Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Az exemmel fél éve vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az exemmel fél éve vagyunk külön, van egy gyerekünk is. Szerintetek mi lehet az oka a viselkedésének?

Figyelt kérdés

Fél éve mentünk külön a párommal, megcsalt, elég csúnyán megalázott ez idő alatt.

Amióta külön vagyunk nyilván jön a gyereket látogatni is.

Mivel olyasmit mondott nekem, ami megbocsájthatatlan, én nem nagyon kommunikálok vele, csak amennyit a gyrek miaatt kell, amennyi rá tartozik.

Én már túl lennék a dolgokon, de mindig vissza hallok olyasmiket, amiket ő mond másoknak a volt kapcsolatunkról.Mindig, mindenkinek errő beszél.

Én úgy gondolom, vagyis ha én a helyében lennék, akkor nem is foglalkoznék már az exszel, hiszen ha szerelmes vagyok, ahogy mondta, akkor csak a jelen párommal foglalkoznék, nem a múlttal. Bele vetném magam a nagy szerelembe, oszt le van ... a régi.

De ő mindig a múltról, a vélt vagy valós sérelmeiről beszél, ráadásul a közös barátainknak is.

Egy legutóbbi ilyen, hogy azt mondta valakinek, hogy ne mondja már el senkinek amiről beszélt, mert akkor én biztos eltiltom tőle a gyereket.

Azt tudom már, hogy sosem szeretett, ő mondta e, de mi leh az, ami miatt a gyereket tiltanám tőle. Talán őt sem akarta igazán? Másra nem tudok gondolni.


A kérdésem csak az, hogy szerintetek egy szerelemes, boldog ember miért foglalkozik még mindig az exszel, jelen esetben velem.

(bár sokak szerint nem tűnik boldognak. Sokat hízott, és egy megtört, fáradt embrnek látszik)



2018. dec. 20. 09:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben nem tudom, hogy lehet kijönni a legjobban, talán úgy, hogy teljesen semlegesnek mutatod bármit csinál. Ha leszól téged, akkor se mutasd legkisebb mértékben sem, hogy neheztelsz rá, hiszen pont a reakciók kicsikarása a célja. ez is egyfajta interaktív kapcsolat kikényszerítése, és ha nincs eredmény, remény, akkor talán egy idő után nem nyom bele több energiát. Ne legyél vele haragos, egyszerűen ne mutass semmilyen érzelmet.

Viszont ha a legkisebb mértékben is azt látod, hogy a gyereknek árt, veszélyezteti, akkor tedd tedd meg a szükséges lépéseket!

De érdemes megkérdezni egy szakembert, hogy miként lehet kezelni egy ilyen embert ebben a szituációban.


Az viszont fontos, hogy magadról ne mondj semmit, bár eddig te is eljutottál, viszont a gyerekedből sajna sok dolgot kiszedhet. Azt is érdemes megkérdezni, hogy a gyereket hogy lehet erre felkészíteni, mert ezt sem tudom.

2018. dec. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Az öcsém is azt javasolta, hogy legyek semleges. Semmi képpen ne bunkó, de szavak nélkül próbáljam lefektetni a szabályokat.


Éppen tegnap volt.

Gyerek karácsonyi ünnepségére nem hívtuk meg, de ő megtudakolta az időpontot, és eljött. Igyekeztem normális lenni, és mivel nem értük el a buszt, haza vitt minket. Nem szívesen fogadtam el az ajánlatot, de nem sok választásom volt. Meg persze a gyerek miatt...

Szándékosan hátra ültem, nem előre mellé.


Tapad. Azt mondja a gyerek miatt, de sokszor csak engem beszéltetne.

2018. dec. 21. 14:45
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az exem ilyen. Én is még 4(!!!) év után a sérelmeit és hazugságait hallom vissza ismerősöktől. Mi ugyan nem beszélünk de mindig velem van elfoglalva, mit miért csinalok, mikor dolgozom, miertnem igy vagy ugy csinaltam ezt v azt...mindezt a gyerekekkel. Felülbírálja a döntéseimet, kész agyrém. Én azt kívánom bárcsak kifogna egy nőt aki 100% leköti mert a mostani 4éve van neki de heti 1x 1 napot vannak együtt,pedig azért akart kirakni a házbol anno hogy együtt éljenek. Mondjuk az én exem súlyos nárci, mint az kiderült, de akkor se értem.

Szerintem az ilyeneknek az egójukat sérti ha a nő lép ki a kapcsolatból, szeretni tuti nem tudnak.

2018. dec. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

#13

Mintha azt játszaná, hogy tőlem rettegnie kell, mert eltilthatom tőle a gyereket.

Pedig erről szó sincs, soha meg sem foedult a fejemben.

Sajnáltatni akarná magát?

Nem tudom mi a célja, de nem is akarok foglalkozni vele, csakhát nem engedi.

2018. dec. 22. 21:54
 15/21 anonim ***** válasza:
Durva,hol van az a világ már,amikor egy gyerek megbolondít mindent maga körül.. :/
2018. dec. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az egy az h milyen gáz dolog a magánéletről így másoknak fecsegni. Én sosem lennék képes rá hiszen ugyanúgy az én szennyesem is.


Az 1es válaszoló nagyon jól leírta... :/


Majd még akkor kerülsz elő hogyha esetleg már neked lesz egy új párkapcsolat a láthatáron :/ nem irigyellek.

2018. dec. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem mások előtt mosakszik. Nyilván érzi a társadalom részéről az ítélkezést, mégiscsak egy unszimpatikus szerep megcsalónak lenni, főleg ha a gyerekét is elhagyja az illető egy új nőért. Tehát próbálja a szimpátiát visszaszerezni, hiszen az ember társas lény. Ennek semmi köze ahhoz, hogy megbánta volna vagy hogy boldogtalan lenne az új nővel, téged nem szeret és ha azt mondja, nyilván nem is szeretett.
2018. dec. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Bence_ ***** válasza:
100%

Azért beszél a múltban ért sérelmeiről mert így gyárt Ideológiát a megcsalásra.

Habte nagyon rossz vagy akkor érthető az ő lépése, "hiszen ő is megérdemli a boldogságot" .

Azért tapad mert tudja, hogy melletted van egy stabil "jó".

Maradj nyugodt, semleges. Remélem idővel abba hagyja.

2019. jan. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem meg tökre nem foglalkozik azzal hogy mentséget keressen a megcsalásra, hiszen azt egy természetes dolognak tartja. Persze ha a nő csalja meg őt, akkor az megbocsájthatatlan dolog, az a nő ribi.
2019. jan. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
"állandóan rá való hivatkozással jön, sokszor bejelentés nélkül is" - Miért engeded be? Ne engedd meg, hogy bejelentés nélkül jöjjön és zavarjon.
2019. jan. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!