Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Jogos a kiakadásom a fiam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a kiakadásom a fiam apjára vagy túl reagálom?

Figyelt kérdés
Volt párommal 3 évig voltunk együtt, született egy kisfiunk. Tervezett baba volt. Pár hónapos volt a pici mikor elhagyott minket egy másik nő miatt. Nos ezzel a hölggyel egy éve vannak együtt, és most kiderült az a nő is terhes. Teljesen kiadkadtam. A ki fiúnkkal nem foglalkozik havonta 1x felbukkan, gyerektartást fizet, de nemsokmindent. Ezen kívül nem vásárol a gyereknek semmi. A párja akart gyereket (20 éves) az én volt párom honapokkal ezelőtt még tiltakozott ez ellen de most mégis jön a baba. Elküldtem a francba. Nem azzal van a bajom, hogy lesz babajuk, mert érzelmileg már nem köt hozzá semmi csak bosszant, hogy nekem meg azzal takarodzott, hogy azért nem fizet többet, mert nem tud, mert akkor "éhen hal". Kérdem én... Ha magukat se tudják eltartani minek meg egy éhes száj? És most a párjának nagyon nagy lett arca hogy terhes. Mindig kevesebbnek érezte magát nálam emiatt, hogy nekem van egy gyerekem a volt paromtol neki meg nincs. Szerintetek mi lesz ebből?
2018. ápr. 12. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Mi lesz ebből,még egy elhagyott gyerek,ezt boritékolom. Az ilyen férfi nem családba való. Én volt férjem a gyerektelen barátnőmmel lépett le,az már csak hab volt a tortán h anyós falazott hozzá,nem érdekelte h az unokájával csesz ki,mondjuk sose érdekelte öket az unoka.. A férjem elvagyontalanitotta magát,egy gyufás dobozt nem kapott a fiam tőle,de még csak rá se néz évek ota,jok az ügyvédei,én meg feladtam h széllel szembe.. Sajnos mi nők későn látjuk meg a fátol az erdőt. :(
2018. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ha ezzel akarta megfogni az exedet, akkor jó nagy hülye és előbb-utóbb visszaüt, föleg ha az apa nem is akarta a gyereket. Az, hogy ez a lány ettől érzi magát többnek, elég szomorú, de ez a része nem a te problémád.

Az anyagi részt illetően teljesen megértem az aggodalmadat. Ebben talán segít egy kicsit ez a cikk: [link]

Úgy értelmezem, törvényileg védve vagy.

2018. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#3as: nem az irigység beszél belőlem, nincs olyan dolog mire irigynek kéne lennem. És ha nem láttad volna, igen, fizet gyerektartást de közel se annyit amennyi járna. És én csak a fiamat féltem, az ő kis érzelmi világát!
2018. ápr. 12. 14:19
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Most mit csodálkozol, ha otthagyott a gyerekkel? Mégis milyen felelősségteljes viselkedést vársz tőle? Nálad is van baj rendesen.
2018. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
83%

Én úgy gondolom, a volt párod kezdett egy új életet egy másik emberrel, egyedül a közös gyermeketek köt össze benneteket, tehát ez a rész tartozik rátok, a nő és annak a gyereke nem kéne, hogy érdekeljen. Nem szabadna ezzel foglalkoznod és ha azt a nőt is otthagyja majd, akkor az nem a te gondod. Egy apa pedig attól apa, hogy foglalkozik a gyermekével, keresi, nem attól, hogy mennyit költ rá, vesz-e ajándékokat. Ahogy értelmezem, a volt párod egyiket sem teszi, innentől kezdve nem fogod tudni ráerőszakolni, mert őt, saját magát nem érdekli, úgy tűnik, ezzel pedig nem fogsz tudni mit kezdeni. A kiszabott gyerektartást fizeti, fogadd el. Ha idegesít téged ez az egész dolog, gondolkozz el rajta, miért. Féltékenység talán? Mármint, hogy új életet kezdett és "új" gyereke lesz.

Szerintem túlreagálod.

A szüleim kiskoromban elváltak, nagy volt a veszekedés, utálkozás, undorító volt az egész. Anyámnál maradtam, apa folyamatosan látogatott, még törött lábbal, combig gipszelve is felült a vonatra, hogy jöjjön látogatni. Amikor anya ismét férjhez ment, abbamaradt az utálata, miután a férje elhunyt, ismét jött az utálat apa iránt, főleg amikor élettársa lett, majd megnősült. Onnantól kezdve anya addig uszított ellene, addig generálta a problémákat, hogy végül megszakadt a kapcsolatom apával (ekkor még fiatal gyerek voltam). Addig utálta, amíg megint nem lett valakije. Egyértelműen az utálat a megkeseredettségéből és a féltékenységből jött.

2018. ápr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

Az biztos, hogy a gyereked apja egy semmirekellő, de te mért szültél neki?

Nem tud eltartani 1 gyereket sem?

De jól választ nőt, majd azok felnevelik a gyerekét!

Nincs közöd hozzá, hogy kinek csinál gyereket!

Neked ahhoz van közöd, hogy behajtsd a bíróság által megállapított gyerektartást, az ő életébe már ne szólj bele!

2018. ápr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tök felesleges foglalkoznod az exeddel. Azzal sem kell, hogy tudja-e fizetni vagy sem a gyerektartást, mert ha nem tudja, akkor állam fizeti helyette (és majd kamatokkal behajtja rajta).
2018. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Túlreagálod. "Mellényúltál" a párválasztásnál, ez van. Az új párjával és azzal, hogy miből fogják felnevelni a gyereket, végképp ne foglalkozz.
2018. ápr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem fizet annyi gyerektartást, amennyit kellenne, fordulj bírósághoz. A többivel nem foglalkozz, az legyen az új nő gondja. Valószínű onnan is lelép majd az exed. Mivel egy gyerekre a fizetés kb. 20 %-át, 2 gyerekre meg 40%-át kall fizetni, ezért emiatt te kevesebbet nem kapsz.
2018. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
"Há' mostan mongyad meg, Maúnika!"
2018. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!