Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Most maradjak ebben a kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most maradjak ebben a kapcsolatban, mert "ilyen jó fickót" nem találok többet?

Figyelt kérdés

Úgy érzem kiszerettem belőle, gyorsan felidegesít, elfáradtam jobbá tenni a kapcsolatunkat, a pénzzel is hadilábon állunk, feljön minden gond ami valaha létezett köztünk.

Sokkal több energiám van, ha nem vagyok mellette.


Ugyanakkor tényleg kedves, ilyet nem találni minden sarkon férfi, habár neki is vannak hibái, de kinek nincsenek? Viszont már tényleg boldogtalan vagyok, szenvedek, és azzal traktál anyám, hogy ilyet nem találnék sehol, csak a rosszak maradtak, akik megcsalnának, nem szeretnének igazán stb.


Tényleg meg kéne állapodnom mellette, és valószínűleg keserűségben leélnem az életem? Elfogyott az erőm...


2017. aug. 9. 12:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
35%

#10. Ezen szót észre sem vettem. A szeretet és a szerelem között van különbség. Nem tudom, hogy a posztíró tudja-e ezt.


Amúgy erre írhatnám azt is, hogy régen hogyan is mentek a kapcsolatok. Ugye sokszor volt 'kényszer' házasság, ahol a fiatalokat csak azért adták össze, hogy a földek közös családi vagyont alkothassanak. Ezen fiatalok általában úgy mentek bele a kapcsolatba, hogy nem voltak elvárások. Nem ismerték egymást, nem szerették egymást ezért alulról indultak. Nekik úgy kellett megszeretni a másikat, hogy nem volt választásuk. És bizony sokan meg is szerették egymást mert alulról csak felfele visz az út.


Manapság ugye úgy megyünk bele a kapcsolatokba, hogy magasak az elvárások. Legyen ilyen-olyan, tudjon ezt-azt, dolgozzon ilyen-olyan helyen, legyenek céljai, legyenek álmai, legyen izmos, szőrös vagy épp teljesen csupasz, legyen magas-alacsony... szóval a lényeg fentről akarjuk kezdeni. Három perc alatt döntünk valakiről és ha nincs szikra, máris húzzuk a következőt jobbra a Tinderen. Ha meg megvan a szikra, máris indul a szerelem, természetesen a magas elvárásainkkal... Ami pedig csak egy irányba vezet: lefele. Aki ideálokkal érkezik egy kapcsolatba az hamar koppan mert nem a másikat fogja nézni, hanem az ideálhoz fog mindent hasonlítani.


Most a kérdés ezek után, hogy mi a baj a sráccal?

2017. aug. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A két végletet írtad le. Szerencsére nem így működik mindenki. Egyáltalán nem kell, hogy gond legyen a sráccal. Szimplán rájött a kérdező, hogy mégsem ő az igazi. Elmúlt a rózsaszín köd, ami előfordul. Pont ezért van a kapcsolat a házasság előtt, hogy legyen időnk megismerni a másikat, eldönteni, hogy tudunk-e együtt tervezni hosszabb távon, avagy nem.


Ami régen volt, az régen volt. Nem tartom azt sem értelmes döntésnek, hogy emberek házasodtak kényszerből. A kényszer sosem vezet jóra, nem véletlenül változott ez meg. Az meg, hogy rengetegen már tinderen ismerkednek és nem is emberként kezelik a másikat, hanem tárgyként, szintén nagy probléma, de majd elmúlik és jön helyette más hóbort a fiatalok körében. Felesleges ezen fennakadni, meg jelenleg nem is ez a probléma forrása a kérdező esetében.

2017. aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem fennakadás. Csak elveszett a párkapcsolat keresés sok évezredes célja... De mindegy, mindenki úgy él ahogy szeretne.
2017. aug. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem veszett el. Csak sokkal tovább tart rájönni, mi is a valóban fontos.
2017. aug. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Ma mi a fontos?


Első helyen a szerelem - Az agyunk legnagyobb átverése amit azért tesz, hogy ne maradjunk egyedül. Persze sokan olyanok mint a drogosok és csak ezt az érzést hajtják de valljuk be, nem ez a fontos.


Sokan szerelem nélkül sem hajlandók belemenni egy kapcsolatba mert nem értik meg, hogy ilyen elvárásokkal csak zuhanni lehet (ha más nem, akkor amikor a szerelemből átmegy a kapcsolat az alkudozásba). Pedig a szerelem nem feltétele a hosszú távú kapcsolatnak, de hát a drogosoknak ilyenek.


Aztán ott vannak a felszínes igények, mint - párszázalékos testzsírtömeg, divatos ruhák és kiegészítők, autók, érdeklődési körök. Igen, ezek mind fontosak egy mély és őszinte kapcsolathoz. Öltözzön úgy mint a többi tucat ember, gyúrja ki magát mint a többi tucat ember, legyen bömös, legyen vip a prlmntben stb stb... vagy járjon fesztiválra, legyen hippi vagy épp vegán. Tényleg fontos dolgok ezek is.


Igazából ez a mai p0pkultúra ára, hogy ilyen lelkisérült emberek közül lehet csak válogatni. Ma a tudás nem sikkes, a tanulás kocka pedig mennyivel jobb egy olyan emberrel beszélgetni aki érti is a világ működését, nem csak hedonista módon élvezi. Most gondolj bele: ennyi ökörséget leírtam és szerinted hány olyan nő van aki képes ezt befogadni és elviselni? Nem sok, szóval igazából én ba***am rá ezzel....

2017. aug. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!