Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Párom nem rég szakított...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nem rég szakított velem, hogy éljem túl?

Figyelt kérdés
Nem volt megcsalás vagy ehhez hasonló... A végére már szívtuk egymás energiáját, hiába igykezett az egyik, a másik nem úgy vette, ahogy kellett volna, de mégis angyon fáj.. Első barátom volt í(vele csókoloztam először s egyedül) , több,mint 3 év.. 24 éves vagyok..Barátaim itt sajnos nem nagyon vannak, ahol tanulok.. Ha kimegyek sétálnia főtérre, midnenhol Boldog szerelmes pároka látok, a könyvtárba vezető úton is ez a helyzet. Ráadásul holnap vizsga.. Hiába ülök le tanulni.. Miután szünetet tartok a tanulásban, elkezdek sírni s mindent elfelejtek, amit tudtam..A vele kapcsolatos cuccok össze vannak dobozolva, kidobni még nincs szívem.

2015. jún. 3. 08:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves elhagyott!


Ilyenkor nem az a probléma, hogy elhagytak.


Teljesen más.


Nevezetesen az, hogy az érzéseid miatt birtokolni szeretnéd őt. DE EZ NEM ROSSZ, racionálisan analizálva ezt jelenti a szerelem, esetünkben viszont épp ez az, ami negatív hatással van rád.


Tehát a rossz dolgokat két dolognak köszönheted: az érzéseidnek, és hogy nélküle KEVESEBBNEK érzed magad. (Ezért hiányzik.)


(1) Először is az érzésről, a szerelemről. Ez több dologból tevődik össze. Először is hormonális késztetés, vonzalom, akár külső, akár belső tulajdonságok után. Ha ezeket szépen felírod egy papírra (tedd meg!), látni fogod, hogy felsoroltál sok pozitív tulajdonságot.


Amit mindenekelőtt tudatosítanod kell, hogy ezek EGY EMBER tulajdonságai. Ha találomra kiválasztasz száz srácot, statisztikailag bizonyítható, hogy több jó tulajdonságuk lesz, mint az exednek. (Könnyű nekik, százan vannak.) :) Innen kezdve az is csak próbálkozás és idő kérdése, hogy egy olyasvalakit találj, akiben több vagy kevesebb, de szintén sok jó tulajdonság van, mint az exedben.


Ha az ilyen jövendőbelik között érzelmek nélkül körülnézhetnél, azt tapasztalnád, hogy sokan ugyanúgy szimpatikusak és vonzóak (!) lehetnek, mint az exed, csak másként. Lesznek tulajdonságaik, amiket sokkal jobban szeretni lehet, és lesznek mások, amik meg közömbösek, pont úgy, mint az exednél. És olya tulajdonságaik is lesznek majd, amik sokkal izgatóbbak az exednél! :)


Most, hogy látjuk, hogy az exed EGY SRÁC a sok közül, bármelyik pillanatban gondolhatsz arra, hogy betoppan az életedbe egy ÚJ srác, akivel ugyanilyen jó lesz, csak másképp. Nézz körül, és gondolj úgy azokra a párokra, akik boldogan sétálnak, hogy nemrég még ők is épp egy kapcsolat befejezésénél álltak, és szomorúak voltak, de most egy másik párral sétálnak boldogan!


A világban nem csak rózsaszínű párok vannak. Sok rossz kapcsolat is van, és átlagos is, az pedig, hogy te csak boldog embereket látsz, álmodozás. Hidd el, hamar begurulnál, ha látnád némelyikük magánéletét, a veszekedéseiket, vagy épp a szexuális bénázásaikat...


Honnan tudod, hogy nem valami sokkal jobb vár rád a jövőben? Amíg nincs viszonyítási alapod, nyilvánvaló, hogy statisztikailag ez a legjobb. Ha túl vagy öt kapcsolaton, látni fogod, milyen a jó és milyen a rossz, és magadról is többet fogsz tudni!


(2) A másik fájdalmat okozó tényező a természetes birtoklási vágy. Ez egy picit nem jó dolog, de ennek a megoldására is van egyszerű mód.


A birtoklási vágy két dolog miatt sanyargat: az egyik sok-sok megszokott dolog, amit közösen csináltatok, a másik pedig, hogy te, mint ember, hiányosnak érzed magad nélküle.


(2A) Az első dolog - mint a nevében is benne van - megszokások. Ez nem más, mint reflexek. Pont olyan reflexek, mint a pavloviak a kutyáknál. NEM TÖBB! Rendszeresen bekövetkező események miatti függés. Mivel a függést okozó dolgokról le lehet szokni (én a cigiről szoktam le, ami szintén elég kemény dolog) ezért ezen kis idővel túl leszel. A megoldás itt az időd hasznos eltöltése. Még egyszer: HASZNOS! Itt erőszakosnak kell lenned magaddal szemben, ez a megoldás, viszont bármit is cselekszel 28 napig, az az életed részévé válik. Két dolgot tudok javasolni, az első a felszabadult időd lefoglalására a kemény edzés, ami ráadásul endorfint (boldogsághormont) szabadít fel. Ehhez olvasgasd a builder.hu vidám cikkeit, hogy ne összevissza edzzél, és hogy megfelelő táplálkozással az alakodon is tudj formálni, ha akarsz. Én akárhányszor szomorú, vagy bosszús voltam a szakítás miatt, elvánszorogtam a konditerembe, az edzés végén már vigyorogtam! Jobb, mint bármelyik drog - ezt komolyan, tapasztalatból mondom! És a konditeremben meg atom könnyen lehet ismerkedni is, nézz csak körül! A másik, este nyugodtan dobj be egy pohár bort, az alvás is könnyebben fog menni, és igazán úri módon élheted az estéidet.


A második része a sanyarúságnak a hiányérzet. Mármint hogy te kevesebbnek érzem magad, mert ő nincs veled. Ez pedig egyszerű önértékelési zavar. A gyógyítása rém egyszerű: csak egy kérdést tegyél fel magadnak. TÖBB, JOBB EMBER VAGYOK, HA Ő MELLETTEM ÁLL? Nem. Miért is? Mert nem változtat rajtad semmit. Mellette mindig mosolyogtál? Ez nem miatta volt, hanem MIATTAD. TE élveztél helyzeteket, ezért mosolyogtál. Ilyen helyzeteket viszont NEM CSAK Ő tud teremteni! Akkor is nevetsz, ha egy vidám filmet nézel a tévében. A lényeg: SEMMIFÉLE KÜLSŐ HATÁS NINCS ÉS NEM IS LEHET HATÁSSAL arra, ki és mi vagy te. Ha ilyesmi létezne, automaták állnának szerte a városban, amikbe bedobsz egy százast, és úgy sétálsz tovább mellőle, hogy jobb ember lettél. Vagy akár én is melléd állhatnék: hidd el, remek srác vagyok, normális is, és az ágyban is jó. DE BÁRMIT IS MONDOK AKÁR ÉN IS, te egy ember voltál, vagy és leszel, hibákkal és erényekkel, ami SEMMIT SEM VÁLTOZIK sem attól, hogy én állítok rólad valamit, sem attól, hogy akár megnevettetlek, vagy tízszer eljuttatlak az orgazmusig.


Tehát, ha te nem vesztettél semmit az értékedből mert ő elhagyott, akkor pontosan ugyanolyan vonzó és szép vagy, mint voltál egy hete-hónapja-éve. Innen kezdve birtokolnod sem kell pont őt.


Úgy gondolom mindent pontosan leírtam, de ha kérdésed lenne még, bátran.

2015. jún. 15. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen Kedves Hajnalozó!

Hasznos volt az írásod. Csak még néhány dolgot ezekből meg is kell élnem, s teljesen felfognom, nem csak így elolvasnom és hopsz, már túl is vagyok.

2015. jún. 15. 09:30
 13/14 A kérdező kommentje:
De tényleg Köszi, Hajnalozó :)
2015. jún. 15. 09:31
 14/14 anonim ***** válasza:
Örömmel, és kitartás! :)
2015. jún. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!