Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Az exemmel fél éve vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az exemmel fél éve vagyunk külön, van egy gyerekünk is. Szerintetek mi lehet az oka a viselkedésének?

Figyelt kérdés

Fél éve mentünk külön a párommal, megcsalt, elég csúnyán megalázott ez idő alatt.

Amióta külön vagyunk nyilván jön a gyereket látogatni is.

Mivel olyasmit mondott nekem, ami megbocsájthatatlan, én nem nagyon kommunikálok vele, csak amennyit a gyrek miaatt kell, amennyi rá tartozik.

Én már túl lennék a dolgokon, de mindig vissza hallok olyasmiket, amiket ő mond másoknak a volt kapcsolatunkról.Mindig, mindenkinek errő beszél.

Én úgy gondolom, vagyis ha én a helyében lennék, akkor nem is foglalkoznék már az exszel, hiszen ha szerelmes vagyok, ahogy mondta, akkor csak a jelen párommal foglalkoznék, nem a múlttal. Bele vetném magam a nagy szerelembe, oszt le van ... a régi.

De ő mindig a múltról, a vélt vagy valós sérelmeiről beszél, ráadásul a közös barátainknak is.

Egy legutóbbi ilyen, hogy azt mondta valakinek, hogy ne mondja már el senkinek amiről beszélt, mert akkor én biztos eltiltom tőle a gyereket.

Azt tudom már, hogy sosem szeretett, ő mondta e, de mi leh az, ami miatt a gyereket tiltanám tőle. Talán őt sem akarta igazán? Másra nem tudok gondolni.


A kérdésem csak az, hogy szerintetek egy szerelemes, boldog ember miért foglalkozik még mindig az exszel, jelen esetben velem.

(bár sokak szerint nem tűnik boldognak. Sokat hízott, és egy megtört, fáradt embrnek látszik)



2018. dec. 20. 09:48
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt nem is olvastam. Ez nekem nagyon úgy tűnik, hogy véletlenszerűen akarja ellenőrizni, hogy van-e valakid, mit csinálsz, hogy élsz, stb.


Szabályokat kell lefektetni, olyanokat, amik neked jók. Gondolom, a bíróság meghatározta, hogy mikor viheti a gyereket, pl. kéthetente hétvégére, vagy ilyesmi. Éreztetni kell vele, hogy ennyi jár neki, ennyit foglalkozhat alapból a gyerekkel, a többi a te rugalmasságodon és jóindulatodon múlik. Ennek fenntartásához viszont te felállítasz bizonyos szabályokat, amihez tartania kell magát, vagy különben csak a minimális láthatáshoz lesz lehetősége.


Pl.

1. Telefonon fel kell hívnia téged előre, hogy jöhet-e, és mikor.

2. Abba kell hagynia a pletykálgatást (alapból nem értek egyet azzal, hogy a gyereket felhasználják a szülők nézeteltérései rendezésében, viszont itt úgy érzem, hogy ő csak ürügyként használja a gyereket, és veled akarja tartani a kapcsolatot.)

3. A gyereknek semmilyen körülmények között nem mocskolhat be téged.

4. Nem érdeklődhet utánad.


Persze nem feltétlenül ezeket, hanem kb. ilyen konkrétan és határozottan. És hozzátenni, ha elfogadja, jó, ha nem, az is jó, és akkor nem tud vitatkozni, alkudozni rajta.

2019. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!