Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehet, hogy tévedek. Majd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy tévedek. Majd kijavítanak a szakértők, de az idősebb 45 feletti korosztály miért van elzárkózva a szerelem előtt?

Figyelt kérdés
Fiatalon rengeteg szerelmes párt látni az állomásokon,pályaudvarokon,iskolák folyosóján stb..és amíg fiatalok boldogabbnak is tűnnek. Később miért kell begyepesedni és utálni a szerelmet? Na meg már a mérce is elég nagy felnőtt korban!
2019. nov. 14. 06:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
18%

A 45 ev felettiek mar tudjak,hogy a szerelem egy fszsag.

Nem naivak mar.

2019. nov. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

A tapasztalatok miatt kevésbé álmodozó az ember, nem tud már úgy bezsongani, mint fiatal korban, amikor idealizálja a másikat. Csalódott,tudja, hogy minden változik, ami ma fontos, holnap nyűg lesz. A belső értékek válnak fontosabbá, és a kiszámíthatóság az külcsíny és az izgalom helyett. Ezt hívhatod aminek akarod, de a prioritások átértékelődnek mindenképp.

Idősebb korosztályban is van egy réteg amely kétségbeesetten keresi a szerelmet folyamatosan, ilyenkor keveredik a bizonyítási vágy (hogy ő még mindig jó nő/jó pasi) azzal az érzéssel, hogy lemarad valamiről, ezért mindig magára próbálja vonni a másik nem figyelmét. A többség szerintem viszont elfogadta a a dolgokat úgy ahogy vannak, levonta a konzekvenciát.

2019. nov. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

2-es!

Írtad,hogy a belső dolgok válnak idősebb korban fontossá!

Pont ezért kéne szerelmesnek lenni nem? Az ember akkor lesz szerelmes ha megismeri a másik belső énjét!

Második verzióként írtad,hogy olyanok is vannak akik a szerelmet keresik (bizonyítási kényszer)mert úgy,érzik lemaradnak valamiről.. Ennek szerintem nincs köze a szerelemhez. Ez a szememben inkább változókori viselkedés!

2019. nov. 14. 07:12
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem zárkóznak el, csak megfontoltabbak.
2019. nov. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Kiégtek. Nem vagyok még annyi idős, de egy tízessel fiatalabbak is ki vannak égve sajnos.
2019. nov. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%

Fiatalon tombolnak benned a hormonok, végletes érzelmeket élsz meg, kevésbé vagy kiegyensúlyozott. Természetes, hogy ilyenkor fogékonyabb vagy a szerelemre.

Ezen kívül 45 év felett a legtöbb embernek házastársa és gyereke van. Szereti a házastársát, de 10-20 év házasság után nem ugyanazt érzi iránta, mint amikor a kapcsolatuk kezdődött. És mivel gyerekek is vannak, nem is koncentrálhat kizárólag a párjára. A legtöbb családban sok éven át jóval többet foglalkoznak a szülők a gyerekeikkel, mint egymással. Kicsi korban a gyerek eleve nagyon igényli a vele való foglalkozást. Később meg a vele kapcsolatos történések miatt fontos, hogy foglalkozzanak vele a szülők: iskolai jó vagy rossz jegy, baráti kapcsolatok vagy kiközösítettség, továbbtanulás, pályaválasztás, önállósodási törekvések, haveri körhöz való kapcsolódás, szerelem, annak testi vonzatával együtt... Szóval mindig van megoldandó, megbeszélendő kérdés. És ebben az időben ér szakmailag csúcsra az ember a pályáján, felelős beosztásban van, vagy vállalkozása felvirágzik, és ez is több munkát igényel, mintha még csak a huszadik senki lenne a cégnél.


Vannak viszont, akik ennyi idős korukban elválnak, ők pl. simán megélhetik az általad írt módon a szerelmet egy másik, hasonló korú partnerrel. Amiből persze nem következik, hogy abból a szerelemből boldog kapcsolat is lesz.


Szóval még csak a helyzetértékelésed sem pontos.

2019. nov. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nyílván itt nem a párkapcsolatban lévő ffiakra,nőkre gondolok.. ott nagy gond lenne ha már a szerelmet keresnék valahol!

Én az egyedülálló elvált nőkre gondoltam elsősorban. Eléggé elzárkózott a legtöbb.

Igen.. az is lehet,hogy kiégtek már,de erről ki tehet? Max kalandokba mennek bele! Az helyesebb,elfogadhatóbb dolog?

2019. nov. 14. 07:55
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok elzárkózva előle. Nem vagyok begyepesedve, imádom a szerelemet!

45N

2019. nov. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

7-re:

Ja, értem.

Nyilván sokszor csalódtak már és megkeseredtek egy kicsit. Persze nem mindenki, de ez elég gyakori. Ha egyedül nevelték fel 1-2 gyereküket, akkor az ezzel járó küzdelem (mert gyereket egyedül fölnevelni elég küzdelmes) szintén sokat kivehetett belőlük.

Ez az, amit a 16-20 éves boldog szerelmesek még nem csináltak végig - pont ezért tudnak olyan felhőtlenül boldogok és szerelmesek lenni.

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy az ugyanilyen korú és élethelyzetű (elvált) férfiak között legalább ennyi megkeseredett és bizalmatlan embert találnál, ebben biztos vagyok.


Írtad, max. kalandokba mennek bele. Igen, félnek az elköteleződéstől, nyilván azért, mert egyszer már csúnyán megégették magukat benne, hisz elváltak. Ahogy egy elvált férfiismerősöm mondta egyszer: "Hidd el, senki nem úgy köt házasságot, hogy egyszer majd el fog válni." Szóval a válás mindenképpen komoly csalódás, törés az ember életében. Hogy nem bír együtt élni valakivel, akivel valaha tényleg élethossziglan közös jövőt tervezett.

2019. nov. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%
47 vagyok, 42 eves koromtól jött a nagy szerelem az életembe, szóval én tudtam szerelmes lenni ebben a korban is.
2019. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!