő már a kapcsolat végén kifelé kacsintot, ismerkedett és megteremtette a lehetőséget, hogy valakivel gyorsan összejöjjön.


Megértem hogy fáj, de nekem ez erőt adna, hogy egy ilyen senkivel voltam együtt és milyen jó, hogy ilyen korán vége lett, nem rabolja tovább az időm. Gyászold meg, tombolj, add ki magadból a dühöt, szomorúságot, majd teremtsd meg a lehetőséget, hogy megfelelő párt találj! Ha egyedül neki megy, akkor beszéld át barátokkal, szülőkkel avagy szakemberrel!

2023. okt. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem az hasonlo a droghoz. Elvonasi tünetei vannak depresszioval jar ha nincs meg az "anyag"

Szép fokozatosan kitisztul az agy az oxitocintol endorfintol es visszaáll eredetibe.

2023. okt. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Ha boldog, hogy vége, akkor mit sajnálsz? Csak irigykedsz, hogy tovább lépett? Így neked se lett volna jó folytatni.
2023. okt. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy így összetörtek. Én is épp egy szakításon vagyok túl, itt nincs másik nő, és tudom, hogy az exem is szenved most, de még így is nagyon nehéz a továbblépés.

Egy párkapcsolat vége mindig fájdalmas, egyfelől a fentebb írt hormonok miatt, másfelől, hogy úgy érzed, becsaptak, érzelmileg kifosztottak, és elvesztetted azt a jövőképet, amit eddig dédelgettél. Sajnos erre a fájdalomra még nem találták ki a megfelelő Algopyrint (ami úgy segít, hogy nem okoz függőséget), és tényleg krva nehéz kimászni egy ilyen gödörből. Nálad az külön nehéz lehet, hogy valószínűleg folyton azzal kínzod magad, hogy milyen jó most nekik.

Nem nagyon tudsz mást tenni, mint hogy megpróbálod elfogadni a fájdalmat és a gyászt, és megpróbálod elterelni a figyelmed valahogyan. (Én pl. itt próbálok mások problémáira fókuszálni, hogy a sajátomra a lehető legkevesebbet kelljen.) Megpróbálod valahogy elviselhetővé tenni azt az időt, amíg a hormonháztartásod helyreáll. Sírj, amikor szükségét érzed, aludj, amikor csak tudsz, próbálj sportolni, szedj vitaminokat, tálálékkiegészítőket (B-komplex, D-vitamin, Ginko-biloba, orbáncfű), amik a depresszió ellen hatnak. Sajnos ennél többet nem tudsz tenni. Ha esetleg segít, hogy kibeszéled, kiírod magadból a fájdalmat, én szívesen elolvasom :)

2023. okt. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A boldogság múlandó. Lehet, hogy most baromira jól érzi magát az exed az új kapcsolatában, de a rózsaszín köd előbb vagy utóbb elmúlik. Mondjuk fél év múlva már talán átkozni fogja a napot, amikor megismerte a mostani párját, míg te erőd teljében leszel és életed legjobb időszakát fogod élni. Szóval hosszútávon elképzelhető, hogy te jársz jobban.
2023. okt. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akár ez is benne van a pakliban, bár most tényleg teljes az összhang köztük. Gyakorlatilag lelki társak, szinte mindenben egyeznek, közösek a céljaik, terveik, a párja miatta fog felköltözni januárban Budapestre, úgyhogy valószínűleg össze is költöznek.

Nem szeretném sajnáltatni magam, de úgy érzem, nagyon nehezen tudom ezt megemészteni.

2023. okt. 31. 17:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az semmit nem jelent, hogy közösek a célok. Az én exem is így szakított velem, hogy akit megismert, azzal közösek a céljai és jön az összeköltözés, de ez csak a legalapabb, ami egy komoly kapcsolathoz kell. A lelki társ számomra sokkal többről szól. Ha nincs meg a mindennapokban az összhang, akkor lószart nem érnek a közös célok.
2023. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!