Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ennyi idő után ez indok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyi idő után ez indok a szakításra?

Figyelt kérdés

Van egy lány akit régóta ismerek, de x év után összesodort minket az élet. Röviden a sztori annyi, hogy egy 3éves kapcsolata volt előttem ahol sok lelki sérülést szerzett majd utána jöttem én képbe közvetlen. (Első barátja/kapcsolata volt) Nagyon jól megvoltunk 3hónapig majd 3hónap után írt egy üzenetet, hogy időre van szüksége mert ez túl gyors volt neki és nincs felkészülve egy kapcsolatra. 3napig nem beszéltünk majd ezt követően írt leírta, hogy szeret nagyon de sajnálja mert erre nincs felkészülve lelkileg. (mármint egy kapcsolatra és az abból adódó sérülésekre. btw egyszer nem balhéztunk ennyi idő alatt) Na mind1 mondtam, hogy talizzunk és beszéljünk erről. Így is történt, viszont annyiban maradtunk, hogy marad minden a régi, de nem mondjuk ki, hogy együtt mivel így lehet könnyebben tudja magában tisztázni a helyzetet. Még aznap este taliztunk, iszogattunk majd hazavittük autóval. Majd másnap úgy viselkedett mint mikor időt kért tőlem. Alig beszéltünk, nem vette fel a telefont stb És leírtam neki, hogy ebben a formában nekem nem oké, mert olyan társra van szükségem aki maximálisan komolyan gondolja ezt a kapcsolatot. Maga a 3hónap tényleg hibátlan volt, viszont tudni kell, hogy a szülei nagyon fogják legalábbis az anyja és nap mint nap tömte a fejét, hogy nincs kapcsolatra szüksége. Szerintetek ezek után lenne értelme próbálkozni? Vagy adni egy 3. esélyt ennek a dolognak? Kicsit úgy érzem mintha az anyjával szakítottam volna és nem vele. Ő is kivan idegileg meg én is. Spec én fogytam 4kg-t. Rólam annyit, hogy nagyon nehezen szeretek meg nőt szinte kivétel nélkül csak olyan partnereim voltak akikkel összejártam mert nem tudtak érzelmet kiváltani belőlem. És akkor itt van egy nő akinek sikerül, de a családja bekavar. Rólam annyit, hogy egyetemista vagyok, válogatott sportoló és 3hónap alatt több helyre elvittem a lányukat mint az exe 3év alatt aki titokban herbálozott. Ezt csak azért írtam le, hogy tisztázzuk nem velem van baja az anyjának, hanem mindenkivel aki bekörnyékezi a lányát az exe után.

Normális, hogy ennyire fogják? Valamint szerintetek indok egy szakításra a tény, hogy nem volt egyedül az előző barátja után? Előre is köszönöm a válaszokat!:)


Én 21F Ő19L



2018. máj. 28. 20:07
1 2
 1/14 Fish1 ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mennyivel előtted volt az a kapcsolata, de nekem a leírtakból inkább úgy tűnik, hogy azt még nem zárta le érzelmileg. És ha ez így van, akkor érthető, hogy nem akar még komolyabbat.
2018. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát mivel ismertem már korábban is és beszélgettem vele akkor is mikor szakítottak és az előtte levő időszakban is. Ezért bátran állíthatom, hogy teljes mértékben lezárta (legalábbis nem érzett iránta semmit). Azt mondta az utolsó másfél évben csak megszokásból volt vele valamint a kapcsolat vége fele már semmit nem érzett. A srác olyan dolgokba kötött bele, hogy tala helyett tanult meg ilyenek szóval sok volt a balhé. Külön rákérdeztem, hogy érez e valamit iránta és mindig azt felelte, hogy dehogy is örül, hogy megszabadult tőle. Valamint azt mondta nekem nincs felkészülve egy újabb kapcsolatra, de ez szöges ellentéte annak amit mutatott. Azt pedig nem lehet megjátszani, hogy mikor megleptem a sulija előtt szinte sírt örömében. Szóval ezért vagyok ki mert nem értem a helyzetet.:)
2018. máj. 28. 20:24
 3/14 Fish1 ***** válasza:
81%

Normál esetben úgy szokott működni, hogy egy kapcsolat vége után valamennyi ideig egyedül maradnak az emberek. Ezt az időszakot érdemes felhasználni arra, hogy levonja a tanulságokat, mit csinálhat jobban legközelebb, stb. Attól, hogy a pasit már nem szereti, még nem biztos, hogy olyan szinten lezárta magában az egészet, hogy kész legyen egy új kapcsolatra. Ha sok balhé volt, nyilván lelkileg is megsérült, ezeket meg idő azért helyrerakni.

Aki egyik kapcsolatból egyből a másikba ugrik, az nagy valószínűséggel kapcsolatfüggő, és ilyen dolgoknak van egy olyan hátulütője, hogy mivel nem vonta le a tanulságokat, folyamatosan ugyanolyan pasikat talál magának - ilyenkor jön a "minden férfi egyforma" duma. Ami természetesen nem igaz, csak ő vonzza a majdnem "egyformákat".

Hogy az anyja mennyire és miért hat rá, azt nem tudom, de ha rátelepszik valóban a lányra, az ellen csak ő maga tud tenni.

2018. máj. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Így már világos. Köszönöm a válaszod! Ment a zöld!:)
2018. máj. 28. 20:43
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát, lehet hogy csak magamból indulok ki, de te ismered szóval el tudod dönteni, hogy lehet-e köze ahhoz amit írok. Én is első majdnem 4 éves kapcsolat után vagyok, aminek örülök hogy vége, megkönnyebbülés, mert bár szerettem a párom, nem volt rossz, de nem volt a kapcsolatunkban semmi tűz, és második felében inkább hátráltatott a önmegvalósításban. Most imádom a szabadságot, és sok embernek szüksége van erre. Mivel eddig nem voltam soha szingli nagyon értékelem ezt az időszakot, hogy nem kell egy kapcsolatba időt és energiát fektetnem, áldozatot hoznom, ami egyébként tök jó dolog, de hátránya is van. Szeretnék most egy ideig magammal foglalkozni, hobbyk, sport, barátok, bulizás, karrier stb... minden időmet kitöltöm, ha lenne párom, valamiről le kéne mondanom. Még nem szeretnék. Nem kell megfelelnem egy kapcsolatban, kompromisszumot kötnöm, nem maradok ki más dolgokból, nem kell a döntéseimnél egy másik embert is figyelembe vennem, na nem sorolom a szingli lét előnyeit. Majd természetesen szeretném megtalálni a társam, de remélem, hogy még egy ideig nem jön el.

Bár írod, hogy itt szülői nyomás is van, nem tudom, nálunk semmilyen szinten nem voltak képben a szülők, de nem hagytam volna semmilyen szinten, hogy beleszóljanak.

Ha lenne valaki most aki igazán megfog, hát nem tudom, azért valószínűleg nem tudnám hagyni veszni, mert nagyon ritka ez nálam, de valószínűsítem, hogy elrontanám valahogy, mivel nem vagyok most erre kalibrálva.

2018. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát ilyen téren mindenben támogattam. pl. én pesten vizsgáztam, de mondta koncertre szeretne menni barátnőivel egy szót nem szóltam sőt támogattam az ötletet mert rengeteget tanul ő is. Van benne valami csak akkor ezt a 3hónapot nem tudom mire vélni, pláne úgy hogy még most is szeret. Az a baj, hogy nem tudom hogy álljak hozzá. Szeretem nagyon is, de nem akarok fölöslegesen várni senkire. Ne haragudjatok, csak még nekem is új ez a helyzet..😅
2018. máj. 28. 21:21
 7/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szeretnék válaszolni, de sajnos még azt se tudom megmondani, hogy engem hogy kéne kezelni, ami célravezető lenne. De szerintem, ha valaki nagyon érdekelne, nem adnék egy esélyt a dolognak minden ellenére, ahogy tudok, bár sokkal nagyon szabadsági feltételeket várnék el, mint egy "átlag" kapcsolatban.
2018. máj. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom kérdező, hogy így alakult a dolgotok..megértem. Én a másik oldalon voltam még kis tapasztalatlan fejemmel anno. 5 éves kapcsolat után belementem egy újba...Még mondjuk nem is velem volt a sok probléma, de utólag rájöttem, mennyire nem kellett volna. Egyszerűen nem volt időm feldolgozni sok tüskét, sebet, amit az évek alatt összeszedtem. Én sem voltam szeremles már az előző fiúba..csak szúrtam, mint egy sündisznó. Nem tudtam úgy teljes szívemmel szeretni, ahogy megérdemelte volna..


Azt tanácsolnám, hogy hagyd egy kicsit..hátha jelentkezik ő magától. Ha pedig nem jelentkezik, az is sok dolgot elárul. De a helyedben maximum egyszer próbálkoznék még, pár hét esetleg 1-2 hónap múlva, ha ő addig nem keres. Tudom, hogy nehéz. :( Szorítok :)

2018. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Ha az ember talál valakit, aki igazán megfogja, akkor nem kezdi a naptárt lapozgatni, hogy mikor is szakított az exével.

Nálam ez úgy működött, hogy egy új kapcsolatnál kb. 3 hónapba telt, hogy rájöjjek, tényleg el tudom-e magunkat párként képzelni hosszútávon.

Ez a "még nem vagyok kész egy új kapcsolatra" szimpla kifogás vagy egyszerű lerázó duma, mert nem akar megbántani, ennyi.

Én kb. az ő korában "csináltam" ugyanezt. NAGYON rendes srác volt, csak hát valahogy mégsem működött, tapasztalatlan voltam, bizonytalan voltam magamban, és nem volt elég bátorságom előállni az igazsággal - borzasztóan szégyellem magam azóta is miatta, és soha többé nem álltam elő ezzel. De megértem...

2018. máj. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8: Hát most elvágtam minden vonalat pont ezért mert a múltkori tala sem kellett volna.. hagyok neki időt. Ha együtt kell lennünk akkor úgyis együtt leszünk, ha nem akkor tapasztalatnak jó volt még ha most nem is így érzem.


9: Értem mire gondolsz. Elég jó emberismerő vagyok és egyik reakciója sem erről árulkodott. Eléggé egyenes lányról van szó, remélem hogy amiket mondott úgy is gondolta és nem csak kifogást gyártott.

2018. máj. 28. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!