Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egy gyermekkorában bántalmazot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy gyermekkorában bántalmazott ember hajlamos sokáig maradni egy bántalmazó kapcsolatban is, vagy pont az ilyenek vetnek véget ennek hamar, mert nem kérnek már ebből?

Figyelt kérdés

2019. szept. 23. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem gyerekkoromban bántalmaztak és volt is olyan kapcsolatom ahol szintén. Kb másfél évig bírtam, ebből fél év volt amikor többször is előfordult. Utána egy nyugisabb időszak következett, de sose sikerült megbocsátanom a páromnak, így szakítottunk.
2019. szept. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt igen, van aki direkt olyat keres aki bántalmazza de ugye nem érti hogyan lehet ugyanolyan, a másik pedig meghuzza a határt és garantáltan kicsapja a bicskát arra aki bántalmazni próbálja. Pl utóbbi vagyok én. Azonnal eltávolitom azokat akik rosszakaróak.
2019. szept. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Hajlamosabbak tovább bent maradni. Mivel az agy külön választja a megszerzett tapasztalatokat és a fájdalmas emlékeket pedig háttérbe szorítja. Azokat a dolgokat teszi előre amik jó dolgok és be beszéli saját magának hogy a bántalmazót védenie és szeretnie kell,mivel abban a tévhitben él hogy nincs tudatában a tetteinek. Vagy hogy ő is bántalmazó volt régen. Kialakulhat Stockholm szindróma is amikor kötődni kezd hozzá,ilyenkor pl. Ha egy ismerőse észreveszi hogy bántalmazott akkor ő megfogja védeni a bántalmazót és tovább benne marad a kapcsolatban.
2019. szept. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Páromnak (férfi) nagyon bántalmazó és pszichésen megterhelő gyerekkora volt, az apja egy agresszív alkoholista szadista volt, ma már szerencsére nem az, anyukáját 12 évesen agydaganatban elveszítette.

És párom pont, hogy egy nyugodt, békés, harmonikus kapcsolatot szeretne, ami meg is valósult, egyik kapcsolata se volt bántalmazó. Párom nem szereti a veszekedést, a haragot, elég volt neki a gyerekkora, amiből jó sok traumája lett.

2019. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ha nem dolgozza fel, mielőtt kapcsolatba lép, nem tárja fel a hozott kötődési és viselkedési mintáit, nem foglalkozik önismerettel, nem építi fel az önbecsülését, akkor valószínű, hogy beleragad, hiszen tudat alatt a jól ismert családi mintát követi, keresi. Én is belesétáltam ebbe a csapdába, mielőtt terápiára jártam volna, azóta viszont, hogy sikerült magam rendbetenni már senkinek sem hagyom, hogy rosszul bánjon velem.
2019. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. szept. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!