Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tennél, ha kiderülne: a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél, ha kiderülne: a párod korábban súlyos depressziós volt, közel került az öngyilkossághoz is?

Figyelt kérdés

Mondjuk elmesélné, hogy a megismerkedésetek előtt 5 évvel teljesen a padlóra került, depressziós volt és majdnem (komolyan) öngyilkos lett.


Ez mennyire rémítene meg titeket? Persze, ott a szerelem, de valahogy azért ez komoly betegségnek számít és azért nem biztos, hogy nem esik vissza. Mi van ha összeházasodtok, valami nem OK, bekattant és kiugrik a vonat elé, mert úgy érzi nem tudja megoldani.


Írjatok nemet és kört is légyszíves!



2020. ápr. 22. 00:00
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*Írjatok nemet és kort is légyszíves!
2020. ápr. 22. 00:01
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
Mindenkinek van sxar dolog az eleteben, a depresszio is egy olyan dolog amibol kimaszik az ember es tudja, hogy nem megy vissza oda. Nem remitene meg. Gondolom ha megbizott bennem annyira, hogy elmondja ezt nekem, szolna ha bajban lenne.
2020. ápr. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Elso vagyok. 22 F
2020. ápr. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem ilyen a párom de ha ilyen lenne akkor is a párom maradna.Nem félnék egy ilyen embertől mert tudom kezelni őket szerencsére.Ha meg látnám rajta hogy valami nem ok akkor meg beszélgetnék vele
2020. ápr. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Tesómat padlóra küldte előző párja, kihasználta, felélte a tartalékuk egy részét. Valószínű már kifelé is kacsingatott a kapcsolatukból. Tesóm saját kezűleg akart véget vetni az életének, megjárta a kórházat. Azután a párja otthagyta, elvitte szinte mindent. Ma családos, boldog ember.
2020. ápr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Ha megbízott bennem annyira, hogy megossza ezt velem, akkor valószínűnek tartanám, hogy azt is elmondja ha valami baj van. Ha pedig újra beteg lenne, akkor megpróbálnék mindent megtenni, hogy ne ismétlődhessen meg megint.

Mindenkinek vannak nehéz(ebb) dolgok az életében. Ezeket el kell fogadni.

Másrészt, nem lehet mindig az elvesztéstől rettegni. Ugyanannyi az esélye annak, hogy másnap elüti egy autó, minthogy megint "bekattan". Hülyeség valakivel emiatt szakítani.

2020. ápr. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
14%

"Hopp, egy kolléga" gondolhatnám.


De nem tudom, szerintem rossz hatással lennénk egymásra és 99% az esély, hogy rituális öngyilkosságot követünk el az egymásra gyakorolt rossz hatás miatt.

2020. ápr. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen voltam. Súlyos depressziós. Meg is próbáltam többször, egyszer egy hajszálon múlt, hogy életben maradtam végül. Ez már, több,mint 20 éve volt. Van hajlamom depresszióra, családi halmozódás miatt. Azóta egyszer jött még élő, akkor már rutinos voltam, kerestem orvosi segítséget, nem volt több kísérletem. Nem mondom, hogy soha nem leszek többet depressziós, ezt előre nem tudhatom, de már tudom kezelni, és mindig van valami kiváltó ok. Ez nem úgy működik, hogy egyik nap még semmi gond, aztán másnap hirtelen vonat alá ugrik az ember. Beszélgess vele ezekről a dolgokról, hogy látja most. Szerintem lehet ilyen emberrel együtt élni, nem "kattanunk be", minden apróságtól. Legyél vele korrekt ugyanúgy, mint bármilyen más emberrel, de ne érezz kényszert, arra, hogy vele "kell" maradnod, akkor is, ha valami miatt tönkremegy a kapcsolat, mert különben ki tudja, mit tesz. Neked is egy életed van. Az, hogy ő nem tudja megfelelően feldolgozni az életében a kudarcokat, az soha nem más felelőssége, hanem az övé! Ha gond van, állj mellette, segíts neki akár pszichológust találni, de az életét nem élheted helyette, elsősorban neki kell megküzdenie ezzel.
2020. ápr. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
18%

Az a gond hogy 10/9 ember volt már depressziós és abból a 9 emberből kb 4 meg is próbálkozik vele... először is egyrészt örülnek hogy egy ilyen dolgot megosztott velem ez azt jelenti hogy tényleg megbízik bennem és őszinte velem el tud nekem mindent mondani az meg a masik hogy!

Mellettem biztos hogy sosem lesz újból depressziós!!! Egyrészt a depresszió akkor alakul ki ha nincs mellettünk senki olyan az meg a masik hogy egy komfortos kapcsolatban a depresszió sosem fog újból fel ütni!

Ennyi az egész 21f

2020. ápr. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Inkább megérintene, mint megrémítene. Mivel én is voltam ilyen állapotban tudom mi játszódik le az emberbe.
2020. ápr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!