Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Több, mint 10 év után is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Több, mint 10 év után is szerelmes lennék a volt tanáromba?

Figyelt kérdés

A középiskolában volt egy tanárnőm, akivel érzelmileg elég közel kerültünk egymáshoz, habár fizikailag sosem történt köztünk még egy csók sem. Bókok, érintések, egyértelmű mondatok... Ennyi jutott nekünk akkor.


"Olyan jó, hogy itt vagy...szeretek veled lenni."

"Ez az iskola nélküled nem lesz ugyanaz, hiányozni fogsz."

"...nekem meg te hiányoztál."

"Nem maradsz még egy kicsit? Szívesen töltenék veled időt, hogy felvidítsalak."

"A lányok biztosan a kisfiús bájod miatt szeretnek annyira."


Folyamatosan bókolt, és én viszonoztam ezeket. Az összes szüntet együtt töltöttük, tudta, hogy leszbikus vagyok, mégsem hagyta abba a flörtölést. Afféle kamaszos rajongásnak gondoltam a magam részéről 16 évesen, de az elmúlt 13 évben is gyakran eszembe jutott. Nem tudom kiverni a fejemből a mondatait, és a kérdéseimet sem tudom lezárni a válaszai nélkül...


Aztán idén találkoztunk az utcán, véletlenül. Meglepődött, szinte sokkot kapott, ahogy meglátott. Úgy akart tenni, mint aki fel sem ismer, de ráköszöntem. Aztán később egyre többször futottunk össze, és ezután az első sokk után már mindig mosolygott.


Egyik reggel megálltunk beszélgetni. Leszólítottam, megkérdeztem, emlékszik-e még rám. Azt mondta, természetesen emlékszik, örült, hogy jól vagyok. Megsimogatta a karomat, és mikor megkérdeztem, ihatnánk-e valamit együtt, beszélhetnénk-e valamikor, azt mondta, hogy nem akarja így kutyafuttában, és amint annyi időt tud szánni "erre a dologra", amennyit "ez a dolog", amennyit én érdemlek, meg fog keresni.

Rákérdeztem, hogy ezek szerint nem őrültem meg teljesen? Amire azt válaszolta, hogy dehogy, és széles vigyorral hagyott magamra az utcán még több kérdéssel.


Azóta találkoztunk még párszor futólag, a nyár végén megint váltottunk néhány szót, hogy jól van, jól telt a nyár stb. De sajnos azóta sem keresett meg. Úgy érzem, hogy fél velem beszélni és nem tudom hogyan zárhatnám le magamban ezt a dolgot a válaszai nélkül.


Miért álmodom vele folyamatosan, és miért zaklat fel minden alkalommal? Mitől fél ennyire? És vajon mi ez az egész, amiért nem tudok megszabadulni tőle?


Az évek alatt próbáltam elnyomni minden érzést, de időről-időre előjött újra, villámcsapásként a semmiből. Viszont most beszéltünk először 13 év után...


Nektek volt már hasonló "kapcsolatotok", ami nem teljesült be és sosem tudtátok lezárni végleg? Gyáva vagyok megszólítani, ő pedig nem lép. Nem tudom mi lehetne a következő lépés... Mindent, vagy semmit? Álljak elé és addig ne engedjem el, amíg nem beszélünk meg egy találkozót? :D Már fogalmam sincs mit tehetnék, mert április óta ez megy.


Ti mit tennétek a helyemben?



2019. szept. 18. 09:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mindenképp próbáld meg. Ez tipikusan az az eset amit nem fogsz tudni lezárni magadban ha nem próbálod meg. Es amire visszaemlékeznél mindig feltennéd a "mi lett volna ha" kérdést. Bánnád ha nem próbálnád meg.

Azt megkérdezhetem mennyi idős a tanárnő? Kb. Kíváncsi vagyok:D

2019. szept. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Sosem kérdeztem mennyi idős, de 42-45 között lehet.

Egyébként a legjobb baratnőm is mindig azt mondja, hogy úgy csináljam, hogy ne bánjam meg, ha kihagytam volna.

És ha nem járnék ennek a végére most, biztosan sajnálnám.


Már így is túl sokat vártam, túl sokat hibáztam ebben a dologban és rengeteg a "mi lett volna, ha..." kezdetű mondat. Itt az ideje pontot tenni a vessző helyett. :)

2019. szept. 18. 23:14
 13/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Összeszedtem a bátorságomat és beszéltem vele ma reggel. Megkérdeztem, gondolkodott-e már, mikor beszélhetnénk.

Azt válaszolta, hogy nem igazán, mert most más problémái vannak, amikre fordítania kell a figyelmét és energiáját. Ne most beszéljünk...


Nem akar hitegetni, szokott látni reggelente, de talán jobb volna mindkettőnknek, ha nem most beszélnénk. Ő nem akar bántó lenni...én pedig rávágtam, hogy talán éppen arra lenne szükség. De azt mondta, ő nem ilyen. Ő nem akar bántani engem. Folyamatosan azt hajtogatta, hogy ne most. Csak most ne... Mondtam, hogy rendben, elfogadom. De a könyvről mindenképpen kell beszélnünk később.


Aztán szép napot kívántam és elengedtem. Még csak vissza sem fordultam, mert teljesen ledöbbentem a történtektől.


Azt hiszem, itt az ideje lezárni ezt a történetet. Elengedni, tiszteletben tartani a döntését és szeretettel megszabadulni a tehertől, amit az iránta érzett érzéseim okoztak.


Köszönöm mindenkinek, hogy reagált, biztatott! Megléptem az utolsó lépést és talán csak most jön a neheze. :)

2019. szept. 26. 09:09
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom kérdező... :( Pedig nagyon szorítottam neked. Engedd el, és lépj tovább.

Legalább most már tudod mi a helyzet.

2019. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm 14! Ez van, ezzel kell tovább menni. :)


Az a különös, hogy még mindig nem azt mondta, hogy nincs miről beszélni, hagyjam békén, felejtsem el, hanem azt, hogy ne most... Mintha nem jött volna el az ideje, mintha még nem állna készen. Nyilván ezzel csak én nyugtatom a lelkem, mert még túl friss a seb.


Nem várhatok arra örökké, hogy majd egyszer képes lesz a szemembe nézni és így, vagy úgy, de válaszokat adni.

De a lehetőség továbbra is adott, bármikor megkereshet...viszont én biztosan nem keresem őt többet.

2019. szept. 26. 10:40
 16/22 hosszúhajú ***** válasza:
100%

írj ha bármi történne!


nagyon hasonló cipőben vagyok/voltam, egy volt fősulis tanárnőmmel. csak egy különbség volt, én még nálad is gyávább voltam, soha az életbe nem mertem szóba hozni - ő meg épp úgy mint a tanárnőd, még magától is félt. a diploma óta 8 év telt el, folytonos kimutatott érzelmi ( de nem szerelmi! ) ragaszkodással, de a gyávaságom kifizetődött, az érzelmek átalakultak, és így végül valami baráti dolog maradt. csak azért írtam le, hogy milyen fura dolgokat hozhat az élet...

2019. okt. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Bántás vagy nem bántás. Úgy kellene ezt felfogja, hogy ez a mostani helyzet NEKED rossz. És ha tényleg úgy van, hogy nem akar TÉGED bántani, akkor igyekszik megszüntetni ezt a SZÁMODRA rossz helyzetet.

És miért használok nagy betűket? Mert azzal, hogy így hárít, rohadtul nem azt csinálja, hogy nem bánt téged, hanem önző módon a saját lelki békéjét védi.

Nem viselkedett korrektül.

(Előtted viszont megemelem a kalapom!)

2019. okt. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Kedves 17/17! Köszönöm! Valami ilyesmit érzek én is...hogy azzal jobban bánt, hogy kétségek között hagy. Akkor inkább legyen egyszer "fájdalmas" az igazság, minthogy magamban keressem folyton a hibát, hogy mégis miért nem érek annyit, hogy őszinte legyen velem...

Azt hittem, felnőttek vagyunk. Értem, hogy ő magát védi és megértem. De örökké nem futhat el saját maga elől sem...

2019. okt. 12. 14:43
 19/22 anonim ***** válasza:
Túl gyorsan olvastam lehet benne volt a válasz: ezek olyan mély érzések hogy azóta se gyűrted össze senkivel se a lepedőt mert a tanárnő az etalon..... vagy élted az életed ahogy azt szokták a pezsgő vérű fiatalok csak most jött egy üresjárat és leszedted ezt a polcról???
2019. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

19/19. Szerintem erről nem esett szó, valóban. :) Éltem az életem, de még mennyire! Pár lánnyal azért összegyűrtem a lepedőt... :D Nem vártam rá soha, hiszen nem volt miért. Nem voltunk együtt. Akkor még azt sem gondoltam, hogy ez ennyire beleég majd a lelkembe. Ha ezt előre tudom, biztosan nem hagytam volna szó nélkül eltűnni az érettségi után. Mert sajnos valahogy minden eddigi párkapcsolatomban ott volt ő is, mint valami szellem. Néha eszembe jutott, pár napig álmodtam vele, aztán ment minden a maga útján tovább... Sőt, az első két barátnőmet ismerte is. :)


Ez a "felbukkanása" most mégis más, mert már több, mint fél éve nem múlik el, akármennyire is próbálkozom. Pedig egyébként az életemben minden rendben van, nincs üresjárat, nem egy pótlék kellett, nem ezt akartam.

Ezért is olyan kétségbeejtő a dolog.

Minden azzal kezdődött, hogy nagyjából két év után újra álmodtam vele. Kiborított teljesen, ezért szerettem volna végleg pontot tenni a történetre, hogy soha többé ne zavarhasson meg semmit. Ezért beleálltam a helyzetbe. Tudom, hogy az én döntésem volt, mert fel akartam szakítani a sebeket, de csak azért, hogy végleg begyógyuljanak. Hogy legközelebb, amikor eszembe jut vagy látom az utcán, semmit ne mozdítson meg bennem. Ne legyek dühös, ne érezzem, hogy cserben hagyott, ne érezzem magam ostobának, amiért azt gondoltam, fontos lehetek neki. És most úgy érzem, kudarcot vallottam...


Azt gondoltam, hogy ennyi idő elteltével meg tudjuk beszélni, hogy mi is volt ez velünk, hiszen felnőttem, már nem vagyok a diákja, és bár ő ezt nem tudja, nem szeretnék tőle már semmi olyat, amire talán gondol, ami miatt talán direkt kerül. Egy őszinte beszélgetésre vágyom. Néhány válaszra, hogy utána oda kerüljön bennem ez a történet, ahová való.


A helyemen vagyok az életemben teljesen, minden téren. Egyedül ez az egy kérdéskör az, amivel nem tudok mit kezdeni, amitől nem tudok megszabadulni. Szerencsére mostanában ritkán jutott eszembe, megszűntek az álmok is. Volt néhány hét, amikor úgy éreztem, megint megy vissza a lelkem legmélyebb bugyraiba, de az csak félmegoldás lenne. És ki tudja, talán 3 év múlva újra előjönne... Nem akarom ezt megkockáztatni. Esélyt sem akarok adni ennek többé.


Szeretném végleg elfelejteni, mintha soha meg sem történt volna. De közben mégsem hagy nyugodni teljesen, hogy mi jár az ő fejében. Pedig nem kellene, hogy ez számítson nekem bármit, és mégis...

2019. nov. 13. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!