Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Tökéletes lehetett volna a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tökéletes lehetett volna a kapcsolat, de én elrontattam. Pszichológus lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

A sztori annyi, hogy a barátommal sajnos szakítottunk, ami 100%-ban az én hibám. Majdnem 2 évet voltunk együtt, de az állandó veszekedéseimmel tönkretettem a dolgot. Sose voltam képes normálisan kifejezni a nem tetszésem, átlagban havi 1x legalább kiakadtam, és akkor nagyon nagy drámát csaptam. Random dolgokon, sose ugyanazon, innen is látszik hogy mennyire hülye vagyok. Párkapcsolati problémánk nem is volt amin hisztizni tudtam volna, ezért hát kreálnom kellett nekem valamit. A fő probléma pedig az volt, hogy az esetek nagy részében nagyon túlreagáltam a dolgokat és kiborultam/hisztiztem, bőgtem, csapkodtam stb. A barátom magától sose kezdett veszekedésbe. Meg is érdemlem a sorsom, érthető hogy ezt senki sem bírja hosszútávon.

Az egészben azt sajnálom a legjobban, hogy baromira összeillettünk, és sokszor mondta az exem, hogy neki én lennék a tökéletes feleség, mert minden megvan bennem amiről álmodhat. Odaadó szerető vagyok, hűséges, bújós, szenvedélyes, nagyon jó a szex, de egyben az idegrendszerem is nagyon gyenge és valamin folyton ki kell akadnom. Az életfelfogásunk is kb ugyanaz, ugyanazt a zenét hallgatjuk, ugyanazt az ízlésünk kajában, úgyhogy 100% match. Külsőre is nagyon tetszettem neki, minden szempontból jók lehettünk volna együtt.

Arra gondoltam, hogy szakember segítségét kérném, azért hogy fejlesszem magam. Nem kimondottam az exem miatt, de ha ő nem bírta velem, akkor őszintén senki sem fogja. Félévet szeretnék pszichológushoz járni, szerintetek lenne eredménye? Az a baj, hogy amikor kiakadok sose tudom magam kontrollálni, olyan mintha valami megszállná a testem és átvenné az uralmat felette. Mintha 2 személyiségem lenne, egy gonosz is megbújva bennem, ami csak az alkalmat várja hogy előjöjjön. Azért skizofrén, vagy disszociatív személyiségzavaros nem vagyok, már csak az hiányozna..:D Igazából csak azért maradtunk együtt ennyi ideig, mert amikor nem akadtam ki, akkor minden szuper volt, meg akármennyire is hihetetlen, az alapszemélyiségem kifejezetten aranyos, jószándékú mindenkivel. Azt már több embertől is megkaptam, főképp az előző 2 exemtől, hogy kár értem.

Köszi, ha elolvassátok, minden kritika jöhet, tisztában vagyok vele hogy selejtes vagyok, de remélem ebből ki tudok lábalni.


2019. jún. 1. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Magad miatt járj pszichológushoz, az majd segít. Aztán pedig vagy újra összejön veled, vagy nem.
2019. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt már engedd el. Te menj el pszichológushoz, zárd le, tanuld meg a leckét és kezdd újra valaki mással, és ne kövesd el ezeket a hibákat.
2019. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt nem is gondoltam hogy vele újrakezdeném, sajnos ennek már vége. Meg szeretném tanulni a leckét, ha kibékülnénk, minden menne ugyanígy.
2019. jún. 1. 11:18
 4/15 anonim ***** válasza:
Önbizalmad is van rendesen.
2019. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Na latom megjott az ugyeletes kommando, akinek muszaj belerugnia a foldon fekvove. Ne vedd magadra a cseszegetest kerdezo.

Jo a terved, kerj segitseget es egyszeruen csak csinald meg, amit elterveztel. :) Aki felismeri a hibajat az mar feluton van a gyogyulas fele. Amugy masokkal is szoktal hisztizni vagy ez csak kapcsolatban fordul elo? Nem azert kerdezem, mert tudok ra megoldast, csak erdekel.

2019. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Úgy nem fog menni, hogy "fél évet szeretnék járni", mert ha egy fazékba beledobálunk egy csomó zöldséget attól még nem lesz zöldségleves.:)


Működhet, ha jó az adott ember.


Pár egyszerű dolog:


Kötekedés, vitagenerálás: mindig az egyensúlyiból kibillent állapot öntudatlan kompenzálása.Tehát van egy helyzet, amit nem tudsz megoldani, ebből keletkezik egy feszültség, vagy csak egyszerűen nyomott és fáradt vagy és azért, hogy egyensúlyba kerülj öntudatlanul kötekszel.


Hiszti, csapkodás: önérvényesítő stratégia.


Felelősségvállalás a saját érzelmi életem minőségéért:


"Megbántottál."


Ilyen nincs.Ez a felelősség eltolása, arról szól, hogy az egyén ki van szolgáltatva érzelmileg az ingereknek és impulzusoknak és ösztönszerűen reagál.Csak olyan van, hogy:


"Megbántódtam."


Ugyanis ez választás kérdése.


Ez a gyermekkorból ered.Az anyával való szoros, szimbiotikus kapcsolat egy óriási egységélmény, biztonságérzet.Ilyenkor történik az, hogy a szülő a külvilág ingereit a gyermek igényeihez igazítja, hisz a gyermek kiszolgáltatott állapotban van, mert még cselekvőképtelen.Tehát függ a szülőtől, függ tőle a lét és érzelmi biztonságérzete.Ilyenkor keletkeznek a szülői oldalról ilyen és ehhez hasonló megnyilvánulások:


"Ne beszéljetek hangosan, mert a kicsi felébred és sírni fog."


Ez fogja megalapozni az érzelmi felelősségvállalás és felnőttség elhárítását, ugyanis ha ez nem kerül tudatos ellenkondicionálás alá a személyiségfejlődés és nevelés későbbi szakaszaiban akkor ez mint program megmarad, így a már fizikailag felnőtt egyén érzelmileg gyermek marad, mert ki lesz szolgáltatva továbbra is a külvilág impulzusainak, azzal a tévképzettel, hogy azoknak az ő igényeihez kell igazodnia és ha számára érzelmileg előnytelen impulzus éri akkor gyakorlatilag csak elszenvedi azt mindenféle tudatosság nélkül.Tehát függeni fog, és a gyermek az, aki függ.Ilyenkor megjelenik a duzzogás, érzelmi zsarolás, stb..., széles a paletta.:)


Na ha ez felismerésre kerül akkor máris beindul az ellenkondicionálás és fejlődés, ami ha ki tud bontakozni egy érzelmileg és felnőtt személyiség kialakulásához fog vezetni, aki már nem elszenvedi az impulzusokat, hanem konstruktívan tud rájuk reagálni.

2019. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#6 másokkal nem igazán szoktam, mondhatni soha, ezért is sajnálom, hogy ez a démoni énem csak a párkapcsolatokban jött elő. Talán túlságosan is szeretetéhes voltam, és ha valami nem úgy történt ahogy a lelki világomnak jól esett volna, akkor jött a kiakadás. Lehet azok a pofonok tényleg rámfértek volna amit az #5-ös ír.

#7 érdekes amit mondasz, nekem sosem volt jó a kapcsolatom anyukámmal, de neki húgommal se jó, meg apummal se, úgyhogy nem meglepő hogy én se vagyok kivétel. Sose mondta, hogy szeret, talán innen ered ez a nagy szeretetéhségem, de ez akkor sem magyarázat a kiborulásra. Fogalmam sincs mi okozhatja, ezért is szeretnék egy dilidokit bevonni, aztán lássuk mit mond.

2019. jún. 1. 11:52
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, mondanál pár dolgot, amin hisztiztél és kiakadtál konkrétan?
2019. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Persze, itt a példa; a legutóbbi az volt, hogy egy csoportos beszélgetésben egy vita alakult ki (nem köztem hanem 2 random ember között), amibe valahogy én is bele lettem keverve. A véleményemet kérdezték, leírtam, ami lehet kicsit csípősre sikeredett, de semmi csúnyát nem mondtam senkire. Erre persze reagált az egyik vitázó, hasonló hangnemben mint ahogy én írtam. Erre az exem is beleírt a csoportba, és a véleményemre reagálva annyit mondott, hogy ne vegyék fel, ma ilyen kedvem van. Ezen még nem akadtam ki, csak megsértődtem (utólag látom hogy hülyeség), mert én ezt úgy éreztem hogy nem csak nem áll ki mellettem, de még ellenem is beszél 6 másik ember előtt. Eljöttem az egyetemről, mert épp egy projekten dolgoztunk, de az exemen és rajtam kívül nem érkezett még meg egyik "projekttársunk" sem, másfél órát vártam, elegem lett, - a beszólás miatt is - ezért eljöttem. A kiakadás csak akkor kezdődött amikor az exem is hazaért (együtt laktunk), amikoris nem érdeklődött egyáltalán irántam, hogy hova tűntem, mi van velem, még csak be se köszönt hogy "heló, megjöttem". Erre fel én kiakadtam, és el kezdtem hisztizni hogy őt nem is érdekli hogy mi van velem, stb stb, innen el tudjátok képzelni.
2019. jún. 1. 12:13
 10/15 anonim ***** válasza:

Pszichológus mindenképp kell, de lrhet, pszichiater is. Na, nem azert mert " bolond" vagy, hasnem vannak olyan idegrendszer-nyugtató gyógyszerek , amiket szakorvos írhat fel.

És nagyon jó hogy felidmerted a ptoblémád, és tenni akarsz ellrne. Ez már fél siker! :)

2019. jún. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!